Nefunkční LTE?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 3. 2. 2017 07:52

Mám problém s mobilním internetem. Mám T-Mobile. Myslela jsem, že je nějaký výpadek v místě bydliště, ale nefunguje mi to prakticky nikde.
Na 4G mám signál, ale žádná stránka se mi nenačte, ale dovolám se.
Když nastavím telefon pouze na 3G, tak nemám vůbec žádný signál (ani jednu čárku).
Na 2G signál mám a net funguje, ale logicky dost pomalu.

Bohužel nemám možnost vyzkoušet simku v jiném telefonu. Ale zdá se, že je chyba v něm.
Co s tím? Reklamovat? Mám ho rok a půl a kupovaný z e-shopu, nechce se mi ho někam posílat.
Nebo zkusit tovární nastavení?
bozenkakozena
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 2. 2017 07:57

A předtím LTE fungovalo?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 3. 2. 2017 08:20

Ano, celou dobu, co mám telefon bez problémů
bozenkakozena
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 2. 2017 08:22

Zkus nejdřív mobil restartovat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 3. 2. 2017 09:04

Tak to nepomohlo
bozenkakozena
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 2. 2017 09:16

Tak ještě udělej ten hard reset, anebo může pomoct nechat si vyměnit simku
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 3. 2. 2017 09:19

A telefon ?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 3. 2. 2017 12:28

je to Huawei G7
bozenkakozena
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 2. 2017 12:55

Rozhodně zkusit jinou sim nebo telefon. Ať se ví kde je závada.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod npor 3. 2. 2017 13:33

Nech si preventivně od operátora poslat SMS pro nastavení telefonu. Ale je pravda že LTE od T mobile stojí poslední dobou za dvě věci a já v Třinci mám dnes místo LTE jen E.
npor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 2. 2017 16:01

http://www.androidauthority.com/communi ... lte.16160/
Obecně nez jdete do servisu si secret code vztahujici se k problemu vyjedte
Tovarni nastaveni znamena ze s kazdym prdem budete opakovat ze si znovu nastavujete telefon.A hlavne proste se modlite ze motyka uderi a bude po zavade, takze si muzete rovnou hodit kostkou.Rekl bych ze tovarni nastaveni je az posledni moznost navic je vam prd platny pokud problem je ve veci co ziskala flag sys.Tovarko na ni nesahne coz evidentne 99 procent lidi nevi.Musite bud flashtool pouzit nebo prehrat z recovery fw.Install zip from..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 3. 2. 2017 16:58

Tazateelka není geek. Jak bylo řečeno, bezpodmínečně :
1. Do telefonu zkusit jinou Sim, kde lte prokazatelně pracuje
2. Vaši Sim zkusit v jiném lte telefon
3. Hard reset = obnova továrního nastavení se ztrátou všech dát. Tedy před provedením zalohujte jakkoliv data o která nechcete přijít.
4. Reklamace
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomikm 3. 2. 2017 17:30

Nemá náhodou tazatelka vyčerpaný FUP? 3G fungovat nemusí, jelikož nemusí mít pokrytí...
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 2. 2017 22:10

geek na vytukani kodu clovek byt nemusi.trochu problem pokud neumi ani anglicky.nicmene pokud mu vylozene je kod podhozenej, vcetne variant staci vzit mobil do ruky, pustit pc, na pc spustit internet, otevrit prohlizec, otevrit danou stranku, vytukat kod, jednu z variant dle navodu, dle navodu se podivat jestli to sedi, pokud ne dle navodu prehodit.staci umet cist anglicky.nicmene navsteva servisu muze byt prijemna prochazka
Totez sem resil kdyz klikatko, gr. rozhrani nefungovalo jak ma.Neboli inteligentni pripojeni na zaklade stavu vas nepusti na data u 4g.Zustane viset v poloze, data na 4g zakazano, protoze wifi pripojeno k ap, i kdyz wifi jste uz vypli , odpojili.Pomohl restart stavu pres code.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 13. 2. 2017 11:43

Tak musím říct, že jsem zkusila Hard reset. Těsně před hart reset internet nefungoval.
Podle manuálu jsem se pokusila o HR, proběhly skoro všechny kroky, souhlas se smazáním dat, objevila se obrazovka informující o tom, že probíhá hard reset - svítilo 0% a info nevypínat telefon, ale nic se nedělo. Po asi půlhodině beze změny jsem to vzdala a mačkala power tlačítko tak dlouho, dokud se telefon nevypnul (baterie nejde vytáhnout, jinak bych to udělala). Pak jsem ho zapnula, naběhnul normálně, evidentně k HR nedošlo, nesmazala se ani data, prostě nic. Nicméně od té chvíle net funguje, jak má. Před pokusem o HR jsem tel. několikrát restartovala, ale na net to nemělo vliv.
bozenkakozena
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků