Je škodlivé mít přes noc mobil u postele?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Howard 12. 1. 2006 16:41

Manželka mi pořád říká, že bych měl mobil nechávat v jiném pokoji, než v ložnici, že prý je to škodlivé ho mít celou noc vedle postele. Ani to, že ten mobil vypnu, jí nestačí.

Co si o tom myslíte? (Samozřejmě nemyslím tím mojí manželku :mrgreen: .)

Pokud vím, zatím se neprokázal škodlivý účinek mobilů na člověka. Nicméně to je na jinou a mnohem delší diskuzi.

Jsem zvyklý se mobilem budit a ona někde slyší, že je to škodlivé "spát s mobilem" a teď mi nedá pokoj.
A podotázka, co děláte v noci s mobilem? Kam ho dáváte a necháváte ho zapnutý?
Howard
Junior

Odeslat příspěvekod YAMATO 12. 1. 2006 16:45

To je nesmysl...kdybys ho měl přímo u hlavy, tak snad. Na stolku vedle postele je stejně škodlivý, jako normální budík...
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod USER47 12. 1. 2006 16:46

Myslím, že když je vypnutý, tak je to úplně jedno, a vliv zapnutýho mobilu ještě nikdo pořádně nevyzkoumal...Já bych z toho strach neměl
USER47
Pokročilý

Odeslat příspěvekod YAMATO 12. 1. 2006 16:49

Ale zkoumá se škodlivost, když je mobil přímo u hlavy (tj. centimetry)...a ani tam není nic průkazné. Na stolku vedle postele je naprosto bezpečný.
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Howard 12. 1. 2006 16:59

Já si to taky myslim, že když je mobil vypnutej, tak je úplně jedno, kde leží. To přece dá rozum, ne?
Já nevim, co si kde přečetla.
Howard
Junior

Odeslat příspěvekod YAMATO 12. 1. 2006 17:03

Já myslím i zapnutý. To vyzařování, už tak velmi malé, klesá se čtverce vzdálenosti...takže od nočním stolku, několik desítek cm od hlavy, je naprosto zanedbatelné. To naprosto bych zdůraznil.
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Howard 12. 1. 2006 17:09

Tak jsem jí to vysvětlil a ona se toho pořád bojí. I vypnutýho mobilu.

Já už nevím.

No ale to už bych tento dred transformoval na problém "jak přesvědčit manželku" a to sem nepatří.
Přece jenom PS na zasmání. Zeptal jsem se proč se bojí vypnutého mobilu. Odpověď: Já nevím.
No, co na to říct. Typické, že?
Ale, toto nechme být.

Kdybyste měli nějaké články na toto téma, tak prosím sem s linkama.
Howard
Junior

Odeslat příspěvekod Am!go 12. 1. 2006 17:17

Mobil u postele je jednoznačně škodlivý. Dneska mi v 5.30 volal omyl, silně škodlivé :mrgreen:
Am!go
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 12. 1. 2006 17:23

Jakekoliv elektomagneticke vlneni muze skodit, odbornici ani nedopurucuji si poustet na noc hudbu nebo spat vedle radiobudiku. Mluvim tedka o spanku, ze to muze mit vliv.
Vypnuty pristroj snad uz ne, takze to bych neresil...
M.
Expert

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 12. 1. 2006 17:28

Ja mam mobil normalne v posteli hned vedle polstare...
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9 ...?
š.ť.á.p.i
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom-cz 12. 1. 2006 17:31

Vypnutý mobil je škodlivý asi tak jako záchodový papír 8). Jinak já ho mám kousek od hlavy a na noc ho vypínám, mám z toho subjektivně psychicky špatnej pocit.
tom-cz
Junior

Odeslat příspěvekod Lubo.s 12. 1. 2006 17:33

Vies, predsa je to len zena a je poskladana zo zenskych suciastok, tak by som sa tomu ani tak velmi nedivil...
Ono to je vacsinou mile, pekne, prijemne.
Navari, vyperie, zohreje v posteli, ale nesnaz sa to pochopit!
To nejde!
PS: obcas zaspim s mobilom pod hlavou- negativum? Mam doma slaby signal a jak sa stale snazi skontaktovat s bazou do rana spolahlivo vybije bateriu!
Inak spim v poriadku, hlava ma neboli!
:)
inak naozaj na dlhu debatu, ale ja sa staviam ku vsetkym tvrdeniam o skodlivosti odmietavo!
Elmag vlnenie totiz maximalne ohrieva tkanivo, podobne ako pec, v ktorej tvoja manzelka pecie kolac. Nema jonizujuce vlastnosti. A vypnuty telefon toboz nie!
Lubo.s
Junior

Odeslat příspěvekod phaeton_esc 12. 1. 2006 17:35

ja mam telefon bezne v posteli vedle polstare...ze bych z toho nejak blbnul nebo neco se mi nezda :)
Apple Macbook White (late 2007)
HTC HD2
Sony Alpha A200 (Minolta 28-85, Minolta 50)
phaeton_esc
Junior

Odeslat příspěvekod YAMATO 12. 1. 2006 17:41

YAMATO píše:Já myslím i zapnutý. To vyzařování, už tak velmi malé, klesá se čtverce vzdálenosti...takže od nočním stolku, několik desítek cm od hlavy, je naprosto zanedbatelné. To naprosto bych zdůraznil.o/quote]

Stačí znát fyziku a je jasné, že o škodlivosti nelze hovořit ani teoreticky.

Citovat sám sebe... :lol:
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pan14 12. 1. 2006 18:03

byla by to paráda vypnout mobil na noc. (alespoň vypnout) , ale držím 60 min hotovost na tel. tak si to nemůžu dovolit. A myslím, že jsem ještě nezblbnul.
Jen žít a nechat žít.
pan14
Junior

Další stránka