SMS

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MonikaV. 1. 9. 2015 13:54

Ahojte, prosím o radu. Mám Windows phone 8.1 a když posílám SMS, kde jsou háčky a čárky, objeví se odesílateli tato zpráva bez diakrtiky. Když někdo posílá SMS mě, tak je to různé, někdy tam háčky a čárky jsou, jindy je místo nich otazník. Nevíte jak to řešít? Díky.
MonikaV.
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 1. 9. 2015 14:58

Možná buď ráda, že tam tu diakritiku od tebe nemají, protože každá čárka, každý háček... se počítá jako další znak. Čili 1 SMS se ti pak natáhne třeba na dvě až tři (podle délky a počtu znaků), což zaplatíš. Pokud tobě některé přicházejí s diakritikou, je to tím, z jakého telefonu ji protistrana posílá a zda ji má (u androidu) zapnutou /vypnutou. Jak je to u současných WP, nevím, ale řekl bych, že tam možnost volby není. Toto v androidu většinou dokáží alternativní aplikace na SMS, což asi ve WP nelze - nainstalovat tam jinou aplikaci. Ale třeba je dnes už všechno jinak :-))
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 1. 9. 2015 19:47

To je funkce systému WP8.1. Umožňuje nastavit filtr, který před odesláním odstraní diakritiku v SMS kvůli úspoře místa (diakritika zkracuje délku jedné SMS zhruba na polovinu). Její aktivace/deaktivace je na dost blbém místě:

Nastavení/Síť +/Sada znaků pro zprávy SMS - "omezená" osekává diakritiku/"úplná" nesahá nedělá s sms nic.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MonikaV. 1. 9. 2015 20:36

Teda na to bych nepřišla :-) Moc děkuji ;-)
MonikaV.
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků