Dokázali by jste se vrátit k "hloupým" telefonům?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod beat 15. 5. 2014 15:30

Moik: E72 je smartphone. A že by fotila lépe než iP5s? No nevím nevím..netroufl bych si to říct.
R.EE: N82 je smartphone.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod honzatrx 15. 5. 2014 16:02

Používám Nokii 6310i s černobílým displayem (nemusím rozsvěcet display, abych zjistil události) s tarifem bez dat, jen volání a sms, výdrž s Li-Pol cca 10 dní, absolutně mi přechytralá placka nechybí. Na net, maily atd. si v klidu a pohodlí sednu ke klasickému kompu s velkým monitorem, píšu na klasické klávesnici, neřeším neustálé překlepy jak na dotykáči (které nesnáším), neluštím miniaturní písmenka.
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 15. 5. 2014 16:24

Honzule3 píše:Mně by asi chyběly jízdní řády (Pubtran), mapy nebo baterka. Zas bych ale nabíjel jednou za 3, 4 dny. Nabíjet každý den je fakt horor :-). Nepotřebuju kontrolovat každých 10 minut mail. Na internet mám doma ntb.

Jízdní řády jsou i na mobilní verzi webu, kterou zvládnou i prohlížeče v hloupém mobilu.

Osobně jsem měl nejraději Simense M65 (dokonalý adresář a organizér, profily, promyšlené prostředí, i ten webový prohlížeč tam byl a Opera Mini šla doinstalovat). Chyběla MP3, rádio.

Pak jsem přešel na Sony-Ericsson C702, což byla prakticky špička v hloupých mobilech. Rychlá data, GPS spolupracující s Google mapami i doinstalovanými Java aplikacemi (Handy Geocaching), použitelný foťák s aktivní krytkou, multitasking(!), LED blesk jako baterka (stačí mít na foťáku trvale zapnuté přisvětlování a otevřít krytku čočky, LEDka se sama rozsvítí...), rádio, MP3 (bohužel jen proprietární konektor, ne jack 3.5mm), paměťová kareta (bohužel ještě Sony Memory Stick).
Co mi na tomhle telefonu vadilo, byla tvrdší klávesnice (Simens ji měl lepší) a méně domyšlené ovládání. Např. vložit do zprávy nějaký detail z kontaktu znamenalo hrátky s clipboardem a multitaskingem. U Siemense to šlo přímo z kontextového menu editoru zprávy...

Tak šup šup do nějakého slušného bazaru a vybavit se telefonem se slušnou klávesnicí a výdrží!

Honzule3 píše:Přemýšlím, že se vrátím k hloupému telefonu. Když jsem byl sondovat u operátora nějaký tarif bez dat tak na mě koukali s vytřeštěnýma očima "bez dat ??!!". Prodavač okamžitě vytáhnul ajfoun a ukazoval jak úžasný je psát přes whatsapp (hned jsem si vzpomněl na vtip: Jak poznáte člověka který má Iphone? - Řekne vám to). Pak se smutnýma očima řekl, že ten den jsem už třetí :-D. Ohledně dobrého tarifu bez dat jsem moc nepochodil, ale to je už na jiné téma.

Nevím jak u TM a O2 - ale u VF se data dají vypnout, případně zkusit donutit operátora k aktivaci dat účtovaných podle objemu (Připojení Na skok u VF). A zkombinovat to třeba s nějakým tarifem Na míru.
Pokud člověk nepotřebuje neomezený tarif na volání a SMS, je lepší se poohlédnout po nabídkách virtuálů. Řada z nich nabízí slušnější ceny za volání (bohužel většinou je k tomu nutné platit nějaký symbolický paušál), a i výhodnější ceny za net podle objemu dat, případně volitelně nějaký základní datový balíček. Např. Připojení Na Skok u Vodafone: 60 Kč / MB - a proti tomu Odorik, Oskarta 1 Kč / MB s účtováním po kB.

-- 15. 5. 2014 16:31 --

D.Francis píše:Pouzivam zrovna dva- Siemens SK65 a Nokii 302 :)

Shuriken SK65 byla lahůdka! ;-)
5uch
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 5. 2014 16:46

SK65 mam v provozu 8roku a krome restartu 1-2 rocne bez problemu. Siemensu se u nej povedla ojedinela konstrukce :) Kdyz SK65 obcas nekde vytahnu,budi pozornost... :D Vim,ze tehdy Siemens vyrabel verzi SK65 i s drevenymi kryty,coz byla rarita,ale u nas se urcite neprodaval...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod R.EE 15. 5. 2014 17:06

beat píše:Moik: E72 je smartphone. A že by fotila lépe než iP5s? No nevím nevím..netroufl bych si to říct.
R.EE: N82 je smartphone.

mozna, ale v dnesni dobe uz by se to dalo povazovat za "hloupy" telefon. navic vetsina lidi je tak pouzivala ;-)
R.EE
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 15. 5. 2014 18:25

D.Francis

Siemens , to byla kvalita,,,,mám 5 modelů v šupleti...fungují ale ty baterie..to Ericson má baterii snad nesmrtelnou. :-]
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod tycoon 16. 5. 2014 11:08

Asi budu za joudu, ale stále mám "hloupý" telefon. Používám ho na telefonování, jako svítilnu (hardwarové tlačítko zapne LED diodu), jako budík ... občas stopky, kalkulačku, úkolovník/kalendář, přehrávání MP3 a rádia.
Uvažuju samozřejmě o smartphonu, nejvíce bych zřejmě využil funkcí spojenách s GPS a kompasem, určitě se zajímavých funkcí najde víc, na surfování po netu se mi smartphone zdá nedostatečný. Největší problém vidím ve velkých rozměrech smartphonů (telefon jsem zvyklý nosit v kapse), menší odolnosti, malé výdrži a riziku bezpečnosti (potvrzovací SMS v bance atd). Takže když si chci vybrat slartphone podle svých požadavků, tak skoro žádný nedokáže mé požadavky splnit (tzn. velká výdrž, displej max 4", sklo odolné proti poškrábání, nízká cena atd).
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 16. 5. 2014 12:09

Jak se to vezme, já se nikam vracet nemusím a ještě dost dlouho nebudu.
Nokia e52
nnnokiaE52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramses33 16. 5. 2014 12:50

Telefony je spotřební technika, která člověku slouží a jako taková se vyvíjí v rámci technologického vývoje a potřeb lidí. Nikdo se také nevrací k morseovce a dálnopisu nebo k páře na kolejích. Jen se na ně nostalgicky vzpomíná.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Reku 16. 5. 2014 13:05

Tak s tím technologickým vývojem souhlasím.
Ale POTŘEBY LIDÍ? Když tak chtíče..... Protože potřeba není určitě dobře vybavený mobil.... Ten většina lidí nepotřebuje, ale CHCE !!!!
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ramses33 16. 5. 2014 13:19

Nejsem si jist, zda někdo v této diskusi má oprávnění zastupovat většinu lidí............... :-]
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Noxik 16. 5. 2014 13:38

Asi budu casem muset, nebot diky soucasne debilizaci "chytrych" telefonu za chvili nebudou umet nic, co pouzivam. Zatim prezivam na bazarovych kouscich a cekam do budoucna.
A co byste jinak chtel delat v MHD? Dost pochybuji, ze se pred dobou telefonu tam kazdy s kazdym bavil.
Noxik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 16. 5. 2014 13:45

ramses33 - to není o nějakém oprávnění. Pouze o významu slov "potřeba ", "chci", a podobně. Takže jsem opravil ze svého pohledu tvůj pro mě nesmyslný výrok.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ramses33 16. 5. 2014 13:47

Chtíč je lidská potřeba a to zásadní, podprahová a neovlivnitelná...... :-]

A nemluvil jsi za většinu?
Protože potřeba není určitě dobře vybavený mobil.... Ten většina lidí nepotřebuje, ale CHCE !!!!

A ende. Už je to OT.... ;-]
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Reku 16. 5. 2014 14:37

chtíč není potřeba..... za většinu jsem nemluvil. Jen jsem popsal, že většina CHCE, i když nepotřebuje. To je zcela jiný význam věty, než mu dáváš ty... Douč se češtinu. Dnes je v módě překrucovat význam slov a dávat jim negativní nádech. Jak vidím z tvých reakcí, i ty jsi tomuto trendu podlehl. Takže původní význam chtíč není určitě sexuální .... Ale je to od slova CHCI a ne potřebuji. A když něco člověk chce, neznamená to automaticky, že to potřebuje. Jestli se jako člověk dokáže ovládnout, nebo se už chová jen jako tvor horší, než zvíře (za každou cenu prosazuje sobecky své) - to je už jiná věc. Najíst a napít se musíš, jinak umřeš dřív, než zestárneš ;-) - pohlavní pud nějak vybít musíš, spát musíš - tohle všechno člověk potřebuje. Ale lepší a stále lepší mobil určitě NEPOTŘEBUJE. Bez něj totiž nebude mít život kratší :D

-- 16. 5. 2014 14:40 --

Věta napsaná speciálně pro nechápavé, třeba jako ramses33: Většina lidí chytrý a lepší a lepší telefon nepotřebuje, ale CHCE. .... takže tato věta má zcela jiný význam a úmysl, než jak ji (ne)chápe ramses33.
Reku
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka