Hláška "nedostatek místa"

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jespe 28. 6. 2014 17:30

Dobrý den,

vlastním cca 1 rok telefon Huawei Ascend y300. Nemám sice SD kartu, ale na interním 4GB úložišti mám 1,79GB volného místa, ovšem když chci otevřít např. galerii, nebo jen fotoaparát, hodí mi to hlášku "Nedostatek místa" a ať dělám, co dělám, spadne mi to, takže nemůžu fotit, ani se nedostanu do galerie.
Když mi to napsalo poprvé, smazal jsem skoro 1GB aplikací a obrázku a chvilku mi to fungovalo - poté, aniž bych něco nahrál či uložil, mi to háže ten samý problém, přestože mám skoro 2GB volné...

Nevíte, kde může být problém? (zkoušel jsem 2 antiviry a 1 antispyware, ale nic to nenašlo)

Děkuji.

-- 28. 6. 2014 17:48 --

AKTUALIZACE:

Na mobilu mi to hlásí, že mám ze 4GB volného místa 1,79GB, přičemž mi obrázky a videa třeba zabírají 889MB (mám tam pár malých obrázků a žádné video) a aplikace 1,7GB (mám tam 4 malé aplikace)...

Když si ale mobil připojím na PC a kontroluju to na počítači přes složky, píše mi to, že mám na interním úložišti pouze 1GB a z toho volného místa 0,79GB.

Vůbec to nechápu, ale na PC odpovídá zabraná velikost (skoro nic tam totiž nemám), ale namísto 4GB mi to píše, že má mobil jen 1GB vnitřního úložiště, což není pravda... Na mobilu mi to hlásí přesně naopak - sedí 4GB, ale nesedí, že bych tam měl tolik zabraného místa.
Jespe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 6. 2014 18:14

fstab si nastuduj co je a kdyz nastudujes pochopis proc pc hlasi jako internal neco jinyho nez foun.no a zaroven si najdes reseni,fakt vysvetlovat pokud nevis co je mount,fstab je zbytecny.bohuzel do tebou pozadovaneho stavu bud pres konzoli nebo app nebo editujes prepises udaje v textakovym souboru.posledni dva zpusoby-root.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod ramses33 28. 6. 2014 21:03

Tovární nastavení.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Jespe 28. 6. 2014 22:05

oooooooooo: Ano, už jsem to pochopil, nicméně problém stále přetrvává...

Dnes jsem kolem 19h rozsvítil mobil a všiml si, že mi galerie i fotoaparát fungují, tak jsem se přes správu podíval na "Úložiště" a měl jsem volného spoustu místa - např. "Fotografie a videa" mi zabíraly opravdu jen pravdivých 39MB - v ten moment se mi ulevilo...

Ovšem po 21h jsem rozsvítil mobil znovu (bez jakéhokoliv zásahu) a opět mi naskakovala hláška "Nedostatek místa" - po opětovném navštívení "Úložiště" se mi vrátil fiktivní nedostatek místa a u zmiňovaného "Fotografie a videa" mi to třeba ukazovalo nepravdivě zabraných 821MB...

ramses33: Nebude tedy jiné řešení než návrat k továrnímu nastavení?
Jespe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 28. 6. 2014 22:22

S čím. máš problém? Je to jednoduchá operace. Na zalohu použij HiSuite.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Jespe 28. 6. 2014 22:32

Jestliže mi HiSuite zazálohuje i sms, tak pak už nemám problém s ničím. :-) Nejsem teď doma, tak na to mrknu až zítra. Děkuji.

Každopádně mi šlo tak trochu taky o to, zda se náhodou nejedná o nějaký typičtější problém, s nímž by měl někdo zkušenosti - abych věděl, co mohlo být důvodem tohoto erroru a jak mu pro příště předejít.
Jespe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 28. 6. 2014 23:00

HIiSuite ti zazálohujenejen SMS ale dle výběru i komplet telefon včetně kontaktů , appek, poznámek, úkolů, kalendáře, fotografií, muziky a pod...
ramses33
Uživatel deaktivován