Provoz Dual sim žere více baterie...? Ano/ne?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 8. 2020 12:25

Dobrý den, mám telefon Xiaomi Redmi 7A 2+16GB LTE
Vždy jsem ve všech telefonech používal jen jednu sim kartu, ale ten muj současný mobil je dual sim a já si poprvé v životě koupil novou sim kartu pro použití v tomto dual sim. Nemám s tím tedy žádné zkušenosti a muj dotaz je asi hloupý, ale :-):

Provoz dual sim, tedy mít dvě sim karty v mobilu a obě zaplé/aktivní - žere nebo nežere to více baterie...? A pokud žere, je to moc velký rozdíl oproti "single" sim...? (mobil nepoužívám na nic energeticky náročného, fakt jen volání a sms a občas focení (ne hry, ne náročné aplikace, ani ne poslech hudby), takže mě zajímá jestli bych ten rozdíl žraní energie baterky u dual sim poznal...?

Ptám se protože tu druhou sim kartu nebudu moc často používat, takže mě zajímá jestli jí mám v mobilu vypnout aby to ušetřilo baterii mobilu...? (případně rovnou vytáhnout)?

Díky
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 8. 2020 12:36

2 aktivní SIM v mobilu mají určitě vyšší spotřebu baterie než single SIM
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 13. 8. 2020 12:39

Není to nijak zásadní, horší je např. neustálé přepínání např. mezi 4G/3G.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 8. 2020 13:07

Prakticky 100% dnešní produkce dual-simů je typu DSDS (Dual SIM Dual Stand-by), kde je rozdíl ve spotřebě mezi použitím jedné či dvou karet prakticky neznatelný.

U DSFA (Dual SIM Full Active) to mohlo udělat až desítky procent rozdílu, ale nezmám žádný aktuální model, který by byl vybaven dvěma rádii.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 13. 8. 2020 13:13

Nezpozoroval jsem žádný výrazný / znatelný rozdíl u iPhone 11 Pro :-)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sirThommas 13. 8. 2020 14:15

Je tam určitá spotřeba navíc cca 10-15%. Ale spíš míň, záleží na způsobu použití. Dual SIM používám na OnePlus 7T
sirThommas
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 8. 2020 22:55

Díky.

A když tu druhou sim v mobilu vypnu/zneaktivním, nevím jak se to nazývá (v nastavení telefonu, SIM zůstane jinak fyzicky uvnitř mobilu), tak to bude žrát tolik jako jen jedna sim...?

Nebo to nepomůže?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 8. 2020 23:05

jasně, když vypneš druhou sim, tak ta přestane neustále detekovat síť a tím pádem bude spotřeba energie v podstatě stejná, jako kdyby jsi tam měl jen jednu sim
Nick Cave
Pokročilý