procesor mediatek u mobilních telefonů

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 13. 2. 2017 16:31

Dobrý Den, můžete mi prosím pomoci s jedním technickou vsuvkou.

Udajně procesory MediaTek mají pomalou odezvu i když jsou u některých mobilních telefonů vybaveny 2GB operační pamětí nebo více a prý se také přehřívají, ale na spotřebu baterie to nemá vliv?
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 2. 2017 16:39

Nesmysl.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p3v4x 13. 2. 2017 16:41

ok děkuji za odpověd. Ale proč tedy mnoho lidí říká že Mediatek je horší než Snapdragony či Hisilicony?
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 13. 2. 2017 16:56

Uz to neni davno pravda. Mediatek jsou ted na velmi dobre urovni. Mel sem osmi jadro a slapalo vyborne. GPS fixace taky super.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 2. 2017 17:00

p3v4x píše:ok děkuji za odpověd. Ale proč tedy mnoho lidí říká že Mediatek je horší než Snapdragony či Hisilicony?

Lidi toho navykládaj, nejčastěji nejvíc o tom o čem nemají ani páru.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p3v4x 13. 2. 2017 17:16

Ještě by mě zajímala taková maličkost.

Od kdy MediaTek se už nepřehřívá a je opravdovým a řádným konkurentem k jiným procesorům?

Jen bych to rád věděl čistě ze zvědavosti. Když tak to vezmu v potaz tak na Acer notebooky resp. jejich kvalita nebyla moc obstojná ale po roce 2008 se to zlomilo a zlepšovali se.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 2. 2017 17:52

Přesně to bylo 29.2. 2013.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p3v4x 13. 2. 2017 17:59

Nemusíte si hned ze me delat *****.

Já spíše hledám někoho kdo recenzoval mobilní telefony a jde mi jen o rok.chápu že to obyčejný uživatel nemůže vědět který má telefon co 2 roky nový.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 2. 2017 18:50

Celé je to nesmysl, jediný problém některých mediateku byl horší příjem GPS tak 5-8 let zpět, v době kdy kirin ani ještě neexistoval. Problém byl ale spíše v HW špatně navržených antén a v souborech config GPS, kdy romky měly startovaci polohu natvrdo v Číně a servery s agps daty taktéž čínské. Oprava odfkaknuté programatorské práce zabrala asi minutu až dvě.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 13. 2. 2017 19:06

to p3v4x:
I za mne mohu potvrdit, že dnešní prodávané MTK už problémy s GPS nemají. Samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo, avšak dnes již většinou nejde oni o samotný procesor, čili HW, ale o problém SW.
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod BigT 13. 2. 2017 20:29

Mediatek se dá přirovnat k AMD a Snapdragon k Intelu. AMD je dobré, ale Intel je TOP...
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 14. 2. 2017 03:25

Dlouho jsem byl zapřísáhlý odpůrce MediaTeku, ale před 4 měsíci jsem si pořídil Redmi Pro 4GB/128 GB s HelioX25 a obavy co jsem měl se nepotvrdily. Snapgragon( měl jsem LG G4) byl o malinko přesnější nebo lepší co se týče GPS, ale já jsem naprosto spokojený. ;-)
Xiaomi MI9T 6/128

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lokomot1 14. 2. 2017 09:20

Možná jsou nějaké výjimky, ale v každém srovnání co jsem viděl mívají Mediatek i Hisilicone (a vlastně mírně i Exynosy) nezanedbatelně horší grafický výkon než Snapdragony. S tim je potřeba počítat, jinak bych se jich nebál
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 2. 2017 05:52

No v kazdem srovnani jsou hlavne o dost levnejsi.
osobne2
Junior