Koupili byste si KRADENY mobil?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Crozz 25. 1. 2006 11:30

kradeny mobil bych si nekoupil zvlast od nekoho pochybneho na ulici,fuck you!
Crozz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maco8 25. 1. 2006 11:59

Kazdy tu hovory zeby nekupil ale keby bola napr.6230i,k750i za 3tis.Tak neviem kto by to nevyuzil?
maco8
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pospa9 25. 1. 2006 12:19

Ja bych to nekoupil. Zlodeje nepodporuju! :pozor2
pospa9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PACES35 25. 1. 2006 12:40

mě osobně již ukradli dva mobili a tak vůbec neváhám když mi někdo nabídne levný mobil.už jsem jich takhle koupil dost,dělám v herně a tak nemám nouzi o mobili.
PACES35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmachtri 25. 1. 2006 12:43

mousefromhouse píše:Za dobrou cenu by to podle me koupil kazdy, vcetne tech, kteri se tu dusuji, ze v zadnem pripade :)... Navic, kdyz nekomu slohnou mobil ze zadni kapsy u kalhot, tak je to jedine spravedlivej trest za blbost...

Co to říkáš? Trest za blbost? Podle mě je blbej ten, kdo telefon krade a ne ten, kterej ho nemá na krku a ještě pro jistotu přivázanej řetězem. Dokud budou všichni myslet takhle (co není přidělaný, to ukradnu), bude to tady podle toho vypadat. :x
Oskar, P900, S5500
mmachtri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malej_Ota 25. 1. 2006 12:46

Osobně bych taky nekoupil telefon na ulici, ale pouze protože jsem se svým spokojen a myslím že lepší nepotřebuji (lepších nebo podobných je zatraceně málo) a nejsem typ člověka, který by si takhle přividělával a kupoval kvůli kšeftu. Osobně tohle není můj styl a těch pár zlaťáků oželím.


Kruch: ty bys hned běžel do obchodu a koupil bys nové rádio?
OI
malej_Ota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmachtri 25. 1. 2006 12:48

mousefromhouse píše:ota: spis bych to rekl takhle: jedes po dalnici vysokou rychlosti, havarujes a zabijes se. Tvuj problem, sam si za to muzes. Kdybys jel pomalu (prendal si mobil na bezpecnejsi misto : ), tak se nic nestane... Myslim, ze tohle je ponekud analogictejsi s mym prvnim vyrokem, nez to, co jsi rekl ty. To je totiz podle meho nazoru tak trochu blabol : )


Když pojedeš pomalu tak tě stejně srazí i d iot, kterej letí 250 a zabije sebe i s tebou.
Oskar, P900, S5500
mmachtri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod a-c 25. 1. 2006 12:57

sorry, ale nechapu, proc je tu spousta prispevku typu "ale koupil... kdyby byl levny - tenhle typ za tolik a za tolik - tak bys neodolal".

to si piste, ze odolal. a nejradeji bych tomu prodavajicimu jeste rozbil hubu. jak uz tady bylo urcite nejednou uvedeno - kdo kupuje kradene, podporuje zlodeje.

neodola leda socka bez moralnich zabran, ktera si jeste vyrobi alibi - viz prispevky v tomhle topicu.

bezte si stoupnout do haly na hlavaku nebo nekam do podchodu a budete mi moznost koupit kamery, fotaky, mobily, hodinky... vse za skvele ceny. a kdyz tomu ksindlovi reknete, aby vypadnul a neotravoval, tak vam jeste rekne, ze je slusny obcan a mate se k nemu chovat slusne.

ano taky me okradli. a ne jednou. ale kradene autoradio, kameru, fotak, mobil bych si nikdy nekoupil. a vymluvy typu - kdyz to nevim... takove veci se prece nekupuji na ulici.
a-c
Junior

Odeslat příspěvekod a-c 25. 1. 2006 13:15

trent píše:... je v lidech vžitý krást a povádět.Něž se tohodle zbavíme, tak si jestě nějakou dobu počkáme.u/quote]


ne. neni to v lidech. je to v tvych rodicich, pribuznych a znamych. je v to v tobe, protozes v tom vyrostl a 1) jeste jsi nedospel k vlastnimu nazoru a tomu, ze nemusis cekat, nemusis krast a nemusis podvadet 2) ses linej to menit, protoze ti to vyhovuje, delaji to vsichni, da se na tom usetrit a tvoje deti/vnoucata uz budou z nejakeho duvodu jine.

neni to v nikom. kazdy jednou dospeje a zacne brat vlastni rozum. a pak je na nem, jak se k vecem postavi.
a-c
Junior

Odeslat příspěvekod malej_Ota 25. 1. 2006 13:25

a-c: koukám že máš dobrý názor a pokud si za ním stojíš, tak můžeš být na sebe hrdý. Kdyby se takhle chovala většina spoluobčanů, tak takové to diskuze by tu nevznikali.

Nemyslím si že je vše v rodičích, ovlivní tě, ale charakter si vytváříš sám a určuješ hodnoty taktéž. Tohle je zakořeněno hluboko v českém národu a jen tak lehce se toho nezbavíme.
Sám to vidíš na ulici, každý šulí, obchází zákony atd.
Vystává otázka proč v jiných státech je to jinak?
OI
malej_Ota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a-c 25. 1. 2006 13:38

malej_Ota: na to neni potreba byt hrdy. je to normalni. jsou takovi mi pratele. kdyby nebyli, asi bychom si nerozumeli.

v rodicich a tvem okoli je hodne. charakter a hodnoty si zacnes vytvaret sam teprve az zacnes dospivat, nekdy az v dospelosti. zalezi jak brzo mas moznost z toho prostredi vypadnout a zjistit, ze veci funguji i jinak.

u nas toho je tolik, protoze nas skvely minuly rezim trval dostatecne dlouho na to, aby zblbnul mysleni dostatecne masy lidi, takze byva tezke vymanit se z toho.
a-c
Junior

Odeslat příspěvekod Marekzprahy 25. 1. 2006 13:39

Kradený mobil bych na ulici nikdy nekoupil, protože cena, kterou bych za něj byl ochoten dát (ano, k750i za 300 Kč by za hřích stála, každej, kdo by ta tři kila u sebe měl, by to koupil), by byla mnohem nižší, než by za něj dotyčný dostal v čorkárně (bazaru).

Důvody:
- vytáhnout před zlodějem peněženku mi přijde jako největší blbost, kterou jde udělat (co kdyby mi ji vytrhnul? - tohle btw platí i o žebrácích)
- zloděje telefon stál možná 5 minut strachu, za těch 5 minut mu víc než 300 prostě nedám
- jakákoli podpora zlodějů se člověku může vymstít v tom, že i on bude někdy okraden
- žít s pocitem, že telefon, který používám, patří někomu jinému, není pro mě z morálního hlediska jednoduché
- čorku (z ulice) nelze dát do nákladů a odečíst si ji z daní
- riziko, že telefon původní majitel pozná, není nulové- riziko, že bude telefon zamčený nebo blokovaný nějakým heslem, není nulové (sám mám aktivovaný SIM zámek telefonu a PIN)
- riziko, že bude telefon rozbitý, není nulové (co já vím, jestli ho původní majitel neměl i v koupelně /pára umí telefon docela dobře zničit/, baterie bude určitě na odpis,..), záruka neexistuje
Marekzprahy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod a-c 25. 1. 2006 13:57

ad Marek: takze vlastne koupil, jenom by to nesmelo byt moc drahe... tak za 300 :) tomu rikam moralni hledisko a ne-podporovani zlodeju.

sorry, ze se opakuji, ale kazdej by to za 3 kila nekoupil.
a-c
Junior

Odeslat příspěvekod kruch 25. 1. 2006 14:11

malej_Ota píše:...
Kruch: ty bys hned běžel do obchodu a koupil bys nové rádio?d/quote]


Nutne novy ne, ale jasny legalni puvod (v ramci moznosti co clovek muze poznat).
Nehodlam ve vzteku na jedny smrady podporovat jiny, uz treba jenom proto, ze citim solidaritu s jinyma okradenyma, proto, ze nechci tenhle "trh" podporovat atd.

btw, pred 14 dny mi ukradli fungl novy predni kola z auta, a nenapadlo me ani nahodou jet do nejaky ho bazaru "pepik u plotu se super cenama"
kruch
Junior

Odeslat příspěvekod Zelik 25. 1. 2006 14:20

Kdyby ke mně na ulici přišel nějakej cikán, feták nebo další ¨na první pohled pro mě nevyhovující lidi :) tak ho pošlu někam...ani nejnovější model bych za 1000,- nekoupil, bůhví co tomu neni...je možný, že někdy koupim něco kradenýho, ale záleží na okolnostech=)
Zelik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků