Skryté číslo - neslušnost?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M@tezz 6. 4. 2006 19:47

Vadí vám, když vám volá skryté číslo? Příjmete takový hovor?

Osobně mi to příjde jako neslušnost, podobně jako když někdo nepozdraví, nepředstaví se nebo bez rozloučení a poděkování zavěsí. Proč bych neměl mít právo vědět, kdo mi volá? Mám 100 chutí takové hovory nebrat, ale protože mám služební mobil, tak mi nic jiného nezbývá :?

EDIT: Uvědomil jsem si, že tohle se spíš hodí do Ostatní diskuse na mobilní téma :wink:
Naposledy upravil snowboarder dne 5. 8. 2008 10:26, celkově upraveno 1
Důvod: Po dvou letech přesouvám do "Ostatní diskuze na mobilní téma". I moderátoři mají občas skluz :-D
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 6. 4. 2006 20:04

no já mám jednu simku ze které provolávám volné minuty (zatím je ještě u vodafone, bohužel) a proto z ní volávám se skrytým číslem, abych lidi nemátl, že mám zas nové číslo a aby si ho neukládali a pak mi nenadávali, že mně na něm neseženou :-) Jinak mi vadí, když volají třeba nějaké firmy a člověk pak neví kam volat zpátky a nebo ani nemůže věřit, kdo mu volá. To už pořešil i Eurotel - taky už zpětná volání jsou z +420720720720 a když volají z marketingu, tak se ukazuje +420800330033, to jsem ocenil..
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 6. 4. 2006 20:15

Jaka neslusnost? Me to prijde normalni. Skrytym cislem volam treba v pripadech, kdy nechci, aby mi pak volali zpatky (ze treba nebudu moci prijmout hovor, nebo nechci, aby platil volajici) nebo kvuli praci, ze kdyz to neklapne, aby nemeli kontakt.
Mam take zkusenost z prace, ze dodavatele schvalne nezvedaji telefon, ze vola zakaznik, kdyz je cislo skryte, hovor prijmou.
Nezdvorile je nepredstavit se, ne skryt cislo.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 6. 4. 2006 20:17

Já mám zkušenost, když volaj technici z Telecomu tak jedině ze skrytýho čísla. Neznám přesnej důvod, ale je mi to nepříjemný. Připadá mi to jako by ve mě neměli důvěru nebo co...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fifu 6. 4. 2006 20:18

No, nekdy to ani jinak nejde. Treba kdyz vam dluznik nezveda telefon, protoze zna vase cislo ... Tak bud zavolate od kolegy nebo musite pouzit ID.
Jednu dobu se mi ale zapinalo automaticky aniz bych chtel. Volal jsem treba rodine a nikdo nevedel, ze sem to ja, tak sem to pak radsi deaktivoval ...
Nebo inspektor Schirz. Ten zase zatčeným sliboval hory, doly. Mě například vzal k mapě a řekl: Když se přiznáte, Meyere, můžete si vybrat - Krkonoše, Beskydy, Příbram, Jáchymov.
Fifu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 6. 4. 2006 20:20

Taky je to treba z toho duvodu, ze se na to cislo neda volat. Policajti volaji z jakehosi petimistneho cisla, na ktere se nelze zpetne dovolat. Tak se tam supne skryte a je to.
Nevim, co resite.

BTW: nektere site cislo neprenaseji, takze nezvednout by mohla byt chyba.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 6. 4. 2006 20:22

tommy:-) píše:no já mám jednu simku ze které provolávám volné minuty (zatím je ještě u vodafone, bohužel) a proto z ní volávám se skrytým číslem, abych lidi nemátl, že mám zas nové číslo a aby si ho neukládali a pak mi nenadávali, že mně na něm neseženou :-) Jinak mi vadí, když volají třeba nějaké firmy a člověk pak neví kam volat zpátky a nebo ani nemůže věřit, kdo mu volá. To už pořešil i Eurotel - taky už zpětná volání jsou z +420720720720 a když volají z marketingu, tak se ukazuje +420800330033, to jsem ocenil..t/quote]

To já mám zase zkušenost, když mi volaj z GO linky. Jedině z čísla 267 016 701. Po zavolání na toto číslo se dovolám na normální paušál jako *11 a myslim, že i bezplatně.
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 6. 4. 2006 20:29

AgentSvr píše:Já mám zkušenost, když volaj technici z Telecomu tak jedině ze skrytýho čísla. Neznám přesnej důvod, ale je mi to nepříjemný. Připadá mi to jako by ve mě neměli důvěru nebo co... /quote]
jojo z Telecomu volaji ze skrytýho vždycky.. nejhorší je, že pak člověk nezjistí, že mu třeba volali, protože když má člověk vypnutý telefon, a volá skryté číslo - nikdo se nic nedozví :( mohli by operáři zavést do zmeškaných hovorů třeba počet zmeškání skrytých.. vím, že člověk pak neví kam volat, ale někdy ano.
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tommy:-) 6. 4. 2006 20:30

Fifu píše:No, nekdy to ani jinak nejde. Treba kdyz vam dluznik nezveda telefon, protoze zna vase cislo ... Tak bud zavolate od kolegy nebo musite pouzit ID.
Jednu dobu se mi ale zapinalo automaticky aniz bych chtel. Volal jsem treba rodine a nikdo nevedel, ze sem to ja, tak sem to pak radsi deaktivoval ...

u většiny telefonů se při přehození sim karty automaticky nastaví Výchozí nastavení sítě, které je nastaveno na AUTOMATICKÉ NEODESÍLÁNÍ ČÍSLA a v menu musíš pak nastavit odesílání ZAPNUTO..
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fifu 6. 4. 2006 20:31

No ja sem SIM nemenil, proste asi chyba FW ...
Nebo inspektor Schirz. Ten zase zatčeným sliboval hory, doly. Mě například vzal k mapě a řekl: Když se přiznáte, Meyere, můžete si vybrat - Krkonoše, Beskydy, Příbram, Jáchymov.
Fifu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 6. 4. 2006 20:38

tommy:-) píše:
Fifu píše:No, nekdy to ani jinak nejde. Treba kdyz vam dluznik nezveda telefon, protoze zna vase cislo ... Tak bud zavolate od kolegy nebo musite pouzit ID.
Jednu dobu se mi ale zapinalo automaticky aniz bych chtel. Volal jsem treba rodine a nikdo nevedel, ze sem to ja, tak sem to pak radsi deaktivoval ...

u většiny telefonů se při přehození sim karty automaticky nastaví Výchozí nastavení sítě, které je nastaveno na AUTOMATICKÉ NEODESÍLÁNÍ ČÍSLA a v menu musíš pak nastavit odesílání ZAPNUTO..t/quote]

Jen doplnim to, že u ET je výchozí nastavení sítě nastaveno na odesílání ID. Teda určitě u GO.
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 6. 4. 2006 20:41

M@tezz píše:Vadí vám, když vám volá skryté číslo? Příjmete takový hovor?
Osobně mi to příjde jako neslušnost, ...e/quote]

Co je na tom neslusneho?
Skryta cisla maji vsechny gsm brany, ktere dava telecom misto pevne linky, velka cast firemnich gsm bran, cisla urcena vyhradne jako odchozi na ruznych ustrednach, ........
Sam mam skryta cisla na ruznych vedlejsich sim kartach z toho duvodu, aby mi lidi nevolali na deset cisel (a pak nenadavali ze me nemuzou sehnat) ale na jedno hlavni dostupne stale.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 6. 4. 2006 20:57

tommy:-) píše:u většiny telefonů se při přehození sim karty automaticky nastaví Výchozí nastavení sítě, které je nastaveno na AUTOMATICKÉ NEODESÍLÁNÍ ČÍSLA a v menu musíš pak nastavit odesílání ZAPNUTO..t/quote]


Ne ne, to je hloupost. Žádná síť nemá defaultně nastaveno skryté číslo.
Zdeněk L.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 6. 4. 2006 21:08

Zdeněk L.";[quote="tommy:-) píše:u většiny telefonů se při přehození sim karty automaticky nastaví Výchozí nastavení sítě, které je nastaveno na AUTOMATICKÉ NEODESÍLÁNÍ ČÍSLA a v menu musíš pak nastavit odesílání ZAPNUTO..t/quote]

Ne ne, to je hloupost. Žádná síť nemá defaultně nastaveno skryté číslo.
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 6. 4. 2006 21:08

Tak to nevim, ale ja pri kazdem navraceni SIM jsem musel skryte cislo deaktivovat...
M.
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků