Smajlíci v SMS - názory na ně

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PepiQ 29. 7. 2006 15:56

Jaký je váš názor na používání smajlíků/emotikonů v SMS? Myslíte si, že jimi adresát dokáže lépe rozpoznat emoce odesílatele nebo je to jen dětinskost?
První emotikon v dnešní podobě byl odeslán již 19.září 1982 v 11:44 minut profesorem Scottem E. Fahlmanen, zde je:
Obrázek
Existuje přes 200 variant smajlíků, má tedy celá tato soustava kombinací dvojteček, závorek, pomlček, lomítek apod. smysl nebo se jimi pouze zbytečně krátí znaky v sms?

Toto téma jsem ještě na MM neviděl, proto si myslím, že by mohlo bý zajímavé zjistit názory uživatelů.
PepiQ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PepiQ 29. 7. 2006 16:00

Osobne si myslim, ze obohaceni sms o smajlika dokaze zprave pridat urcity nadech, samozrejme existuji situace, kdy je pouziti smajlika zcela nevhodne. Sam je pouzivam, ale ceho je moc, toho je moc, takze to neprehanim. Jak jste na tom vy? :)
PepiQ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod l.i.b.r.a 29. 7. 2006 16:19

Podle me smajlici prave dokazou dobre podat situaci. Moc doba vecicka :lol: Alespon clovek muze v nektere sms rozpoznat ironii :wink:
3310 -> OT 311 -> C62 -> 3410 -> C55 -> 3220 -> mpx200 -> gx29 -> E50 -> KM900 Arena - > ? :-P

š.ť.á.p.i ví :wink:
l.i.b.r.a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PepiQ 29. 7. 2006 16:25

l.i.b.r.a :arrow: Ahoj. Sem si rikal, ze zrovna Ty bys mi sem mohla soupnout prispevek... :) Taky mi prijde, ze se hodi, prave i do ty ironie, ale sou situace, kdy se vylozene nehodi - treba kdyz kamos pise ucitelce, jaky ze ma referat do cestiny. Ale je to otazka vkusu, nekdo by ji ho tam mozna pripsal. :lol:
Moderatori :arrow: Mozna by nebylo na skodu sem hodit nejakou anketu, takovy pruzkum, jestli navstevnici MM inklinujou k pouzivani smajlu...
Naposledy upravil PepiQ dne 29. 7. 2006 18:05, celkově upraveno 1
PepiQ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fales 29. 7. 2006 17:18

Smajliky v SMS nikdy nepouzivam, prijde me to zbytecny...
fales
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kodl 29. 7. 2006 17:22

Drive jsem k nim mel prisne odmitavy postoj, ale nejak si na ne zacinam na stary kolena zvykat. Ale pouzivam jen :-) :-( :-/ a ;-)
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jann 29. 7. 2006 17:46

Smajlikov v SMS pouzivam. Pri niektorych konverzaciach su prinosom. Ale tam kde sa nehodia ich nepouzijem. Urcite prispievaju k lepsiemu vyjadreniu pocitov a nalad pri SMS komunikacii.. :wink:
> Dobrí umelci kopírujú, najlepší kradnú... <
jann
Junior

Odeslat příspěvekod Gromm 29. 7. 2006 18:45

No tak, ja mam smajlíky v SMS rád, protože v Soňácích jsou smajlíci takové malé obrázky, asi 9x9 pixelů...:)
Mám rád Hip Hop, mobily, zbraně...
Ale stejně je nejlepší Sony Ericsson

5110 :arrow: 3510i :arrow: 8310 :arrow: K500i :arrow: K750i :arrow: E50 :arrow: W800i
Gromm
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PepiQ 29. 7. 2006 18:50

Gromm :arrow: Nektery zastanci smajliku rikaj, ze to zas neni ono, ale ja si myslim, ze SE tam ma celkem pekny smajliky; rozhodne lepsi, nez Microsoft ve Wordu... :lol:
PepiQ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 7. 2006 02:39

Smajlíky v SMS běžně používám, pokud je to vhodné. Nevidím na nich nic špatného. Vhodně použitý smajlík může zabránit nedorozumění ...

Nejradši mám tenhle: : -)(- :
Slonik
Junior

Odeslat příspěvekod Nulda (novy) 30. 7. 2006 18:08

Používám je zřídkakdy. A názor na ně? Nevadí mi. :mrgreen:
Do ženský a do melounu nevidíš...
Nulda (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 30. 7. 2006 18:26

naprosto souhlasím s výše uvedenými (většinou):P
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 7. 2006 19:25

já je používám celkem dost - rozhodně je to dobrá věc a někdy celkem pomůže SMSce. A mám je rád :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak

Odeslat příspěvekod Michal P 31. 7. 2006 14:43

Já sám je používám zřídka občas se stane že mi přijde sms na mojí N6230i a ukáže se smajlík na místě kam ho autor určitě nevložil, stává se to ve zpravodajství od ET kde přišlo něco jako "... v roce 199 :)
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 31. 7. 2006 15:08

Občas tam nějakýho xifta prásknu, ale nedělám to částo, ušetřím minimálně 3 znaky + dve mezery.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Další stránka