Malé dotykáče

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod intago 3. 1. 2020 10:53

Konečně se po mnoha letech na našem trhu objevil malý použitelný dotykáč, navíc zodolněný, ani parametry nemá špatné. https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/c ... kong-mini/
Bývalo jinak. Vzpomeňme slavného Samsungu Star či Corby... Vyrobilo se jich tehdy astronomické množství. Vývoj nešel jejich postupným zdokonalováním, ale stále rostoucími displeji.
Mám s nimi zkušenosti, ale neosvědčily se mi. Proč? Kočkopsi. Na volání velké a těžké, na web malé. Manipulace hrozná. Prý to pochopili i Japonci.
Nejen batůžkáři ale i řada sportovců totiž počítá každý gram i centimetr toho, co sebou mají. Tlačítkáč nechtějí, potřebují aplikace, ale velké a těžké mobily nechtějí tahat.
Jsem už starší člověk, hůř vidím. Stačí mi nouzově web, mobil hlavně na volání. Na web hlavně jako 4G modem.
Zatím byl v zahraničí na trhu jen malinký Jelly a pak 3,5 palcový Palm Phone. Ten se moc nerozšířil, i pro šílenou cenu.
Na této debatě bych chtěl rozebrat jednotlivé typy a tipy....
Naposledy upravil intago dne 3. 1. 2020 11:31, celkově upraveno 1
intago
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 1. 2020 11:06

Telefon hezký , cena taky , parametry ujdou ale co si budem Cubot je divná značka... :/ :D
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod intago 3. 1. 2020 14:29

No zas tak úplně neee. Leccos už tu prodali, i velkou verzi toho King Konga. Návod není český, angličtinu a němčinu psal zjevně někdo z pomocné školy. Vůbec to nedává smysl, ale čínsky je to jistě správně. :roll:
na rozebírku šroubovák přikládají :-)
intago
Junior

Odeslat příspěvekod melkortheevil 3. 1. 2020 15:03

Mini ma bohuzel kryti jen IP65 velky opicak IP68.
melkortheevil
Junior

Odeslat příspěvekod intago 3. 1. 2020 15:57

Co to je?
Právě jsem ho vyzkoušel, překvapivě dobře vše jde. I psát smsky a maily i na web i když jsou písmenka malinký. Foták ujde, na web bez problému, zatím velká spokojenost. Jen to microUSB by mohli nechat starý, abychom neměli v rodině zmatek.
Tak ještě pár appek a fertig.
Jo, šířka je jen 57mm, výstupky jsou na rozích. Perfektně to sedí v ruce a netrhá to klouby. Taky se vejde do kapsičky košile.
Jen poutko to asi nemá. To je vhodný aby mobil neupadl. Často taky mám mobil hozenej na stole a na něm spoustu věcí. Není vidět, ale poutko prozradí, kde je...
Možná bude časem v pouzdru, zatím to žádné příslušenství nikde nemá, je to moc nové. Recenze skoro taky nejsou
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 1. 2020 16:50

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 3. 1. 2020 17:08

Jo, koupil jsem ho v Mironetu za 2566.- za tu cenu moc dobré. I fotky jsou... vše funguje jak má
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 4. 1. 2020 09:28

fakt dobrej. V porovnani s 6.4 palcovým kterej znám má co potrebuju udělat na webu a je mnohem menší
Akorát nema3.5 Jack.
Sluchátka se pripojujou na to USB c?
Prohlížeč mi cpal moc reklamy kterou nesnáším. Nahrál jsem si Adblock browser. Ten nepustí zadnou
intago
Junior

Odeslat příspěvekod kitrab 4. 1. 2020 13:49

Jako reklama dobre plky ovci babicky.
2500 kc neni to moc ?
kitrab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod intago 4. 1. 2020 17:04

Léta jsem byl odkázán na Nokii 311. Postupně jsem měl tři. I dovoz repasuz Číny. Většina APEK nefungovala ale byl jsem rád že je malá
Takže mam velkou radost ze po mnoha letech si mohu malý nový dotykáč koupit. Prachy mě nezajimaji. Dal bych i o tisíc vic
Akorát mi vadí že baterka málo vydrží. Od rána mi klesla na 35 proc.
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 1. 2020 18:50

Nelze mít malinký smartfonek a velikou baterii, tyhle dvě věci jdou vzájemně proti sobě
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 4. 1. 2020 21:19

Co by to nešlo. Kdyby mobil byl o 1 mm či dva větší bral bych ho
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 6. 1. 2020 09:20

Po delších testech se potvrdilo, co jsem čekal. V porovnání s mobilem Huawei Y7 2019 s 6,3 palce vyplývá, že i 4 palcový mobil se na web dá použít téměř shodně! Viz recenze https://mobilni-telefony.heureka.cz/cub ... =6#reviews
Štve mě i konektor USB c a chybějící Jack 2.3 sluchatej
Oba ale považuji za nouzové pro web, protože proti PC a ntb jsou prostě daleko horší.
Nedostatkem mobilu je, že baterie vydrží jen den.
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Aitos 6. 1. 2020 16:52

Já taky lovil co nejužší mobil, nakonec vzhledem k parametrům, baterce na 2 dny, úložišti alespoň 32GB a RAM min 2GB, tak jsem zvolil nakonec před rokem kompromis. Hl. šířka je pak problém, já loni steží našel nějaký do 6,6 cm /ale už vyběhlé modely více jak rok staré/a nechtěl jsem ani delší než 13cm, to pak doslova trhá kapsy kalhot a z bundy při popoběhnutí na tramvaj vypadává i přes svou nemalou váhu... mám xiaomi Mi A2 lite, šíře 71mm, s pouzdrem 73 a je to tak tak do ruky a celkem často mi vypadává jak to klouže při vnydavání/zandavání z kapsy... ale tvrzená folie naštěstí uchrání, letos už nevím co bych vybral, je nějaký nový Sharp užší, ale nemá zase takovou baterku, aby běžel alespoň ty dva dny.
"Možná i vy si pamatuje časy, kde jste tvrdili, že “čtyři palce jsou tak akorát a větší telefon nedává smysl.” Jak jste na tom dnes? Zůstali jste věrni svému přesvědčení, nebo jste podlehli trendům a třímáte v rukách “pořádné pádlo!” Podělte se o své zkušenosti a názory v diskuzi pod článkem!" https://www.svetandroida.cz/historie-velikosti-mobilu-od-kufriku-az-k-dnesnim-padlum/

Zde je dobrý srovnávač, dal jsem šíře do 68mm a stáří do 18 měsící, čož z 50 mobilů vyhovujících mi výkonem, zmenšilo na 6ks, ale většina má malou ram i rom paměť-( katastrofa... https://www.kimovil.com/en/compare-smar ... WidthMm.68
Vtipný je ten nový samsung, nechal jsem se nachytat na displej 4,6". Ale ono je to ten nový tablet v mobilu za 55tis-(( Za to bych měl slušný mobil, NB i stolí PC na hry-))
Aitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 6. 1. 2020 17:41

Zapominas, ze ty 4" telefony tenkrat byly vetsi, nez 6" dnes diky kravskym rameckum.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod Aitos 6. 1. 2020 18:24

No jak které, dost rozdíly byly. na výšce rozhodně narostly.
Např. nižší třída od LG L90 rok 2014 a má dostatečné 4,7" /v té střední a vyšší měli ještě lepší poměr displeje k velikosti, tedy do stejnéro rozměru bez problému měli 5"/
Výška 131.52 mm
opravit
Šířka 66 mm
opravit
Hloubka 9.65 mm
A kolik dnesk máš do této výššky a šířky? V podstatě jen 3 mobily /do 6 měs. stáří/, viz. https://www.kimovil.com/en/compare-smar ... WidthMm.66
a třeba Produkt roku 2014 ještě znatelně menší https://mobilni-telefony.heureka.cz/sam ... e/#section

-- 6. 1. 2020 18:29 --

Pardon, jen ten 1, jen ten Cubot, ostatní ještě nemají vypsané rozměry.-))

-- 6. 1. 2020 18:32 --

Až když rozšířím šíři na 70mm a výšku na 140, objeví se 1 další, https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-coolpad-n5-lite
taky nějaká novinka, ještě nemá cenu a u nás neznámá značka. Prostě malé mobily nikdo nenabízí a přitom by spoustě lidem vyhovovla více jak ty "moderní" pádla...

-- 6. 1. 2020 18:35 --

A když rozšířím na 72mm x 150mm, objeví se už ty dlouhé trhači kapes... https://www.kimovil.com/en/compare-smar ... WidthMm.72

-- 6. 1. 2020 18:42 --

A 70mm (72mm) síře je pro mě tak maximum abych mohl trochu zalomit prsty a mobil jistě sevřít v ruce, tzn. mohl ho obsluhovat jednou rukou třeba za chůze. A to mám poměrně dlouhé prsty,-)
Ale co dělají s těmi pádly malé blondýnky co mají dětskou ručku, to si neumím představit?? Chytají asi obouruč jak středověké dvoumetrové meče?-ú) ...A to je asi i odvověď, kam až můře narůstat poměr stran mobilů, když ještě udělají skládací displeje jak harmoniku, rozložítí z mobiliu co má 80x250mm asi nakonec tak 15" tabletodisplej na který budete muset natahovat ruce, abyste přelítli pohledem celý a našli tu jednu kýženou sms trčící někde v rohu-))) A rychle ho pak koukali zavřít, než vám vařící se baterka zpotí obě ruce...
Naposledy upravil Aitos dne 6. 1. 2020 18:50, celkově upraveno 1
Aitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 6. 1. 2020 18:44

Asi jak kdo ty rozmery vnima. Ty to tak trochu demonizujes. Nosim S10+ s ochrannym krytem jenom klasicky v predni kapse rifli, kratas, maskacu, atd a Tebou popisovane potize nemam. Na motorce v bocnici kozene bundy taky naprosto v pohode.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod Aitos 6. 1. 2020 18:54

Možná trochu, ale ta velká šíře fakt zhoršuje držení, zkus si porovna a s mobilem jít... Asi taky co odíváš, já už mám dvoje ze 3 kalhot co běžně nosím natrženou levou kapsu, kam strkám mobil. Jsem si změřil jejá hloubku u riflí, než se zužuje má když sedím 15cm.
Aitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 19:00

velice dobře padnou do ruky a dobře se ovládají smartphony s poměrem stran 21:9
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 6. 1. 2020 19:06

Nejsem vysoky, mam 160 cm na vysku. Ruce mam male, na motorku mam velikost rukavic M a pracovnich 9. Pri chuzi nemam vubec problem, pri jizde autem taky ne. Rifle nosim klasicky strih, zadne bukvica zuzovane riflicky s kapsickama pro pudrenku a zrcatko. Na zadnych se mi nikdy kapsa neprodrela, predchozi telefon 3,5 roku Lumia 950XL, ktera je sice o cca 4 mm nizsi, ale zase je o cca 4 mm sirsi.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod intago 6. 1. 2020 23:16

Je to jak s autem. V Řecku jsem si půjčil malý i10 a byl překvapen jak šikovné se s tím jezdí.
Zkus vzít třebas tlačítkovéy do ruky a uvidíš ty výhody malý šířky.
Já svýho Cubota dám i do kapsičky košile.
Nejlepší je poutko To mi mobil nikdy nespadne
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 7. 1. 2020 22:12

Podobně jako s fotakem. Jde se do stále vyššího rozlišení a proc vlastně?
Zbytečně zabírají místo. Osvědčilo se mi nastavit na 2mpx. Zcela stačí i když fotky pustím do velké telky.
Jo na boku mobilu jsem objevil plech s dvěma dirkama u sebe. Tam přidělán mě osvědčené poutko a mobil je vždy po ruce a v bezpeci
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 8. 1. 2020 16:36

Tak jsem upevnil poutko. Spokojenost.
Musím holt vypínat GPS WiFi atd aby baterka vydržela déle. Komu to ukazují zvědavé osahává. Hehe. Dělám firmě zadara reklamu
Taky zadara posílám na mapy.cz fotky co jim chybí a opravují chyby
intago
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 8. 1. 2020 20:10

Jak dlouho to vydrzi se zapnutou GPS? Treba offline navigace pres mapy.cz? Hledam neco maleho na kolo, na upnuti na riditka, a zatim jsem zvazoval starsi iPhone 5S nebo SE. Tohle ale vypada dobre, a cena je slusna.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod intago 8. 1. 2020 21:10

To nevím. Zatěžují to dost ale zapínám kdeco. Den urcite
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Pepa1959 9. 1. 2020 09:44

intago píše:Podobně jako s fotakem. Jde se do stále vyššího rozlišení a proc vlastně?
Zbytečně zabírají místo. Osvědčilo se mi nastavit na 2mpx. Zcela stačí i když fotky pustím do velké telky.
Jo na boku mobilu jsem objevil plech s dvěma dirkama u sebe. Tam přidělán mě osvědčené poutko a mobil je vždy po ruce a v bezpeci

Prosím o zkušenost: Má hlavní foťák AF? Na některých stránkách ho u CKK Mini uvádějí, někde zas ne. Na jakou nejmenší vzdálenost lze fotit? Děkuji.
Pepa1959
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod intago 9. 1. 2020 12:54

Jo, to nevím. Fotil jsem jeden papír na 25 cm a docela šel přečíst
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Pepa1959 9. 1. 2020 22:10

Nechci otravovat, ale nemohl bys to zkusit? Co jsem viděl u kamarádů, tak vždycky, když fotí, tak je na displeji vidět rámeček, v němž to zaostřuje, a obraz se mění od rozmazaného po ostrý, což trvá pár desetin sekundy a je to vidět (narozdíl od foťáků, kde je to mnohem rychlejší). Stačí namířit třeba na hodinky nebo noviny např. na 10cm.
Pepa1959
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod intago 9. 1. 2020 23:12

Fotil jsem text z8cm a dobre
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Pepa1959 10. 1. 2020 07:56

Děkuji! :tleskani
Pepa1959
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod intago 10. 1. 2020 16:25

https://m.mobilmania.cz/takhle-ma-vypad ... /a-1347161
Ajfoun bude o 1o mm širší a 5x dražší . Ne diky
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 13. 1. 2020 21:36

Co nechápu je, že často bliká notifikační dioda ač se nic neděje a nemohu najít kde se ovládá...
Baterka je vážně chabá, jak se víc zatíží, nevydrží ani den :roll:
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 18. 1. 2020 21:51

Co je také zvláštní, že po dvou, třech dnech se aplikace zpomalí a třeba Aladin se úplně zastaví, protože nedostává data. Pomůže jen restart. Možná má menší baterku i menší RAMku než výrobce uvádí...
Nebo že je za tím prohlížeč Adblock browser?
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 1. 2020 22:20

Optimalizace systému
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 18. 1. 2020 23:27

Jak na to? Jak zjistit, jak moc je RAMka naplněná a kolik vůbec má Gb?
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 1. 2020 02:31

Nastavení - Systém - Informace o telefonu
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 19. 1. 2020 08:33

Není to tam. Nainstaloval jsem Appku My RAM tak uvidim
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 19. 1. 2020 13:40

K zobrazení reálných parametrů telefonu je nejlepší aplikace CPU-Z nebo Antutu.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod intago 19. 1. 2020 16:06

Dík. Mám opravdu 3gb volných je 4O proc celkem stále ale Aladinu už skoro nejdou data. Proč?
Baterka děsně klesá..Kde seženu její kapacitu? V AnTuTu?
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 1. 2020 16:52

asi bych udělal Obnovení továrního nastavení
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 20. 1. 2020 22:52

Chce to furt vypínat appky. Jak je RAMky půl , začnou problémy a ve třech čtvrtinach je konec mobilu. Moc divné....
Ale co. Jiný malý dotykáč není a nebude
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 25. 1. 2020 00:32

Hynek napsal zdařilou recenzí na Kubota
https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/c ... i/#recenze
intago
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 1. 2020 12:49

Stýská se vám po mini telefonech jako je Rakuten Mini?

Rakuten Mini je vyráběn japonským telekomunikačním gigantem Rakuten a jedná se o skutečně kompaktní kousek. Tedy na dnešní poměry, protože 3,6-palcový displej s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů je stále větší než legendární (a poslední skutečně stylový) iPhone 4S. Samozřejmě rámečky jsou dnes také mnohem tenčí a tak s rozměry 53.4 × 106.2 × 8.6 mm jde reálně o titěrnější telefon než zmíněný iPhone. A s váhou pouhých 79 gramů také výrazně lehčí.

Výbava na první pohled nevypadá zle a Rakuten Mini nabízí třeba Snapdragon 439, 3 GB RAM nebo 32 GB vnitřní paměti. Díky malému displeji navíc nepotřebuje obří baterii a spokojí se tak jen se 1250 mAh kapacitou. Zadní fotoaparát má 16 Mpix rozlišení a selfie kamerka pak jen 5 Mpix, ale to pro momentky je stále více než dostačující. Za zmínku stojí určitě i absence klasické SIM karty, telefon podporuje pouze eSIM. V Japonsku se pak tento kousek prodává za 21.800 jenů, což je v přepočtu asi 187 dolarů, přičemž zákazník má na výběr z trojice barevných variant. Stáli byste o něco podobného i na našem trhu ? Nebo už kompaktním telefonům definitivně odzvonilo ?

Obrázek
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod suram 25. 1. 2020 18:49

Já tam žádnou nevidím tedy.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod intago 25. 1. 2020 23:38

Zumzum. To je pěkný mobil. Jestli by stál do 3500 tak by byl pro mne zajímavý ale už mám Kubitu. Ten má i poutko pro mne dulezite. Ale esimku nepotřebuju. Nač taky
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 26. 1. 2020 02:28

intago píše:Hynek napsal zdařilou recenzí na Kubota
https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/c ... i/#recenze

Recenze?
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod intago 26. 1. 2020 10:28

Někdo je ukradl! :-(
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 30. 1. 2020 11:31

Co mi je taky divné že je extrémně rychlé nabitý i obyčejnou nabíječkou. Že by těch 2ooo mAh neměl?
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 31. 1. 2020 21:17

Po týdnu treků na Tenerife se mobil osvědčil. Mám ho po ruce na krku. Malý a lehký.
Trasy turistické kontrolují na Mapy.cz a autobusové spojení na gugl mapách
I fotky ujdou
intago
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 2. 2020 17:34

Teď vyšlo na Youtube na kanále: Alzatech recenze na Cubota
Cubot King Kong Mini: Miniaturní, ale odolný telefon! (RECENZE #1072)
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod intago 5. 2. 2020 23:30

A jak ho hodnotí? Zrovna na něm píšu. Nakonec je dobrej na vse
O tomhle se tu už psalo
https://m.mobilmania.cz/rakuten-mini-je ... /a-1347371
intago
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 2. 2020 11:13

Ten tam toto řikal se koukni 6 a půl minut video tě nezabije :D
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod intago 8. 2. 2020 19:01

Mohls dát odkaz. Ale já přece vím jaký je

Akorát mě překvapila novinka https://account.viber.com/cs/
Zajímavý ále já to nepotřebuju. Je to něco jak
https://m.mobilmania.cz/telidoo-znamena ... /a-1347398
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 11. 2. 2020 14:56

Stručně řečeno mobil není žádný zázrak. Jak levné mobily. Jednou významnou výhodou je že je malý a konkurenci nemá.
Jako modem na web. Jinak web jen nouzové ale to i daleko větší mobily taky
Ale jo
Spokojenost s King Kong míní
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 3. 2020 09:21

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 3. 2020 09:39

Na stránkách mobilmania „recenze Cubot King Kong 3 Mini“ : Vyzkoušeli jsme nejmenší chytrý telefon na trhu. Jako bonus dostanete zvýšenou odolnost

Na konci článku najdete kód na 10% slevu
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod intago 15. 3. 2020 14:34

Konečně mobilmania napsala článek i o tomto mobilu
https://www.mobilmania.cz/clanky/vyzkou ... fault.aspx
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 21. 3. 2020 22:25

Nick Cave píše:Unihertz Atom L/XL
https://www.dotekomanie.cz/2020/03/unihertz-atom-xl/

:-| :roll: vždyt je to děsně drahý a foták 48mpx nepotřebuji, úplně mi stačí 1 mpx fotky :D nezaseká se pamět...
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 26. 3. 2020 09:49

Souhlasím s autorem vlákna. Bohužel letošní rok nejspíš nebude nakloněn uživatelům, kteří by chtěli výkonný telefon s displejem max 6 palců. Já stále mám Huawei P10. Jediná možnost je momentálně snad jen P30 a S10e. Jsou vůbec nějaké vyhlídky, že by někdo vyrobil telefon do 6ti palců se SD865?
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 26. 3. 2020 10:51

Výkonný procesor potřebuje minimálně heatpipe chlazení, to je možná problém, proč se nedělají malé telefony s výkonnými procesory.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 3. 2020 11:49

Sirzachy píše:Jsou vůbec nějaké vyhlídky, že by někdo vyrobil telefon do 6ti palců se SD865?

Samsung Galaxy S20 se Snapdragonem 865
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sirzachy 26. 3. 2020 16:44

S20 není zrovna kompaktní. Oproti s10e.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod MOJE JMÉNO 26. 3. 2020 21:38

Sirzachy píše:Souhlasím s autorem vlákna. Bohužel letošní rok nejspíš nebude nakloněn uživatelům, kteří by chtěli výkonný telefon s displejem max 6 palců. Já stále mám Huawei P10. Jediná možnost je momentálně snad jen P30 a S10e. Jsou vůbec nějaké vyhlídky, že by někdo vyrobil telefon do 6ti palců se SD865?

Tvé nároky výkonu asi nikdo nepokryje, ale kompakt se rýsuje : https://mobilizujeme.cz/clanky/xiaomi-chce-ozivit-svuj-oblibeny-telefon-z-roku-2017
MOJE JMÉNO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod intago 5. 4. 2020 18:27

šest palců neberu a výkon taky nepotřebuju. Byl jsem dneska na výletě, mobil na poutku na krku, strčenej v kapsičce košile a měl jsem svatej klid. Co jsem potřeboval, volání, navigaci i foto parádní. Ovšem s brejlema, ale ty potřebuju i na 19 palcový monitor.
Co bych se patlal s nějakou těžkou cihlou. Doma připnu k starýmu hernímu PC či notasu a můžu si foto hodit na monitor nebo na na 42 palcovou telku... 8-) Mám se dobře, spokojenost. Fotky na 6 palcich mobilu mi nevyhovují.
Akorát opt.zoom bych potřeboval, ale aspon 5x, ale mám kompakt... za 999.- 8-)
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 23. 4. 2020 08:23

Recenze Cubot King Kong Mini přibývají, a chvála veliká
https://mobilni-telefony.heureka.cz/cub ... =6#reviews
intago
Junior

Odeslat příspěvekod preddy 23. 4. 2020 10:07

- ahoj, taky řeším menší telefon, nemáte někdo zkušenost s unihertz atom? měl by vyjít unihertz atom xl někdy okolo prázdnin, ale bude o něco větší se stejnou úhlopříčkou displeje a dvojnásobnou kapacitou baterie, takže výběr bude asi mezi těmito dvěma, menší jabko je cenově jinde , telefon volání, sms,email, kalendář, internet, občas foto, několik aplikací, odolnost +, výdrž +, extra výkon nepotřebuju
preddy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 23. 4. 2020 10:37

No problém pro někoho třeba bude, že Unihertz se u nás neprodává.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2020 11:02

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod preddy 23. 4. 2020 11:05

ano, servis a podporu jsem zapomenul napsat, jinak informační dioda je pro mě +, cubot by měl mít i otvor na poutko +, nevíte někdo ( neznám android ), jde přepnout z qwerty na telefonní klávesnici ( u cubota )?
preddy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 23. 4. 2020 11:26

Klávesnici hravě pořešíš instalací apk třetí strany (třeba SwiftKey).
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2020 11:47

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 23. 4. 2020 14:09

Klávesnice na Cubotu je moc dobrá. Akorát se musí psát na výšku. Na šířku mám děsně překlepů. Kupodivu
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 24. 4. 2020 10:50

Vida, přibyla další recenze přibyla. Souhlasím s ní, že baterka je vážně slabá, web ji děsně vybíjí, ale nabíjet jde rychle.Používám AD adblock prohlížeč, protože mám alergii na reklamy, Téměř žádnou nepustí.
Co ale nesouhlasím s recenzemi, že pracuje svižně. Podle mých 3,5 měsíčních zkušeností, jak je toho spuštěno víc, tak zpomaluje, postupně zamrzá.
Některé apky, třeba Aladin řve že nedostává data. Stačí apky vyhodit a je to OK.
Prostě víc jak polovina RAMky je už problém. A co vaše zkušenosti?
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 18. 5. 2020 21:11

Ted se recenzí Cubot King Kong Mini objevilo další spousta :-))
https://mobilni-telefony.heureka.cz/cub ... =6#reviews
ale některým kritikům nerozumím, co mobilu vyčítají :shock:

Chybí výstup pro sluchátka-sice tam není jack, ale USB C, ne?
Fotky budou spíš pro dokumentaci- mě teda vyhovují docela
na vložení SIM si musíte sehnat hodinářský šroubováček (ten přiložení je nepoužitelný)-to teda ne, šroubováček je dobrý :-)
NA malou výdrž baterky si stěžují všichni, a je to tak... Ale spousta jiných mobilů je na tom stejně. Jo, prý se dá baterka vyměnit, ale musí se odšoubovat pár šroubků
intago
Junior