Chybí zmeškaný hovor - Chyba BTS nebo telefonu?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zbynek7 28. 12. 2015 17:43

Ahoj,
chci se zeptat, zdali nemáte někdo podobný problém, nebo nevíte čím by to mohlo být:

Občas se mi stane, že když mě nikdo prozvání, tak se mi takový hovor nezobrazí v seznamu zmeškaných hovorů. Telefon nezazvoní, žadné upozornění. Vůbec nic :hm
Dotyčný říká, že telefon nechal 3x zazvonit a i v jeho seznamu odchozích volání je.

Mě už se to také jednou stalo, ale převážně se to stává, když někdo prozvání mě.
Když na to přijdeme a s tím stejným člověkěm to zkoušíme třeba za 10 minut, tak je vše Ok.
Signál je vetšinou více než 80%. Pohybujeme se v lokalitách s větší koncentrací lidí.
Všichni máme operátora O2.

Myslíte, že to bude problém na BTS, že je třeba momentálně hodně vytížená a nebo bude chyba někde na mém přijímači?

Můj telefon: Samsung Galaxy S4 mini VE, original ROM s ROOT
Zdrojový telefon: Iphone 4, 5

Díky moc za radu
Zbyněk
Zbynek7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 28. 12. 2015 18:19

Podle mě se jenom nestihl spojit hovor, takže by stačilo zvonit o jedno tůtnutí déle.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbynek7 28. 12. 2015 18:28

Díky.
Většinou jsou známí naštvaní, že jsem brzda a nereaguju. Tím, že se to stává častěji když volají mě (a všichni mají iphone a já android), tak hledají někde chybu u mě :)
Pomoc v tomhle asi bude, aby to nechali zvonit dokud ten hovor neodmítnu a tak bude jasné, že ke mě dorazil a vím o tom...
Zbynek7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 28. 12. 2015 18:49

Pomoc je naučit se psát sms, nebo používat nějaký instant messenger. Facebook, hangouts, Viber, Whatsapp, icq...

Tohle všechno je zdarma a lepší než prozvánění.
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod paty07 28. 12. 2015 20:47

Tak neříkám, že to je na 100 % tohle. Ještě mě napadlo, že máš zasekanej telefon a proto se tváří, že s ním BTS nekomunikovala.

Přijde mi drzé při dnešní směšné ceně volání/SMS prozvánět. Stane se, že není kredit, ale pravidelně? Však jsou možnosti komunikace přes FB, Viber...
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sandra Čermáková 29. 12. 2015 12:50

Zbynek7 píše:Občas se mi stane, že když mě nikdo prozvání, tak se mi takový hovor nezobrazí v seznamu zmeškaných hovorů. Telefon nezazvoní, žadné upozornění. Vůbec nic :hm
Dotyčný říká, že telefon nechal 3x zazvonit a i v jeho seznamu odchozích volání je.


Dobré odpoledne,

můžete, prosím, SIM kartu vyzkoušet v jiném telefonu? Je vše v pořádku?

S pozdravem

Sandra Čermáková, Guru pro Social Media, O2
Sandra Čermáková
Zástupce operátora

Odeslat příspěvekod xtonda 31. 12. 2015 12:11

Pokud je telefon na LTE, tak volajícímu se začne generovat vyzváněcí tón už v okamžiku, kdy telefon dostane přes LTE povel k přepnutí na 3G/2G síť, tedy volajícímu to zvoní a telefon teprve začne přelaďovat na 3G/2G síť, než takovou síť najde a přihlásí se do ní samozřejmě chvíli trvá, možná i ty tři zazvonění, což je cca 15s.

Možnosti jsou následující:

- pokud jsem s někým domluven na prozvánění, tak mu vysvětlit, že to má nechat zvonit dokud to neodmítneš, což je asi jediný způsob jak si může být jist, že si hovor zaznamenal. Pokud to není urgentní, ať pošle SMS nebo zprávu přes IM.

- nastavit si v telefonu aby nepoužíval LTE.

Pokud v daný okamžik není telefon na LTE, tak je třeba příčinu problému hledat jinde.

-- 31. 12. 2015 12:22 --

Na iPhonech se to neděje, protože iPhone 5 podporuje pouze LTE pásma 1800 a 2100, která O2 používá v dost malé míře a starší iPhony LTE nemají vůbec.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod smajlik2 31. 12. 2015 13:55

Jestli to opravdu volajícímu generuje vyzváněcí tón, ale ve skutečnosti to na cílovém telefonu ještě nevyzvání, tak by to měli operátoři opravit. Navíc pokud to může trvat až 15sec. Takhle se to chová u všech operátorů? Kolik sekund to obvykle trvá než telefon začne vyzvánět?
smajlik2
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 31. 12. 2015 14:31

Jo, je to matoucí i proto, že ten fallback se nemusí povést. Na druhou stranu je otázka jak dlouhé ticho volající snese. Ono chvíli trvá než telefon vůbec odpoví na paging a pak další doba je provedení fallbacku, jak by vnímali volající pokud by měli po odeslání požadavku na spojení ve sluchátku 15s ticho než se začne něco dít (dostanou vyzváněcí tón)?
xtonda
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků