Vypínáte svůj mobil o dovolené?...aneb pohled z druhé strany

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 1. 7. 2006 13:37

tak já nevypínam mobil nikdy, ani o dovolené... ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 1. 7. 2006 13:44

Kto si mobil nechce brat, nech si ho nebere. Kto si ho chce brat, nech si ho bere. Zas niekto citi potrebu presviedcat ostatnych ze ma jediny spravny nazor?
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 1. 7. 2006 13:48

Já si telefon na dovolenou beru.Mám ho ale vypnutý a zapínám ho zhruba obden,abych se koukl na příchozí sms.Jinak ho potřebuji na vyřízení odvozu z letiště v Praze.Jinak je vyplej a mám svatej pokoj.
Pavel Mareš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquila 1. 7. 2006 13:57

zapnuty mam, ale beriem si inu SIMku :lol:
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gromm 1. 7. 2006 17:12

aquila píše:zapnuty mam, ale beriem si inu SIMku :lol:

JJ, taky to takhle dělám...:)
Mám rád Hip Hop, mobily, zbraně...
Ale stejně je nejlepší Sony Ericsson


5110 :arrow: 3510i :arrow: 8310 :arrow: K500i :arrow: K750i :arrow: E50 :arrow: W800i
Gromm
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 3. 7. 2006 07:57

Na dovolenou do zahraničí sebou mobil beru ale nemám ho u sebe stále většinou se na něj dívám ráno a večer, občas pošlu nějakou sms, hovory vyřizuji jen urgentní z práce na služebním mobilu, proč ne když to firma platí, telefonování mě neobtěžuje.
Jinak dřív když jsem měl v zahraničí jen soukromé mobily tak jsem poslal minimum sms, ( doletěli jsme ok, přiletíme v x hodin ), takže jsem spíš ušetřil oproti pobytu v česku.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krtenek 3. 7. 2006 19:55

Mobil sice sebou mám, ale pouze soukromý a vypnutý (stejně na čundru těžko najdu zásuvku). Mám ho jen pro případ nouze.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhitmen (novy) 6. 7. 2006 12:03

Ja si ho taky beru se svou normalne pouzivanou sim vsem keho znam sem rekl ze sem na dovolene a oni ze strachu ze jim to sezere hodne penez :potichu nevolali nepsali :tleskani takze klid mobil byl na foceni a hudbu kdo chtel napsal mail ten sem byl schopen vyzvednout a po nejake dobe odpovedet:)
Telefon: MDA Vario-Crossbow(WM06)
rom 10.1.0.811 UE4 WWE
radio 02.25.11
Příslušenství:2GB miniSD Kingston;Bluetooth Perfect
Tarif: O2 Pohoda
hhitmen (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 6. 7. 2006 12:31

Na dovolenou si beru nejen mobil, ale i notebook. Protože i soukromé číslo v mobilu má dost příbuzných, řeším to filtrací hovorů, takže se mi dovolá jen jeden, který hlídá dům, a pověřený zaměstnanec, který smí volat pouze v případech, které by vyžadovaly můj okamžitý návrat. Notebook je vypnutý, jen na nahrání fotek z mobilu ho zapnu. Ale už se mi i hodil, protože jsem mohl vyřešit věc, kvůli které bych musel jinak z dovolené zpátky abych nepřišel celkem o dost peněz. Takže když se používá rozumně, na dovolenou mobil patří.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veramu 6. 7. 2006 13:13

Modulator píše:S tím technickým postupem-dělám VF techniku, např. slučovače TV antén dle kanálů, zesilovače, stavbu antén. Opravuji stará, elektronková rádia a měl jsem dokonce pirátské rádio na středních vlnách. Rušičky GSM jsem dělal dvě, 0,7W a 4W na kanál. Problém není v mobilních telefonech-ten je úplně jinde. Totiž v lidské psychice.
Většina lidí při telefonování mluví mnohem hlasitěji. Tímto si podvědomě nahrazují fyzickou nepřítomnost toho, s kým mluví (když se lidi na sebe dívají, přizpůsobí si sami-opět podvědomě-hlasitost hovoru, to u telefonu nejde). Tím, že slyšíme jen jednu stranu, telefonní hovor ještě více vystupuje z okolního "šumu" a náš mozek má tendenci ho poslouchat (stejně reagujeme např. na hovor v cizím jazyce). Vše je opět podvědomé. Tím je dáno právě to, proč nás telefonování ostatních na veřejnosti velmi ruší, ale hovory mezi lidmi nám vůbec nevadí.
Byli jsme třeba jednou s kolegy z práce na večeři, prostě pokecat u skleničky a u jídla. Najednou tam nějakému chlapovi zazvonil mobil a on se začal vykecávat. Zřejmě byl v nemocnici na operaci žlučníku (tak jsem to pochopil z rozhovoru) a začal tam na celou hospodu do telefonu vykládat, co s ním na té operaci dělali. Je celkem jasný, že nám to jídlo přestalo chutnat. Za chvíli nějaké, asi čtyřicetileté ženské zazvonil mobil. Zřejmě mluvila s kamarádkou a pochopil jsem to tak, že má o 15 let mladšího milence. No, já jí to neberu (v jejím věku je to zcela normální), ale jde o velmi soukromou záležitost, přece to nemusí vědět celá hospoda, že právě tahle "nóbl dáma" má mladého milence? Za chvíli znovu. Tentokrát chlap vedle od stolu někomu vykládal, že má problémy s klukem ve škole, že se špatně učí, a že se bojí že kluk propadne. Automaticky po něm začnete pokukovat-takhle vypadá táta kluka, který propadne ve škole. Prostě běs. Děs, hrůza a utrpení.
CO SE DOMA UPEČE, TO SE DOMA TAKY SNÍ, a není třeba zaplétat cizí lidi do našeho soukromí. Telefonování je velmi soukromá záležitost a neměla by se odehrávat tam, kde nás může každý poslouchat-zbytečně se tím ztrapňujeme. Proto by se měly mobilní telefony když jdeme do společnosti (a je jedno, jestli půjdeme na pivo či do Národního divadla) VYPÍNAT. A když už někdo nechce, tak nechat zapnuté doma a hovory vyřídit, až se vrátím. Když ani to ne, na to pivo tedy vzít s sebou, přepnout na vibrace a v nejhorším to vyřídit venku.
Vrchol všeho je potkávat v parku zamilované, kteří sedí vedle sebe na lavičce, ale neřeknou si jediné slovo. Každý tupě zírá do displeje a posílá esemesky! Nebo třeba jedete ve vlaku, někdo sedí vedle vás a posílá jednu zprávu za druhou. CO může pořád posílat? Že vlak právě popojel o kilometr dál???!!!
JINAK HLAVNĚ NIKOMU NIKDY NEVYČÍTEJTE, KDYŽ NĚKOMU VOLÁTE A OZVE SE "VOLANÁ STANICE JE DOČASNĚ NEDOSTUPNÁ". Ten člověk na to má plné právo, nenechat se pořád otravovat v nejmíň vhodné situaci.
Alcatel OTE, N 3210, N 3330, N 7650, N 6600 ***CARPE DIEM***
veramu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Modulator 26. 7. 2006 05:31

Mě by zajímala ještě jedna věc. Můj kolega z práce mobil o dovolené nevypíná skoro vůbec. Jen občas večer. Přitom ale nemá rád, když ho během dovolené někdo otravuje s pracovními problémy. Když mu řeknu, ať si tedy ten krám vypne, tak mi řekne že NE, PROTOŽE TO SE PŘECE NEDĚLÁ. Jednou jsme spolu zašli na pivo do té hospody, kde je rušička. On o tom že tam je nevěděl. Když zjistil že tam není signál, řekl SLÁVA, KONEČNĚ BEZ SIGNÁLU, NIKDO MĚ NEBUDE OTRAVOVAT! Ale když mu řeknu, že je to to samé jako zmáčknout "STOP", tak mi řekne že ne, že se to nedělá, mobil vypínat. Tomu nerozumím. A přitom takových lidí znám víc. Je to normální?
Modulator
Junior

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 7. 2006 08:07

Telefon si na "dovolenou" (jako živnostník žádnou nemám) beru a pokud nehrozí nouze o zásuvku, tak ho nevypínám častěji než obvykle (divadla, kina, galerie, romantický večer, ...). Okruh lidí, kteří by mi mohli volat pracovně je poměrně úzký a všichni zpravidla vědí, že jsem pryč. Volají mi tedy jen když je to opravdu naléhavé a když vědí, že jim mohu i na dálku nějak pomoci.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 7. 2006 08:45

Mobil mám jen pro soukromé účely, tak proč bych ho vypínal? Pošlu obden smsku, jak se mám, co nového a tak... Nejsu nějaký podnikatel, co neustále něco řeší, to ne.
A navíc, Kdybych si telefon nevzal, mohl bych litovat. Stává se, že na dovolené jdete někam daleko od lidí, co kdyby se něco stalo? Už jen z tohoto důvodu nosím mobil téměř všude.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 26. 7. 2006 09:40

jasne, ze si beru mobil s sebou, halvne kvuli sobe, kdyz sam potrebuju nekam zavolat apod...nebo nekdo mne, kdo je treba taky na dovolene se mnou a potrebujem se nekde sejit apod....praci nemam takovou, aby mi o dovolene volali, pak taky existuje filtrovani hovoru, ze...
Caddy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fduska 26. 7. 2006 09:46

Vazeni, mohl by mi nekdo poradit? Chystam, se na cestu do Ruska, konkretne do oblasti Irkutsku. Funguji tam 2 rusti operatori, ale zadny z ceskych operatoru s nimi nema roamingovou smlouvu. Jak se dovolat domu? Jen z posty? Karta X nema vubec pro Rusko predvolbu a pouziti SmartPhone karty je mimo Moskvu a St.Peterburg dle operatorky "nejiste". Nejaky napad? Diky Frantisek
fduska
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků