Ochraná folie - Ochrané sklo

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MirraB 26. 12. 2017 17:47

Dobrý den, na vánoce mi ježíšek přines Honor 6x i s ochranným sklem: Epico Glass 2.5D.
Na displeji je od výroby nalepená ochranná folie (ne přepravní), a teď opravdu nevím jestli ochranné sklo nalepit na tu již přilepenou folii, nebo fólii strhnout a aplikovat sklo.
V telefonech a věcech okolo nich se opravdu nevyznám, tudiž bych byl rád kdyby mi někdo poradil.

Díky za reakce,

Mirra
MirraB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 26. 12. 2017 18:00

Folii nech nalepenou a až se poškrábe strhneš ji a aplikuješ sklo. Určitě ale nedávej sklo na folii.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 26. 12. 2017 19:19

Udělal bych to tak, jak píše roy1.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m.kv 27. 12. 2017 00:08

Jestli mohu, tak za mě strhnout folii a rovnou nalepit sklo. Při spadnutí je mnohem větší šance na záchranu displeje než s fólií.
m.kv
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 27. 12. 2017 01:03

roy1 píše:Folii nech nalepenou a až se poškrábe strhneš ji a aplikuješ sklo. Určitě ale nedávej sklo na folii.

+1
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod ziki 27. 12. 2017 07:37

Pokud ta současná ochranná fólie nemá vyloženě horší optické vlastnosti a nebrání v používání, tak bych ji tam taky nechal a to sklo si šetřil na dobu, kdy se fólie začne odchlipovat či už bude poškozená.

m.kv píše:Jestli mohu, tak za mě strhnout folii a rovnou nalepit sklo. Při spadnutí je mnohem větší šance na záchranu displeje než s fólií.

Co už bohužel vím i z vlastní zkušenosti a vidím i na mobilech v okolí, tak při pádu (obzvlášť tom správném na hranu) sklo neposkytuje větší ochranu než fólie, ale uděláte si prostě pavouka jak na displeji, tak i na ochranném skle :-|.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 27. 12. 2017 08:10

ziki: moje zkušenost (a taky bohužel osobní) je přesně opačná. Sklo to zatím až na jeden případ vždycky zachránilo. Ale ať se tazatel rozhodne sám.
Důležité zaznělo - nelepit sklo na fólii :D
m.kv
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 12. 2017 12:11

MirraB nalepení skla na fólii by výrazně mohlo ovlivnit vlastnosti displeje a zhoršit dotek atp. Buď fólie, nebo sklo.

A druhá věc... ač výrobce přidal na displej fólii, která není pouhou přepravní, ale více-méně displej chrání, tak ho chrání hlavně proti poškrábání. Sklo však displej částečně ochraňuje také pří pádu, proti rozbití. Proto je vhodnější strhnout fólii ihned a sklo nalepit. Určité šetření... až se fólie poškrabe, se v tomto případě nemusí vyplatit.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel