Locus Map

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fps 14. 8. 2018 17:21

- je něco lepšího než je Locus Map ? tedy krom TrekBuddy
- jde Locus Map i v odolných klasických telefonech jako je třeba Caterpillar B35 KaiOS, a Ruggear RG-160 PRO Android 4.4 (KitKat) ?
- dá se nainstalovat, a bude fungovat Locus Map v telefonu který nemá mobilní data ?
- dá se používat Locus Map i bez připojení na internet ? jako navigace přes GPS
- má Locus Map české menu ?
- dá se do Locus Map dělat svoje mapy v Mobile Atlas Creator (MOBAC) ?
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 14. 8. 2018 17:26

Nic lepsiho neni, pokud chces turistickou navigaci. Funguje i offline, najit cestu pro navigaci musis ale online, ja ale navigaci nepouzivam, pouzivam pouze navadeni (na geocacing), muzes si vytvorit svoji offline mapu, ja pouzivam offline mapu a mapova temata z http://osm.paws.cz , kde je pravidelna aktualizace.
1.5TSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fps 15. 8. 2018 09:49

moc díky
- ano, chci to jako turistickou navigaci
- co to znamená "najit cestu pro navigaci musis ale online" ? můžeš to rozvést, jak jsem psal, nemám v telefonu mobilní data, telefon nebude připojený na internet
- má Locus Map české menu ?
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dobesch 15. 8. 2018 10:48

Zdravím,

Locus používám už spoustu let.
Pokud chceš Locus využívat jako navigaci - tedy zadat adresu a dát naviguj (a pokračovat dle instrukcí), na to jsou mobilní data potřeba. Pokud to má být jen na turistiku, tedy vidět, kde jsem a vytyčit si trasu, na to data potřeba nejsou.
KaiOS - nevím jak moc bude fungovat
Android 4.4 - zatím funguje, určité problémy mohou nastat při geocachingu, ale tam je to dané API GC.com. Vývojáři to u některých verzi Androidu zatím eliminují, ale otázka je jak dlouho. A jak dlouho budou vůbec podporovat A 4.4.(přeci jen je to pěkně fousatý systém)
Mapy - MOBAC tuším funguje (dřív sem to tak dělal) ale pro turistiku je použitelnej ten osm.paws.cz nebo si můžeš koupit jejich mapy
České menu - Locus má české menu a dokonce i vývojář (menion) je čech - není problém najít fora k Locusu kam přispívá a komunikuje s uživateli
Dobesch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 15. 8. 2018 10:54

Jo Locus Map vytvoril cesky vyvojar, je v cestine.
Co se tyce navigace, mapy v sobe nemaji navigacni data, tzn. navigacni data se musi stahnout predem pri vytvareni trasy napr. pres wifi, pak uz to naviguje offline. Ale pry to jde i offline vytvorit ta trasa pres jinou aplikaci, nezkousel jsem. Vice info zde: http://www.locusmap.eu/cz/locus-map-can-navigate-offline/
1.5TSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fps 15. 8. 2018 11:15

opět moc díky za rady

já používám TrekBuddy na turistiku tak, že si udělám v Mobile Atlas Creator (MOBAC) mapu oblasti kam jedu, pak si udělám trasu kudy půjdu, a pak dám na kartu do telefonu mapu oblasti kam jedu .tar, a trasu kudy půjdu .gpx, půjde to takto dělat, a i používat v offline Locus Map?
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 15. 8. 2018 12:31

To si myslim, ze ano.
1.5TSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dobesch 15. 8. 2018 14:53

Takže prakticky si uděláš jen .GPX body a na ty se "orientuješ" - tedy necháš se navádět šipkou k bodu. To určitě jde - pokud nechceš vysloveně navigaci po 100m odbočte, tak to je OK.
Co se map týče .tar je myslím zbytečně komplikovaný - to jsou dlaždice ?? Do Locusu se dají dát vektorový mapy co jsou zdarma (cca 300MB na celou ČR) - osm. paws.cz.
Dlaždice jdou samozřejmě také - to sem dělal v době, kdy internet v mobilu byl,o 200MB na měsíc, ale vektorka s turistickým "skinem" a máš prakticky normální turistickou mapu, alá Mapy.cz.
Dobesch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fps 15. 8. 2018 16:33

vektorové mapy nejsou nic moc, o hodně lepší jsou rastrové mapy, a podle tohoto návodu MOBAC - výroba mapy pre LOCUS, se dají udělá rastrové mapy do Locusu, koncovku mají .sqlitedb
fps
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků