Skutečně anonymní SIM?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod neosobně 13. 11. 2017 22:30

Je správná má doměnka, že když si přeplacené SIM karty bez pevného čísla nechám zaslat na své jméno a přestože virtuální operátor až dodatečně on-line umožnuje vybrat si svoje tlf. číslo ze stovek čísel na jeho webu, dokáže operátor podle nějakého "výrobního čísla SIM" spárovat moje jméno a SIM s mnou náhodně vybraným mým tlf. číslem ?? (operátor nabízí zaslání výhodnějších SIM karet poštou, než v kamených "tafikách")
neosobně
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lokomot1 13. 11. 2017 23:05

Kaktus? Jasně že dokáže, a taky to nejspíš spárované má
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod schluss 14. 11. 2017 00:13

O tom žádná! Každá předplacená karta, zaslaná operátorem na jméno s adresou, přestává být anonymní, resp. je evidovaná na jméno adresáta, pokud si ji někdo nezaregistruje na svoje jméno. I když číslo migruje od operátora k operátorovi na předplacenkách, vżdy se dá zpětně dohledat jak postupně migrovalo az k původní osobě, které bylo zasláno.
schluss
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 14. 11. 2017 00:48

Každá SIM karta má své jedinečné sériové identifikační číslo ICCID a bylo by naivní si myslet, že si operátor ve svém systému nespáruje ICCID se jménem a adresou, kam SIM kartu dodal. Ztráty anonymity je holt daní výhodnější nabídky, SIM zdarma apod. na stránkách operátorů a pokud chcete anonymitu, tak musíte do trafiky.

Osobní data jsou pro operátory asi cenná komodita, roky jsem měl takto jednu zcela anonymní předplacenku Vodafonu (ještě od Oskara) až do loňska, kdy jsem potřeboval nano-SIM rozměr a na prodejně pro výměnu SIMky nestačilo jen správcovské heslo do samoobsluhy, ale pracovník "musel" vidět i občanku. Pak se snažil dělat, že jen něco kontroluje (ale co by kontroloval, když ta karta byla anonymní, že), ale ruka mu jela po numerické klávesnici jak fretka, když opisoval RČ a číslo OP. Zajímavé, že když jsem byl měnit takto i SIMku u paušálu, tak tam jim stačilo jen heslo do samoobsluhy, bo z občanky by nic nového asi nevyčetli.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 14. 11. 2017 08:31

Kaktus posílá SIM karty s fakturou, kde eviduje i ICID - takže simka není anonymní. Ale když ji koupíš v obchodě, tak je anonymní, protože to nikde neeviduje. Ta akce 1+1, co teď Kaktus má, bude pravděpodobně stejná, jako loni - jedna simka byla neanonymní - evidováno ICID, a druhá byla s nápisem sim zdarma a nebyla na faktuře....
T-mobile i simky zdarma posílá s evidovaným tel. číslem.
Jinak například Tesco a Blesk posílá simky bez evidence jakéhokoli čísla na přiloženém dokladu, takže by měli být anonymní.
Sazka taky čísla eviduje, když si je necháš poslat.
Když ale koupíš předplacené simky Vodafone, Sazka, T-mobile, O2, Blesk, Tesco, Kaktus, a některé další v obchodě, tak jsou anonymní.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 11. 2017 15:46

ty anonymní SIM karty nebudou navždy, nepřijde v dohledné době zákon, který je zruší, tak jak je tomu v mnoha zemích?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 14. 11. 2017 16:01

Soudruzi vůdci státu to teď možná budou chtít mít vše pod "kontrolou", tak je to možné
Reku
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků