Kde kupovat Li-ion články

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Letadlo 4. 11. 2015 13:29

Ahoj,
potřeboval bych poradit, kde kupovat Li-ion či Li-pol články vhodné na repasování baterií do mobilů? Mám několik klasických tlačítkových telefonů i hladítek, jejichž baterie jsou již v podstatě mrtné. Nicméně po zkušenostech s nákupem originálních i neoriginálních baterií do těchto zařízení jsem naznal, že tyto baterie byly vyrobeny snad ve stejné době, jako ty telefony a od té doby ležely někde ve skladu na polici. (Což mi nepřipadá jako zas takový myšlenkový úlet - vzhledem k množství různých modelů telefonů dneska.) Takže mě napadla teorie tyto baterie prostě rozříznout kotoučem a ty články vyměnit svépomocí. Říkám si, že když budu kupovat pouze článek, který se pak může použít do jakékoliv baterie, jeho šance na novost budou podstatně vyšší. Narazil jsem ovšem na problém, že nevím, kde ty články, co by byly rozměrově vhodné, vzít? Do Číny, respektive Aliexpresu apod., se mi moc jít nechce - zejména kvůli častým podvodům a obecně nic moc kvalitě, a tu si tisíce kilometrů daleko asi nepohlídám. Tak hledám něco tady.

Díky za pomoc.
Letadlo
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 11. 2015 13:44

Repase aku článků dělali ve Slaném.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AleshM 4. 11. 2015 14:52

Lithiivý akumlátory řezat kotoučem? Jó, to by mohlo udělat pěkně bůůům nebo aspoň by to jistě pěkně vzplálo. Jasně, že jde o říznutí jen pouzdra, ale kdyby kotouč zajel do článku, no nevím. Některé baterky jsou jen 2 elektrody omotané poměděným papírem a mezi tím je tenký film z té lithiové soli. A někde kolem nějaký řídící šváb a 2 nebo 3 kontakty. Celé je to omotané potištěným papírkem a 2 plátky plastu nahoře a dole. Řiznout flexou zbytečnost. To spíš rozmotat jako roládu. A kde nic, tu nic. Podle mě zbytečná dřina a risk kvůli pár baterkám.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 5. 11. 2015 01:36

myšpulín: Myslíš firmu Bateria Slaný? Díval jsem se na jejich nabídku a jestli to chápu dobře, tak se zabývají repasí hlavně baterií do AKU nářadí a podobných větších baterií, ergo společný faktor jejich repasí je používání poněkud rozměrnějších válcových Li-ion článků. (Nechával jsem si taky zrepasovat baterku pro Akušroubovák v GESu, absolutn bez problémů a při použití kvalitních článků má stejnou výdrž jako původní.) Já bych potřeboval prizmatické. Jsi si jistý, že dělají i malé baterie pro mobilní telefony?

AleshM: Hřešíš na projekci vlastních možností a strojového vybavení na druhé. Jde mi o rozřezání (nebo jiné otevření) té plastové krabičku, ve které je baterie pro mobil uložena. ýrobci je budou lepit, jelikož za použití rozumné síly se mi je nepodařilo od sebe oddělit. Proto jsem vymyslel to řezání. Pochopitelně to nechci řezat kotoučem v rozbrušovačce, kdy v jedné ruce držím baterii, v druhé rozbrušovačku a nějak to od oka šudlám. Udělal jsem si na to přípravek, jsem schopný brát z toho plastu po desetině.

Nicméně mě zajímá to, jak baterie vypadají vevnitř. Já jsem se totiž ještě s tak jednoduchou vnitřní stavbou baterie nesetkal. Nevíš, které značky to používají/ly?
Letadlo
Junior

Odeslat příspěvekod remet 5. 11. 2015 10:53

Do mobilu nevim, ale do RC kupuju bezne v Cine a USA (a ano, je to problem s dopravou poslednich par let). A "nekvality" bych se nebal, ikdyz priznavam, ze nejdriv vezmu jeden/dva na zkousku a az pak si jich objednam treba 10.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 9. 11. 2015 01:07

No, já se hlavně taky bojím toho, že inzerovaná kapacita nebude totožná s tou skutečnou. Co jsem se tak na internetu díval, tak je to typický problém pro nákup baterií v Číně, respektive na eBayi nebo Aliexpresu.

Ty asi do těch modelů používáš tvarově stále stejné články, že?

EDIT: Ještě jsem se díval na nabídku obchodu: http://www.dobrebaterie.cz/Prizmaticke-c2_655_3.htm - nepředpokládám, že byste někdo s nimi měli nějaké zkušenosti?

(Nešel mi editovat předchozí příspěvek, tak to přidávám jako nový.)
Letadlo
Junior