Smartall.cz: Obchod zmizel, peníze fuč?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pointops 20. 5. 2020 14:10

Napiš, prosím, jak mají ostatní postupovat chytřeji, ať tvůj čas zde není také zbytečný. ;-)
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod suram 20. 5. 2020 15:23

Už je to tu napsané ne?
suram píše:Jestli to už někde vedou a má to číslo jednací, tak jsi ho mohl uvést, aby to hlásili emailem přímo tam a k tomu č.j.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 20. 5. 2020 21:09

A s ním bude modelová mladá maminka na mateřské třeba z Klatov, co si objednala například chůvičku za 3200 Kč, dělat dál co?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod suram 20. 5. 2020 21:51

Myslím si, že to ona i ostatní pochopí, že má své podání směřovat přímo tam k tomu č.j.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 20. 5. 2020 22:15

Čo také, Kefalín, si maminka má vysvětlit pod pojmem "směřovat podání"? To má napsat jako místo adresy na doporučený dopis, dojít do Zásilkovny, říct taxikáři ať ji tam odveze, nebo to ukázat na nádraží? :roll:

Podívej, já ci cením, že udržuješ toto vlákno živé. Aspoň to podvodníkovi, co vytvořil falešný e-shop Smartall.cz neprojde.

Jenže praktickou radu si žádnou zatím nepředložil. Je se vysmál, že ohlásit to emailem na policejní elektronickou podatelnu, kde to sami přiřad kam třeba, je zbytečné. Fajn, ať Tvé doporučení pomůže. Přestaň mlžit a řekni co je elegantnější, hic Rodos.

Každý, kdo to číslo ode mne chtěl, jej dostal. Těch "velkých" čísel je vícero, policajti si je sami přiřazují podle bankovního účtu, který byl nastrčen / ukraden (a má každý jiného bílého koně / hlavního poškozeného). Tzn. cca s pravděpodobností 7:1 s mým číslem uvedeným na podání to stejně spadne pod jiné.

Tvé publikum v jedné ruce drží biologicky znehodnocenou plenu co právě splnila svůj účel, v druhé nezaplacené složenky. Přemejšlí, co teď už jen zadarmiko dostane synek za vysvědčení anebo taky jak dlouho před dnem dětí je vlastně embargo na jednu dobře trefenou, vzduchem chlazenou - podle toho jestli je zrovna sudá anebo lichá sekunda. Bezcenný voucher za zaplacenou dovolenou, taky na plenu, už podepírá lednici. Na veškeré špitnutí v této věci reaguje hlava rodiny od lahve Březňáka zpřed televizoru alergickým řevem o BSE a že stejně to celý je ztráta času a dalších peněz. Hnusák má navíc pravdu. Rodinnou harmonii dokresluje ČT Senility Sport zvučným Zárubou co vítá doma zlatý hattrick, tento týden zatím jen potřetí.

Buď citilivý, buď konkrétní. The stage is yours :arrow:

1) ... ?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod suram 21. 5. 2020 06:22

Nevím, jestli to děláš schválně, nebo jsi opravdu tak natvrdlý, ale když někdo dokáže sepsat podání a zaslat ho na podatelnu, tak tam jistě dokáže i připsat jednu větu, že ho zasílá na ten a ten útvar PČR k tomu a tomu č.j. Stačí ti to takto polopatisticky?
:oboze
suram
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 21. 5. 2020 09:07

Pardon za OT, ale už to tu začíná být zábavné. pointops>> Vystupuješ tu jako člověk který dělá "inteligentně" hlupáka z jiného, ale přitom Ty jsi ten, co se nechal hloupě lapit :roll:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 21. 5. 2020 10:21

Nechal. Kolega tady nám sdělil, že jsem následně na PČR postupoval nesprávně a zbytečně.

Aby to jiní měli jednodušší, prosím ho už 2 strany, ať napíše jak se to má dělat lépe. Zkouším to hladce a obratce, aby třeba nemuseli tedy na policii 2x, což mi vyčetl.

OT nevadí, stejně tohle vlákno má jen generovat výsledky ve vyhledávači. Protože Smartall.cz byl podvod hlášený na policii, kde už je vícero poškozených a na krajském ředitelství v Olomouci to evidují jako trestný čin.

"Směřovat podání (do Olomouce)" + "emailem je to špatně", je na mě nedostatečně polopatisticky. On ví co tím myslí, ale nechce to říct, no. Já skutečně poradit už nepotřebuju, protože mám vše co se dalo zařídit.

Věřím, že v tom umí chodit tak upřímně prosím, ať se nevozí po mě debilovi a napíše, jak to někdo další může dělat efektivněji. Rádoby žertovný popis typického poškozeného totiž neznamená, že není věcně správně.

Takže jim ku pomoci: Má se to podle surama podat emailem, anebo ne?
jestli jsi podepsal výslech (záznam o podání vysvětlení dle § 158/6 tr. řádu), protokol o poučení poškozeného, atd., protože pokud ne, byla tvá akce zbytečná a budeš to teprve dělat.


Obrázek
Naposledy upravil pointops dne 22. 5. 2020 02:12, celkově upraveno 1
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod suram 21. 5. 2020 18:46

Vzhledem k tomu, že to policie eviduje už od roku 2019 a někteří byli podvedeni až v roce 2020, lze si logicky domyslet, že jim neznámý pachatel uniká.
Zbytečné to řešit, důležité je vzít si z toho ponaučení, nedůvěřovat eshopům, které nemají žádný bezpečný způsob platby (karta, paypal). Neposílat platbu bankovním převodem. Chybama se člověk učí, poděkujte neznámému pachateli, že vás ta lekce stála tak málo. Existují borci, kteří měli tuhle lekci dražší.
https://www.novinky.cz/vase-zpravy/clanek/muz-z-kromerizska-si-objednal-pres-internet-auto-z-anglie-a-prisel-o-penize-40315403
suram
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků