Nový mobil, stará baterie?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radmil1020 12. 2. 2016 06:41

Zdravím.
Koupil sem přítelkyni telefon, na naprosto základní používání, Alcatel Pixi 3 4027D.
Na baterii je uváděno že má 1400 mAh, stejně tak v popisu v obchodě. Ale ať dám do telefonu jakýkoliv monitor baterie, všechny se shodují na 1000 mAh. A baterie jede dolů jako fretka, úplně nový mobil musím ráno vytáhnout z nabíječky a večer ho tam zase dávat a to ho přítelkyně používá na odeslání několika smsek z práce a doma se ho sotva dotkne.
V Alze nebudou mít problém mi okamžitě vrátit peníze na ruku, ptám se spíš na to, co si o tom myslíte? Mohli přelepit štítek na baterii a dát tam nějakou starou? S něčím podobným jsem se pravidelně setkával v CZC, kde sem vracel zboží a pouze na dobré slovo, že sem z mobilu vše vymazal hodil mobil zpět do krabičky šel ho vystavit jako nový.
Zajímá mě nějaký váš pohled na věc, jestli má smysl to vyměnit za nový kus, nebo se na tu značku prostě vykašlat atd...
Díky
Radmil1020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 12. 2. 2016 07:08

To je prostě Alcatel :-D... iPhone 5 má 1440 mAh a neletí tak razantně dolů, jak zde popisuješ. A to má narozdíl od toho Alcatelu výkon...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 2. 2016 07:10

U číňanu udáváná kapacita baterie není totéž co realna, ta je vždycky nižší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 12. 2. 2016 07:13

Ty aplikace na měření kapacity nikdy spolehlivě nefungují, ta kapacita bude stejná, jen to není vyladěné a holt to žere. Navíc v dnešní době kupovat mobil se 1400mAh baterkou je bláznovství
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 2. 2016 07:17

U těch nejlevnějších telefonu uživatel vždycky najde nějaké zásadní minus..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radmil1020 12. 2. 2016 07:18

Já mám Huawei s 2000mAh a ty aplikace ukazují 2000. A to na něm něco dělám půl dne v kuse a nabíjím ho obden.
Asi jí ho vyměním za Huawei v té cenové relaci, které má nějakých 1800 tuším... Byla to zkouška něčeho neznámého, očividně je to šlápnutí vedle, ale zkušenost pro příště, já osobně v mobilech pod 8000 nikdy nešel, přítelkyni stačí něco na smsky a doma mrknout přes wifi na net, ale takovou hrůzu sem teda nečekal.
Radmil1020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedes 12. 2. 2016 08:32

Radmile, myslím, že to tady bylo celkem trefně shrnuto: Některé udávané hodnoty neodpovídají,resp. ona ta udávaná kapacita je vždy jiná,ale měla by +- odpovídat. Je nicméně fakt, že na 4,5"displej je i 1400mAh docela málo. Ve srovnání s Huawei G6, který asi dle popisu máte je to rozdíl 600mAh. Baterie samozřejmě potřebuje k "naformátování" pár dobíjecích a vybíjecích cyklů a to ikdyž je Lion či lipol. Jen nemá takový paměťový efekt. Na druhou stranu v popisovaném případě to vypadá dost možná i na neodladěný systém spotřeby. Srovnání s Iphone, trochu kulhá, má o něco větší kapacitu, menší displej s jinou technologií a je as 7x dražší.
Osobně bych se držel spíš o něco kvalitnějších přístrojů. Klidně zmíněné Huawei.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 12. 2. 2016 10:46

Co také čekat od Alcatelu, v současné době neznačkové číny pochybné kvality.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 2. 2016 11:23

Nelze srovnávat modely nižší řady Alcatelu s těmi dražšími (ale to platí skoro u všech značek) mám Hero2 a OK :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 12. 2. 2016 21:54

Jak myslíš :-).
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radmil1020 15. 2. 2016 08:34

Ještě bych měl jednu otázku. Abych nezakládal nové téma. Z jakého důvodu se stává, že po připojení k některým dobíjecím kabelům je mobil špatně použitelný, obrazovka reaguje na dotyk špatně, při psaní přeskakují písmena atd. Jakmile odpojím nabíječku, během sekundy je vše v pořádku.
Dělají mi to některé kabely, pokud připojím kabel co byl v balení, je všechno v pořádku. Zajímá mě to čistě abych věděl tu příčinu. Mluvím o novějším modelu Huawei, podobně to ale dělalo i moje předchozí HTC.
Radmil1020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 15. 2. 2016 10:40

Špatný kabel, mizerné uzemnění a stínění.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 2. 2016 11:17

Mizerné uzemnění ?
Prosím o vysvětlení, díky

Z 90% to dělají levné kabely, zbytek nabíječka.
anonymni

Odeslat příspěvekod roy1 15. 2. 2016 13:51

Jako že je špatné uzemnění.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 2. 2016 14:10

Mizerné uzemnění u nabíječky ? U kabelu ?
U nabíječky nebo kabelu je něco spojené se zemí ?
Vysvětliš mi to prosím ?
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků