Smajlíci v SMS - názory na ně

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod playmaker 1. 8. 2006 12:13

Taky je používám, teď na 6280 jsem si to ale přepl na obrázkové, takže jsem od klasiky trocha upustil. Mohli by do moba dát nějaké z ICQ. :lol:
playmaker
Junior

Odeslat příspěvekod KvS 1. 8. 2006 12:15

Smajliky pouzivam velmi rad - rekl bych, ze az moc - takze jinymi slovy - snazim se je uz omezit... Ale na druhou stranu - jak jinak by chtel clovek poslat :-* ? (o to vic, kdyz ma napsano trebas 155 znaku).
Takze muj nazor na smajliky - jednoznacne kladny... Ovsem v SMS pouze pratelum, do oficialni "korespondence" smajlici naopak jednoznacne nepatri. A to same samozrejme plati i do emailu ap.
Do diskuznich for smajlici jednoznacne patri, stejne jako do ruznych IM (u IM uz je to ale spise rozdeleni ala SMS)
Naopak smajlici v klasicke psane podobe (ala na papir/do dopisu) nepatri..

Proste - secteno a podtrzeno - zalezi na tom, komu pisu, na co pisu a jak moc je to oficialni. Kdyz budu psat pratelum, tak tam muzu naflakat tunu smajliku, ale kdyz budu psat zivotopis, tak tam smajlika nedam ani omylem :pozor2
KvS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brůča (novy) 1. 8. 2006 12:54

:lol: Dříve jsem je moc nepoužívala,ale od té doby,co mám SE,tak ozdobím každou smsku.
SE K750i + Motorola E398
Brůča (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Ondřej Čada 1. 8. 2006 13:05

Gromm píše:No tak, ja mam smajlíky v SMS rád, protože v Soňácích jsou smajlíci takové malé obrázky, asi 9x9 pixelů...:)!/quote]

jj, ty mám taky rád a samozřejmě je používám :) .
"I carried a torch for you through the wind and rain,
I'll never forget you, but I won't see you again." - PHIL COLLINS
Ondřej Čada
Junior

Odeslat příspěvekod helmen 1. 8. 2006 14:59

Taky pouzivam pro zvyrazneni/upresneni emoci smajliky. Obrazkove jsou u telefonu SE super, tady posilam odkaz na nektere tajne smajliky 8) http://helmen.blogspot.com/2006/03/k750iw800-tips-tricks-part-2.html
Naposledy upravil helmen dne 1. 8. 2006 17:47, celkově upraveno 1
helmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dix_ 1. 8. 2006 15:11

Co mám N6230i,tak jsem je taky začal víc používat.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
Junior

Odeslat příspěvekod johnnym 1. 8. 2006 15:40

Nepoužívám je, je to zbytečné. Když je to vtipné, tak to ten člověk pozná.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzapm 1. 8. 2006 15:54

Smajlíky v textovkách používám. Myslím si, že někdy je to dokonce nutnost, protože text při čtení může vyznít úplně jinak, než jak ho odesílatel zamýšlel - smajlík proto pomůže uvést emoce na pravou míru. 8)
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)
honzapm
Junior

Odeslat příspěvekod Martinez 1. 8. 2006 16:38

Samozřejmě používám a ne jenom v SMS :) . Akorát mi vadí jejich nadměrný používání na fórech - použití tří stejných smajlíků za sebou podle mě svědčí o chorý mysli :wink: ...
In the beginning there was nothing. And the Lord said 'Let There Be Light!' And still there was nothing, but at least now you could see it.
Martinez
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 1. 8. 2006 17:34

Nedokážu si to bez nich už ani představit Obrázek
A v tel mi schází ti ruzní z netu Obrázek
Snad jsem v pořádku Obrázek
Obrázek
m.a.x.i.m.u.s
Junior

Odeslat příspěvekod Litrmlicka 1. 8. 2006 18:06

já je používám hlavně v případě, že by mohlo vzniknout nedorozumění, jak to vlastně myslím, jestli ze srandy nebo vážně. Používám hlavně obrázkový animace, ale někdy tam šoupnu i normálního. Jinak mi rvaní smajlíků do všeho dost vadí
Eh??

Nokia 5110 - Alcatel 303 - Siemens CX70 - SE T700 - Samsung s5610
Litrmlicka
Junior

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 1. 8. 2006 20:08

ja smailiky necpu sice vsude ale pouzivam je dost casto.Nekdy musim premyslet jestli dotycny vubec pochopi proc tam ten smailos je. Ale s kamosama je to naprosto bezne jen mi vadi misto nosu pomlcka ja pouzivam o prijde mi to hezci :)
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu :-)

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO
Mischelinka.OK
Junior

Odeslat příspěvekod Wir-jin 3. 8. 2006 15:04

Smajlíci patří do sms. Je to dnes už asi běžné a myslím si že to vyjádří smysl a ducha v jakém je sms napsaná. Používám např. tyto:

=oj @};-- Bo) =@) ;op XD ;D

(k některým jako vlasy přidávám obrácený otazník, ale nemůžu ho tu na klávesnici najít a v PC se mi při ztažení z mobajlu ukáže jako Z s tečkou nad...)
Naposledy upravil Wir-jin dne 3. 8. 2006 23:59, celkově upraveno 1
One of Djs Affair project
Siemens C35i->ME45->M55->S75->SE W880i->HTC HD2->HTC 8S->Lumia 925
HTC HD2 (Leo) Segal - Těžko ho zabít
Wir-jin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lipkofil 3. 8. 2006 15:19

PepiQ píše:Jaký je váš názor na používání smajlíků/emotikonů v SMS? Myslíte si, že jimi adresát dokáže lépe rozpoznat emoce odesílatele nebo je to jen dětinskost?
První emotikon v dnešní podobě byl odeslán již 19.září 1982 v 11:44 minut profesorem Scottem E. Fahlmanen, zde je:
timg]http://img100.imageshack.us/img100/2130/emailyr4.jpg[/img]
Existuje přes 200 variant smajlíků, má tedy celá tato soustava kombinací dvojteček, závorek, pomlček, lomítek apod. smysl nebo se jimi pouze zbytečně krátí znaky v sms?

zsize=75]Toto téma jsem ještě na MM neviděl, proto si myslím, že by mohlo bý zajímavé zjistit názory uživatelů.u/size]
mne je to jedno nech si ten co che tie smajliky pise
f.u.c.k you orange

serus ty buzik ,nokia E51 black steel
lipkofil
Junior

Odeslat příspěvekod NEC 3. 8. 2006 19:48

Smajlíky v SMS vůbec nepoužívám ale je to dobrá věc.
Samsung Omnia II
NEC
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka