Telefony z Číny

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Strecha6 11. 7. 2020 18:54

Dobrý den...... Je možné nechat si poslat telefon-mobil z Číny? ..... Jaké prosím jsou rizika .... Nebo je to předem průšvih ?. Prý tam nejdou navigace, a podobné zvěsti kolují. Prosím o radu pro nováčka .... Děkuji.
Strecha6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 11. 7. 2020 19:10

Všechny telefony se vyrábějí v číně, navigace funguje OK. Já už kupuji telefony jenom v čínských eshopech. Nekupuj staré krámy, kup mobil, co už má z výroby Android 10.
Naposledy upravil suram dne 11. 7. 2020 19:12, celkově upraveno 1
suram
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 7. 2020 19:11

Kamarád si objednal telefon z Číny někdy v roce 2018 byl to nějaký nařáchlý Elephone a měl tam dokonce i češtinu! a vše šlo v pohodě měl ho asi dva roky a pak umřela baterka :D

Ale teď po Coroně nevím jak to chodí :D
Já čekám třeba na balíček z Aliexpresu od Března a furt nikde nic.. Asi se nedočkám obalu na telefon :D :/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 11. 7. 2020 20:54

kdo proboha ještě dnes objednává telefon z číny?
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 11. 7. 2020 21:36

Jen ti chytřejší, kteří nechtějí platit provizi dovozcům a daň úřadům.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 7. 2020 22:35

neobjednal bych kvůli záruce jen rok, reklamaci v čínském eshopu, problém s doručením jiného než objednaného modelu, potíže s nedoručením a následném dokazování při otevřeném sporu atd.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 11. 7. 2020 22:42

suram píše:Jen ti chytřejší, kteří nechtějí platit provizi dovozcům a daň úřadům.

.. tak ten byl dobrej :-D :-D
apropo co se teda vozí z číny za brutální kousky že se vyplatí vyhnout se dani a provizím?
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 11. 7. 2020 23:16

Nick Cave píše:neobjednal bych kvůli záruce jen rok, reklamaci v čínském eshopu, problém s doručením jiného než objednaného modelu, potíže s nedoručením a následném dokazování při otevřeném sporu atd.

Tady někdo silně fabuluje, pravda je jen ta první věta, záruka je jen jeden rok. Ostatní není žádný problém, pokud nakupuješ přes PayPal, třeba to nedoručení nemusíš dokazovat, ale obchodník dokazuje doručení, reklamace jsou taky v klidu, reklamaci v Číně jsem měl vyřízenou dříve než raklamaci u Vdafone.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 7. 2020 23:26

Fajn, ale kolik stojí a jak dlouho trvá doručení reklamovaného mobilu do Číny tam i zpět?

a informaci, že lze na Ali platit pomocí PayPal jsi vzal kde?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 12. 7. 2020 00:08

On snad píše že chce nakupovat na Ali? Ne, proto píšu o PayPal, na Ali mají svůj program ochrany kupujícího, nicméně PayPal považuji stále za lepší, I když řešení sporů na Ali funguje taky dobře. Reklamace I s doručením nového telefonu ke mně domů trvala přesně 26 dnů, náklady nebyly žádné, balíček do Číny stál 260 Kč, nicméně tu cenu mi refundoval PayPal v rámci úhrady nákladů za vrácené zboží, což se v Česku, pokud posíláš do servisu sám, často nevidí a místní poštovné (byť menší) jde většinou k tíží zákazníka (čest prémiovým službám třeba samsungu které jsou gratis).
Ono by, Dicku, bylo lepší na otázku po osobních zkušenostech radši nepřispívat, pokud v Číně nakupuješ jen na Ali a jen pouzdra a podobné cetky.
Ale chápu, že si jen vyjádřil své obavy, které tě vedou k tomu, že v Číně nic dražšího nekupuješ, tvůj pohled respektuji, nicméně si ho mohl doplnit jasnou formulací že jde o předpoklady a domněnky, ne o reálné problémy.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 12. 7. 2020 07:56

a dozvíme se i co je tam za zázrak co se vyplatí tam kupovat?
poděl se ať ušetříme a vy*rbem se systémem i my ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 12. 7. 2020 08:46

jj, spousta lidí si myslí jak vydrbává se systémem, opak je ale pravdou a proto ten systém funguje :mrgreen:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 12. 7. 2020 09:26

Každý má právo utratit svoje peníze podle svého.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 12. 7. 2020 11:13

Tak tak. Buď si vybereš nebo ne. Žádné vydrbavaní se systémem, svéprávný člověk si snad dokáže posoudit co se mu vyplatí a co ne.
Kde přesně se podle šulda a Freddy skrývá to "vydrbani" se systémem?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 12. 7. 2020 11:50

roy1: já píšu že vy*rbavám? potrefená koza? já chci vědě co se dá venku tak zázračně koupit.
kupoval jsem Lenova z Ali a mám je dodnes ale co mají zastoupení u nás je to pošetilost ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků