Koupili byste si KRADENY mobil?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod habitat3 25. 1. 2006 08:37

jak to tu tak ctu...tak jsou tu sami slusni lide.Ale muj nazor je takovy,ze by kazdy z vas koupil kradeny telefon...Ja uz sem to udelal parkrat a nejen u telefonu,ale pokazde sem se to o te veci az po koupi.Proste kazdy by koupil treba 6630 za 1300 a nebo jakykoliv jiny levny telefon..proste tu ze sebe delat ty hodne..atd... :pozor2 :tleskani :eh
habitat3
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 25. 1. 2006 08:46

Bungo píše:Koupili byste si mobil, prislusenstvi, nebo prakticky cokoliv o cem vite, ze je kradene?

S největší pravděpodobností nikoliv. Přidám čtvrtý bod, proč ne: kde není poptávka, není nabídka. Takže tím chráním i sám sebe (já vím, že nikde není psané, že když nekoupím kradenou věc, že mě nikdo neokrade, ale člověk musí začít sám u sebe, ne? Mám známého, kterému šlohli autorádio. Hrozně nadával a asi po měsíci si koupil jiné autorádio. Velice levně, věděl, že je kradené a nevadilo mu to. Tak takové lidi nepochopím.)
Libb
Junior

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 1. 2006 09:12

Nikdy! Kdo kupuje věci o nichž ví, že jsou kradené, tak je na žebříčku jen o milimetr výš než ten kdo krade. A jak správně poznamenal Libb, kradené věci se budou prodávat dokud je bude někdo kupovat. Přišel jsem takhle kdysi o PDA a ta svi*ě co mi ho vyčorovala za něj mohla v nějaké non-stop zastavárně dostat něco okolo 3-5 stovek (kvalifikovaný odhad - přístroj prodaný v noci, bez příslušenství, chráněný přístupovým heslem). Vzhledem k tehdejším prodejním cenám činil zisk zastavárny při prodeji takovéhoto kusu 900%.

Když jsme u toho, nechápu jak je možné, že se v takovýchto podnicích nedělají přepadové pravidelné šťáry. Vůbec by mi těch majitelů nebylo líto - nikdo mě nepřesvědčí, že nemají žádné pochybnosti o původu telefonu, který chce někdo zastavit v půl druhé ráno.
Slonik
Junior

Odeslat příspěvekod trent 25. 1. 2006 09:20

To je pořád dokola...Nikdo, nikdy, za žádnou cenu...Určitě si nikdo z vás nikdy nekoupil třeba něco z bazaru....?Když ano, tak jste samozřejmě u té věci znali původ, že? O tom by se dalo s úspěchem pochybovat.Je tu tolik slušných lidí, že se skoro divím, jestli tato diskuze má vůbec cenu....
trent
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 25. 1. 2006 09:28

trent píše:To je pořád dokola...Nikdo, nikdy, za žádnou cenu...Určitě si nikdo z vás nikdy nekoupil třeba něco z bazaru....?Když ano, tak jste samozřejmě u té věci znali původ, že? O tom by se dalo s úspěchem pochybovat.Je tu tolik slušných lidí, že se skoro divím, jestli tato diskuze má vůbec cenu....s/quote]

myslím, že řeč šla o situaci, kdy vím, že ta věc je kradená a vím to předem. V bazaru jsem nakoupil jen nábytek, když jsem si zařizoval po škole první bydlení a na nový jsem neměl - ten snad kradený nebyl :-) Jinak zamlada jsem možná něco v bazarech koupil, fakt si teď nevzpomínám, ale spíš nové věci (tehdy mi nedošlo, že to můpže být čórka z obchodu). Když se ale člověk podívá na podmínky zástavy a ceny výkupu, zjistí, že majitel zastavárny/bazaru je často prakticky také zloděj. Takže dneska bych v bazaru nekoupil už nic. Na inzerát vyjímečně, vím jak často prodávají lidé věci, o kterých ví, že jsou špatné. (osobně naopak na inzerát prodávám běžně např. staré součástky z PC za rozumnou cenu a zatím se mně vždycky podařilo prodat věc do 2 dnů od podání inzerátu. Ale to už je jiné téma)
Libb
Junior

Odeslat příspěvekod JYRY 25. 1. 2006 09:51

No tvrdit, ze nejlepsi zpusob je na takoveho prodejce zautocit je myslim hloupe :oops: Myslim, ze je nutne si priznat, ze kazdy z nas ma urcite nejaky telefon, ktery by rad vlastnil a vidina vyhodne nabidky z druhe ruky je na povazenou :shock: Je-li clovek ochoten podstoupit urcite riziko s takovymto mobilem, tak si jej koupi. Ja rikam: hodne bych zvazoval, zda chci ten telefon za kazdou cenu, ale spise ANO :!:
JYRY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sk8pr 25. 1. 2006 10:16

ja myslim ze by to koupila vetsina lidi co maj trochu hlobeji do kapsy... kdyz vam nekdo nabidne high-end phone za cenu toho nejvetsiho shitu tak to bere skoro kazdy protoze ikdyby se na to prislo tak vam nic udelat nikdo nemuze protoze vy ste ho koupili napr. od kamose "a nevedeli ste to" ... Takze muj nazor na to je : za velice dobrou cenu - no newim newim.... podle toho od koho ... :)
Stara krabice ericsson -> Siemens C35i -> Sony Ericsson T630 (dlouholetý společník) -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6288 -> HTC Touch Pro -> LG Optimus 2X
sk8pr
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 25. 1. 2006 11:38

habitat3 píše:jak to tu tak ctu...tak jsou tu sami slusni lide.Ale muj nazor je takovy,ze by kazdy z vas koupil kradeny telefon...

Jak jsem psal - já už tu možnost měl (zprostředkovaně dokonce několikrát), ale nikdy jsem tu nabídku nevyužil! Nehodlám podporovat cikánskou většinu a lidskou menšinu kteří se tím živí. :!:
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jnnvk 25. 1. 2006 11:42

Moji dceři ukradli foun, jeden s ním utekl, druhého chytili. Na policii vše přiznal do protokolu, ti to dali na přestupkové, tam komisi řekl, že výpověď udělal pod nátlakem a s výsměchem odešel. Pro komisi jsme museli doložit doklad o koupi founu, SIMky atd. Asi za měsíc jsem si udělal večerní procházku k jeho baráku a představte si, že upadl tak nešikovně, že si zlomil obě ruce v zápěstí. A potom že není spravedlnost...
jnnvk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike-biker 25. 1. 2006 11:43

Jaký je podle vás rozdíl mezi mobilem nebo jinou věcí ukradenou jednotlivci někde na ulici nebo v bytě a kradeným mobilem, který je fungl nový. Třeba z prodejny atd? Já myslím, že je to v podstatě jedno a totéž. :pozor2
iPhone 11 Pro Max Max 256GB Space grey.
iPhone 6 16GB Silver as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD.
Mike-biker
Pokročilý

Odeslat příspěvekod malej_Ota 25. 1. 2006 11:44

Libb: zkus se zamyslet nad chováním známého. Osobně se mu nedivím. Autorádio za x tisíc a nějaká sv.ně mu ho ukradne. V tom návalu vzteku bych taky koupil levné autorádio s pochybnou minulostí a bylo by mi to jedno. A proč? Protože zloděj může přijít zítra a ztráta nebude tolik bolestivá.
Je to jedno jestli koupíš telefon od někoho z ulice, nebo na inzerát. Člověka z ulice už nikdy nenajdeš a když koupíš telefon přes inzerát a vyskytne se nějaká závada, už se člověku nikdy nedovoláš, takže je to skoro na stejno...
OI
malej_Ota
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 25. 1. 2006 11:50

Mike-biker píše:Jaký je podle vás rozdíl mezi mobilem nebo jinou věcí ukradenou jednotlivci někde na ulici nebo v bytě a kradeným mobilem, který je fungl nový. Třeba z prodejny atd? Já myslím, že je to v podstatě jedno a totéž. :pozor2

je a není. Krádež v obchodě znamená menší škodu (o zisk a DPH) a je anonymnější. Obchodník prostě přijde o x Kč, ale jednotlivec přijde o x+zisk+DPH Kč, ale hlavně o kontakty atd. Morálně považuju krádež majiteli za horší, ale i krádež v obchodě je samozřejmě špatná. Kdybych hypoteticky řešil koupi kradené věci, tak nově zabalená by měla větší šanci :-) Ale doufám, že nikdy nebudu muset tohle řešit...
Libb
Junior

Odeslat příspěvekod Petr H.. 25. 1. 2006 11:58

Když bych věděl o tom že je kradený, tak bych ho určitě nekoupil kvůli tomu, že je levnější o pětistovku. Ale když by byl mobil v ceně třeba 10.000 za 3.000, tak bych ho asi vzal. Měl bych ale obavu, jestli mě někdo "nevyhmátne" a nebudu vypadat jako zloděj a ještě ho muset vrátit bez nároku na vrácení peněz. Je to risk.
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kruch 25. 1. 2006 11:59

malej_Ota píše:Libb: zkus se zamyslet nad chováním známého. Osobně se mu nedivím. Autorádio za x tisíc a nějaká sv.ně mu ho ukradne. V tom návalu vzteku bych taky koupil levné autorádio s pochybnou minulostí a bylo by mi to jedno. A proč? Protože zloděj může přijít zítra a ztráta nebude tolik bolestivá. /quote]

Jeden zlodej te nastval, druhymu udelas kseft! Skvely.
Kazdej kdo si koupi cokoliv s pochybnou povesti zlodejicky udrzuje "pri zivote", no, rozhodne ti nedekuju.
kruch
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 25. 1. 2006 12:03

2Libb: Je to opravdu relativní. Tak jako tak mají okradení škodu a újmu. Zloděj tohle neřeší, jestli ho ukradne mrzákovi, nebo krachujícímu obchodníkovi. Prostě krade, že se mu to vyplatí. :twisted:
Pokud se to bude tolerovat jakoukoli formou, tak je to špatný. Možná u starší generace platí ještě "Kdo nekrade, okrádá rodinu.". Já tu dobu zažil a určitě nemám svědomí jako padlý sníh :mrgreen: , ale svoje děti bych chtěl vychovat, aby byly hrdé na to, že jsou Češi a ne se za to stydět. :pozor2
iPhone 11 Pro Max Max 256GB Space grey.
iPhone 6 16GB Silver as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD.
Mike-biker
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka