Pokazil se mobil - co s tím :-)?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 4. 12. 2019 22:44

Měl jsem 3 roky Ulefone , koupený před 3 roky skoro za 1950 Kč.

E-Pad UleFone smartphone Be X 4,5" White

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1050000040000003IND

Mobil přestal jít (měl už pár měsíců prasklý display ale jinak jel v pohodě). Vrátil jsem domu z běhání a našel ho na stole jak se sám jakoby zapíná a vypíná (objeví se vždy na pár sekund název Ulefone na černém displeji. Vždy se toto dělo když jsem mobil zapínal (když byl vypnutý a potřeboval jsem ho zapnout) tak se objevil tento display. Problém je že display se zase vypne hned na pár sekund, za pár sekund zase zapne atd. Vypadá to jakoby se pořád telefon snažil zapínat ale nikdy se nedostal dál než na tu černou obrazovku s bílým nápisem Ulefone a pak se zase vypnul... NEví mco to je. Už to jednou ( i víckrát) dělalo ale vždy to stačilo vyndat baterii na pár hodin, pak dát zpátky a bylo to ok. Ale ted, po pár hodinách jsem to zkusil, mobil se podařil zapnout, normálně najel tentokrát až do androidu a tak jsem myslel že ok, nechal jsem ho ležet a šel si dělat jídlo nebo co. Jak jsem přišel, tak jsem ho zase našel dělat tento bordel (Najel jakoby "bootovací obrázek ULEFONE" na černém pozadí a pak zase černo a pořád dokola. Zkusím ho nechat noc s vyndanou baterií a uvidím ale moc tomu nevěřím..?

Jde s tím něco dělat? Měl jsem mokré ruce naposledy co jsem s ním manipuloval (položil na stul a odešel běhat, když se vrátil, našel jsem ho takto).

Co s tím? Vím že je starý, levný, má rozbitý display ale já mobily fakt nežeru (nezáleží mi na nich a nic moc s nimi nedělám (hry nebo tak)). Opravdu bych ho chtěl zachránit pokud by to šlo...?
Co s tím? Napadá vás něco; nějaký tipy triky jak se ho pokusit oživit?
nody.nody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2019 23:19

buď vůbec rád, že ti tak dlouho vydržel :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod .Hardy 4. 12. 2019 23:24

Prakticky jsi si odpověděl sám -- je starý, levný (a ještě k tomu noname). Jediné, co s takovým telefonem můžeš udělat, je odnést jej do nejbližšího sběrného dvora.

U příštího telefonu bych doporučil cenovku 4k+, díky které se dá sehnat něco slušného, co chvíli vydrží. Cokoliv pod 4k je šunt i pro lidi, který telefony „nežerou“. :-)

Tip: vyhni se čínským noname značkám, Motorole a Lenovu.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2019 23:29

Motorole není důvod se vyhýbat, jsou velmi spolehlivé a proto jsem do ní šel po své více než dvouleté zkušenosti znovu
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod .Hardy 4. 12. 2019 23:41

Pokud se bavíme o vyšších řadách Motoroly tak budiž, ale zkušenost z praxe (vývoj android aplikací) nám ukázala, že řady E, Gx Play atd. jsou s prominutím naprostý odpad s nestabilním SW. Bohužel.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2019 23:47

ale kdeže... :-D měl jsem Motorolu řady E a po velmi dobré zkušenosti jsem vzal řadu G a opět spokojenost :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 5. 12. 2019 00:21

Hardy asi viděl nové Motoroly z rychlíku ;-)
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 5. 12. 2019 08:53

podle mě tam bude problém v těch mokrých rukách a že se voda asi dostala kam neměla... jak mobil vysušit...??
nody.nody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 5. 12. 2019 10:15

Ultrazvuk. Ale stejně to bude na nic. Přes ten prasklý displej se časem dostala vlhkost dovnitř a oxidace na desce udělala své. Jednou jsem takhle léčil mobil který majitelka tahala sebou do koupelny (displej ok) a rozchodil se až po půl roce odpočinku, což není moc šikovné.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod P3p3k 5. 12. 2019 13:03

Pripojeny na nabijecku funguje? Muzes ho vzit do servisu, kde se ti na nej podivaji. Jestli je uvnitr koroze. A cestou domu kup jiny.
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 5. 12. 2019 13:23

Pripojeny na nabijecku dela to co dela ted i "normalne", tzn. rozsvecuje se a zase zhasina display (=mobil startuje a zase se vypíná?) , na displaye se vždy na par sekund objevi jen nazev "Ulefone".
nody.nody
Kolemjdoucí