NABÍJEČKA orig. vs. neorig.

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Joan 3. 5. 2005 10:36

Přátelé, zdravím vás :lol:
a poprosím rovnou o váš názor:
koupila jsem si neoriginální micro-nabíječku na Samsung C100 (výrobce fa Aligátor) za necelých 120 korun. Když jsem ji připojila poprvé, nestačila jsem se divit: nejenže "nepípla" po připojení jak jsem čekala, navíc ze stavu jediné čárky, tj. kdy originální nabíječkou nakrmím baterku za víc než 2 hodiny, mi mobil hlásil plné nabití už za půlhodinu :shock: !! Tj. čárky v rámečku baterie se přestaly pohybovat. Během chvilky počet čárek klesl z těch tří na dvě - no, a večer jsem nabíjela znovu :twisted: Druhý pokus dopadl obdobně :x Prodavač tvrdil, že mám chybu v mobilu. Hm, jak to ale, že originální nabíječka mi funguje nádherně, mobil vydrží i pět dnů - jen tenhle micro-kousek mi dělá psí kusy :roll: ??
Chtěla jsem záložní nabíječku do práce, ale jaksi...
Prosím, co mi poradíte?
Díky a hezký den!
J. :)
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod webman 3. 5. 2005 10:43

vratit a kupit od inej firmy.
webman
Junior

Odeslat příspěvekod Ninatus 3. 5. 2005 10:52

To tě pěkně ošidili. Musíš to bezpodmínečně vrátit. Ukázat, že ta originální nabíječka funguje. Je na to i zákon k ochraně spotřebitele. Požaduj vrácení peněz nebo výměnu.
...T630->MPx200->T68i+iPAQ1930->T68i+TlE->K700i->T68i+TlT3->n3230->n6230->X480->K700i->E398->N6230->T610->N6610->N6681
Ninatus
Junior

Odeslat příspěvekod Joan 3. 5. 2005 11:00

a proto jsem už nabíječku jednou reklamovala :( : trvalo to 35 dnů (!), než mi napsali, že si mohu přijít pro vyměněnou nabíječku. A je to to samé...
Btw, co by se mohlo stát, kdybych nechala nabíječku připojenou zhruba ty dvě hodiny? Neodvařím baterku??
Dík!
J. :)
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.i.j.a 3. 5. 2005 11:37

Joan píše:a proto jsem už nabíječku jednou reklamovala :( : trvalo to 35 dnů (!), než mi napsali, že si mohu přijít pro vyměněnou nabíječku.n/quote]


Třicátý den jsi měla přijít a požadovat opravenou/vyměněnou nabíječku nebo peníze zpět...
m.i.j.a
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murmi 3. 5. 2005 12:18

Z toho jak to popisuješ to vypadá, že napětí z nabíječky není v souladu s nabíjeným telefonem a to bych byl velmi opatrný, aby nedošlo k poškození telefonu. Mohlo by docházet ke špičkám napětí z nabíječky, které by regulaci v telefonu mohly poškodit.
Pokud je zaručeně baterie v pořádku a nabíjení původní nabíječkou funguje normálně, tak bych tuto mikronabíječku nedoporučoval už raději použít.
Pro jistotu určitě zkus ještě nabít baterii tou původní originální nabíječkou, abys měla jistotu, že je baterie i telefon v pořádku.
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murmi 3. 5. 2005 23:29

Ještě musím dodat, že je taky možné, že nabíječka má naopak poměrně nízké napětí a potom se nabíjení odstaví příliž brzy, ale nejlepší by bylo, kdyby ti mohl někdo změřit napětí zapnuté nabíječky nezapojené do mobilu a pak napětí samotného akumulátoru hned po nabití touto nabíječkou. Ani jedna , ani druhá hodnota by se neměly lišit od hodnot po nabití originální nabíječkou.
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 4. 5. 2005 09:28

Uz jen to ze nabijecka stala 120,- by me asi zarazilo...
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joan 4. 5. 2005 11:28

Je dovoleno napsat, kde jsem tu nabíječku koupila :?: :?:
J. :)
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 4. 5. 2005 11:33

No ja myslim ze to je jedno, dulezita byla cena a znacka... :mrgreen:
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 4. 5. 2005 11:34

Ale pro zajimavost to napis, kdyz to bude vadit, tak Ti to moderator smazne :twisted:
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joan 4. 5. 2005 11:47

No právě že jsem ji koupila v CYBEXu, partnerském shopu MobilManie... :nenapadne . Přiznám se, že mě fakt nenapadlo , že takový významný obchod může prodat takové zmetky :twisted: Při první reklamaci se na mě prodavač díval tak trochu :eh :eh a až tam půjdu s nemlich stejným problémem podruhé...
Ale o mobilek se bojím, to je fakt, přirostl mi k srdci :D ...
J. :)
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joan 5. 5. 2005 11:54

Zdravím :)
a musím přiznat, že tato moje pofidérní nabíječka možná nebude až tak špatná :pozor2 :
sebrala jsem odvahu 8) a dala nabíječce poslední šanci, a to u VYPNUTÉHO telefonu. Protože jen tak mi na displej naskočí hláška "nabito na 100%" a známé kuře se vyklube z vajíčka; nemusím tak spoléhat pouze na pohybující se čárky indikátoru. I když co chvíli jsem mobil brala do ruky, jestli se snad nepřehřívá (ani ťuk) a vydržela jsem, dokud kýžený nápis nenaskočil - fakt jsem se dočkala :lol: :mrgreen: !! A červeně svítící LEDka se přehoupla do zelené.
Celá doba, kdy mobilek visel na nabíječce, trvala 2 h 45 min., což celkem koresponduje s použitím originální nabíječky.
Takže: od teďka budu nabíjet cca 3 h bez ohledu na indikátor baterie a snad to bude v pohodě. I když ty nervy předtím :mrgreen: :mrgreen: ... A spoléhat raději na originál příslušenství.
Fuj, prší , ale i tak přeji pěkný den :wink: !
J. :)
Joan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nupix 6. 5. 2005 05:57

No od jisté doby nemám důvěru v neoriginální nabíječky. Svoji orig. k Nokii jsem někde ztratil a tak jsem si na čas půjčil od známého neoriginální nabíječku (byla nepoužitá). Několikrát jsem s ní v pohodě nabil telefon, jednou jsem ale na něj zapoměl a nechal ho v nabíječce celý den, když jsem ale chtěl nabíječku vyndat ze zásuvky, tak jsem se lekl, protože celý její plastový kryt byl roztavený, prostě se roztekl. Nevým už kde ji ten známý kupoval, ani co to bylo za značku, ale ještě ten den jsem si šel koupit originální a ta funguje bez problému doteď. Takže myslím, že do orig. nabíječky se z mé zkušenosti vyplatí investovat.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael 6. 5. 2005 07:34

Telefony NOKIA (alespoň některé) kontrolují připojené nabíječky, pravděpodobně podle napětí. Zažil jsem to, když jsem chtěl připojit neoriginální nabíječku, původně používanou s N7110, k tehdy nové N6310i. Na displeji se objevilo hlášení, že příslušenství je neoriginální a že s ním zkrátka žádná další spolupráce nebude.
Tehdy mě to zamrzelo, protože se jednalo o ruční nabíječku (s kličkou), která je na cestách často jediným způsobem, jak mobil používat. Takhle sice nehrozí zničení baterie nabíječkou, jen jejím totálním vybitím...
Michael
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků