Vypinani mobilu je slusnost?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 26. 4. 2005 06:12

ja isibne ho treba casto vypinam a nejen v kine nebo restauraci, telefon vypnu pokud proste nechci byt rusen. V cemz mi vypnute vyzvaneni nepomuze naopak, ja stejne zvoneni moc nepouzivam vetsinou mam jen vibrace protoze telefon mam porad v dohledu nebo v kapse kde je to dobre videt nebo citit. Ale mam averzi vuci lidem kteri do telefonu zbytecne moc krici a hraji si na dulezite,kolikrat se mi to stalo i v kine. Samozrejme ze kino nebo divadlo je malicko jiny kulturni rozdil. v restauraci nevidim duvod ho vypinat, pokud nekdo nema znoneni na maximum
IcemanCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod monduha 26. 4. 2005 07:18

K Ladinovi2: Přesně tak, žádný hovor není tak důležitý, mě osobně ruší i to, když si lidi, co mají zapnutou jen vibraci, jdou hovor vyřídit ven. Podle mne otázku života a smrti stejně z divadla nikdo nevyřeší a ten, co volá, by stejně v případě akutního nebezpečí volal policajty, záchranku nebo hasiče. Co proboha tihle lidi dělali před cca 10lety, kdy mobily nebyly???
monduha
Junior

Odeslat příspěvekod Daft 26. 4. 2005 07:48

Teď se ale plně projevuje Vaše neohleduplnost k těm, co se sice snaží být potichu a nerušit, ale telefon zapnutý mají - vadilo by Vám tolik, kdyby odešli na záchod? Myslím, že se dostáváme k bodu, kdy někomu vadí jen to, že tam ten telefon je.
Daft
Junior

Odeslat příspěvekod monduha 26. 4. 2005 07:58

Daft píše:Teď se ale plně projevuje Vaše neohleduplnost k těm, co se sice snaží být potichu a nerušit, ale telefon zapnutý mají - vadilo by Vám tolik, kdyby odešli na záchod? Myslím, že se dostáváme k bodu, kdy někomu vadí jen to, že tam ten telefon je. /quote]

Ano, vadí mi to. Vadí mi, když někdo ruší odcházením. Pokud má střevní potíže, ví o tom pravděpodobně předem, pokud se mu chce nezadržitelně močit, nemá lézt do kina či divadla, když předtím vypil 3 piva. Je to podle mne velmi neohleduplné. Každopádně chápu, že se podobná věc může stát, ale je to něco jiného, než když si někdo jde zavolat ... Nehledě na to, že když vím, že mám problémy se svěrači, tak si koupím lístek na kraj co nejblíž k východu.
monduha
Junior

Odeslat příspěvekod roxton 26. 4. 2005 08:04

v nemocnici, televizi a vsude tam kde by jeho radiove vlny mohli rusit telefon vypinam, v kine, v divadle, pri jednani a tak, nastavuji tichy rezim nebo vibrace, v MHD, v praci, na verejnosti vzdy prizpusobuji hlasitost vyzvaneni danemu prostredi a predevsim pri prichozim hovoru nejprve umlcim vyzvaneni, pak teprve zvazuji kdo mi vola a zda-li jej prijmu ...
roxton
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milan Šťastný 26. 4. 2005 08:06

oc píše: jo, celkem bych souhlasil, ale

PS: treba na noc a v IMHO opravnenych pripadech telefon samozrejme vypinam, nevidim duvod, proc by mel byt pusteny stale :) Stejne tak, pokud se zvednuti nehodi, vybrovani (s)proste ignoruji.

:wink:

Tomu nerozumím. V kině si necháváš telefon zapnutý, kdyby ti někdo v nouzi volal, ale když jsi "s přítelkyní (manželkou) v pelíšku", ho vypínáš. Co když ti někdo v nouzi zavolá v tuto chvíli? Trochu nekonzistentní, ne?
Milan Š?astný
Nokia 3210, 3410, 6310i
Milan Šťastný
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baron 26. 4. 2005 08:40

Myslim,že když v kině nebo v divadle máte vypnutý vyzvánění nebo máte spuštěný profil na vibraci a někdo Vám zavolá vy se zvednete a jdete vyřídit hovor na WC nebo chodbu,tak je to minimálně rušivý element.Rozhodně méně rušivé než když vedle Vás někdo konzumuje celý film popcorn nebo usrkává colu,což je běžná praxe. :pozor2
Baron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daft 26. 4. 2005 08:42

Asi se všichni shodneme, že záleží jen na přístupu, ti, co jsou ohleduplní a nechtějí rušit (protože by tím do trapné situace vlastně dostávali sebe) nevyruší ani se zapnutým mobilem, a to ať už v restauraci nebo kdelkoli jinde. Kdežto dřeváci dokáží rušit i když budou volat na náměstí.
Daft
Junior

Odeslat příspěvekod Andilek1 26. 4. 2005 08:44

To Fido+:ani na tech postach to neni buzerace,jak uvedli nekteri vyse jedna se asi o bezpecnostni duvody-telefonni automat ti zarenim nemuze ovlivnit zabezpecovaci zarizeni.
Jinak dle meho je SLUSNOST telefon VYPNOUT v kinech,divadlech,nemocnicich a minimalne vypnout zvoneni v restauracich.A ti co tady rikaji jak musi byt neustale na prijmu,mnel bych na ne jeden dotaz:kdyz byly jen pevne linky,tak jste byli 24 hodin,7 dni v tydnu a 365 dni v roce doma aby vam neutekl nejaky hovor?
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior

Odeslat příspěvekod monduha 26. 4. 2005 08:44

A proč proboha chodíte do kina? Telefonovat? Není jednodušší si zapnout TV nebo video a podívat se na film takhle, když vám nevadí rušení v podobě zvonění telefonu? Já když jdu do kina nebo divadla, nechci nebýt rušena ničím. A za to platím ne zrovna málo peněz!!!
Naposledy upravil monduha dne 26. 4. 2005 09:03, celkově upraveno 1
monduha
Junior

Odeslat příspěvekod pepino34 26. 4. 2005 08:54

Mobil je od toho aby jste byli mobilní, tak nevím proč v dnešní době se musím starat jestli to někomu vadí, k tomu účelu byl mobil udělán (nepočítám kina, divadla... )
pepino34
Junior

Odeslat příspěvekod Nesa 26. 4. 2005 09:13

Jak to tady čtu, tak řešení je jednoduchý :). Přestaňte chodit do kina atp.

Stejně poslední dobou je 95% filmů naprostá hovadina (stačí vidět ukázky) a nejenže uštřite dost peněz (když byste šli do kina ve 2, máte za pár týdnů na půl DVD, nebo většinu VHS toho filmu pokud byste o něj ještě stáli), ale hlavně si můžete volat dle libosti a všichni budou spokojený.
Teda všichni ne, majetelé oplzlých multikin :)))
Nesa
Junior

Odeslat příspěvekod jezevec 26. 4. 2005 09:17

No vcera na obede nejaky "podnikatel" hulakal do telefonu asi ctvrt hodiny a nic prijemnyho to teda nebylo. Clovek mel chut, hodit po nem popelnik...
jezevec
Junior

Odeslat příspěvekod jezevec007 26. 4. 2005 09:17

Ty gangy, co hlídali lidi co si vybírají hotovost, a pak je druhá půlka tlupy venku přepadla, nebo jim druhá půlka tlupy venku propíchala gumy od auta a pak je přepadli - se navzájem navigovali po mobilech a smskách.
jezevec007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 26. 4. 2005 09:21

Ja zastavam nazor, ze je minimalne slusne tel. prepnout na vibrace, tzn. vypnout zvuk a pokud telefon zazvoni, jit ho vyridit ven. Ja osobne ale v kine a divadle vypinam. Co se tyka restaurace, tam ho mam na nejtissi zvoneni, pripadne vibrace, ale to mam stejne jen tak aby se nereklo, protoze ho mam v bunde zavesena na zidli a vetsinou ho nikdy neslysim :D

To ze nekdo argumentuje tim, ze v restauraci se stejne lidi bavi nahlas neberu, protoze telefonujici se po chvili vetsinou prestane kontrolovat a rve do telefonu tak, ze je to slyset pres celou mistnost. Co mi je potom, ze nekdo nekde potrebuje nejaky jerab, nebo ze nekdo ma na stole papir, ktery mu dotycny i tak za 20 minut da, kdyz ja zrovna obedvam? Vyslovene nasnasim, kdyz si nekdo da mobil na maximalni hlasitost a pak ho hodinu lovi v kabelce, nebo na nej cuci jak puk a necha ho zvonit, misto aby ho zvednul, nebo vypnul. Jeste "lepsi" je, kdyz si vubec neuvedomi, ze to zvoni jeho mobil :)

Zaden hovor neni tak akutni, aby tim clovek musel rusit okoli a v divadle, kine nebo slusne restauraci je to vyslovene drzost. Kdyz jdu na 2 hodinove predstaveni, tak snad ty dve hodiny beze mne vsichni vydrzi, ne? A kdyz ne, vzdycky mi muzou nechat vzkaz nebo poslat SMS a ja se ozvu. A pridavam se k nazoru, ze pred 10-15 lety mobily u nas poradne nebyly a fungovali jsme i bez nich.
odklizec
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka