PODVOD RYBADRAVEC

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dekatron 16. 4. 2014 22:24

Zdravím.. Koupil jsem si přes aukro mobil goophone i5s. mobil mi došel asi po 2 měsících. funkční a všechno jenomže nešel nabíjet. poslal jsem ho "zprostředkovateli" zpět na reklamaci od té doby neodpovídá na emaily smazal si aukro učet a není domluva.. na intrenetu jsem našel adresu na kterou jsem mobil zasílal.. je to ochod s Čínskýma mobilama.
pokud někdo poradí co bych měl dělat (třeba dát na policii) tak moc děkuji :)
Dekatron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 16. 4. 2014 22:38

Na aukro máš ochranu. Využij ji.
A když máš obchod, tak je proklepni emailem.
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dekatron 16. 4. 2014 22:45

co přesně bych měl udělat??
děkuju ale, třeba to jsem nevěděl :)
Dekatron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 16. 4. 2014 23:02

Napiš na aukro stížnost na prodejce.

A na obchod pošli email, že chceš zpět peníze.
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 17. 4. 2014 03:19

A to jsi si nevytiskll údaje z aukce o prodejci ? Má nějaké negativní komentáře? Napiš těm, co je dali. Pokud se spojíte, možná půjde udělat i více. Mohlo by už jít o nějaký trestný čin. Ale záleží, co v aukci sliboval... Pokud nic neslibil, a je to jen zprostředkovatel, tak smůla :-( Jinak napiš na aukro, jak psal ramses, existuje ochrana kupujících. Zkus to najít ve svém účtu - aukro stížnost. Ale po 30 dnech od konce aukce tomu moc šancí nedávám... ale určitě zkus.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hongmi 17. 4. 2014 04:18

Koupena vec se reklamuje u prodejce a ne u zprostredkovatele. Takze ten zprostredkovatel za vady veci neodpovida, proc jsi mu ten mobil vubec posilal?
Dekatron píše:... poslal jsem ho "zprostředkovateli" zpět ...
hongmi
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 17. 4. 2014 06:52

Presne jak ti radi, zkusit nasat email, kontaktovat aukro, ale ti stejne na program ochrany kupujicich vetsinou chteji doklad o oznameni poliicii, takze pocitat i s tim, ze to budes muset resit takhla.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 4. 2014 07:28

Právě proto kupuju a prodávám na Aukru, protože je tam hodnocení uživatelů a prodejce si vyberu nejen podle ceny, fotek či popisu aukce, ale i podle té historie.
U věcí za pár korun to pochopitelně tolik neřeším, ale u dražších věcí nato hodně dám. Za těch mých bezmála 200 obchodů na Aukru, jak v roli kupujícího tak prodejce jsem se ještě nespálil.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hongmi 17. 4. 2014 09:28

Na policii to nema cenu vubec oznamovat, zprostredkovatel za vady veci neodpovida a nemuze ani za to, ze jsi se mu rozhodl ze sve vlastni vule mobil poslat. On ho maximalne mohl preposlat do ciny skutecnemu prodejci. Mobil ti poslal po objednani za dva mesice, tak ocekavej, ze reklamace bude trvat tak pul roku.
hongmi
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 4. 2014 10:11

Nedivil bych se, kdyby ten goophone někde zabavili celníci jako padělek iPhonu.
https://www.google.cz/search?q=goophone+i5s
Tohle si snad soudný člověk nekoupí, podobně jako adidasky za stovku na tržnici?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ramses33 17. 4. 2014 10:36

myšpulín: Kromě toho, že jsi ozřejmil svoji genialitu, jak pomůžeš tazateli "Dekatron"? :-]
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 4. 2014 11:18

Zdravím,takže za mne:
pro aukro musíš podat trestní oznámení - Policie ČR či Státní zastupitelství na konkrétního pachatele.
Potom už jen čekat co se bude dít....
Kdybych byl věštec tak z vlastní zkušenosti se Ti ozve vyšetřovatel, potom pauza cca měsíc a nakonec dopis o odložení pro nedostatek procesního zjištění....
A aukro ?
Jestliže je platba provedena přes jejich pay, tak čakt cca půl roku, jestliže přímo na účet či v hotovosti tak SMOLÍK bohužel.
Mají to v podmínkách ochrany transakcí...doporučuji nastudovat...
anonymni

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 4. 2014 12:19

ramses33 píše:Kromě toho, že jsi ozřejmil svoji genialitu, jak pomůžeš tazateli "Dekatron"? :-]

Jak chceš pomoci někomu, kdo si koupí nějaký padělek od někoho o kom vůbec nic neví?
Nevím kolik takový padělek stojí, předpokládám tak do 2000 kč maximálně, takže to spíš může být ponaučení pro příště. Když si na parkovišti před hypermarketem koupím zlatý prstýnek a doma zjistím, že zlatý nebyl tak se mám obrátit kam? Na policii?
Když něco kupuji tak první je vědět co si kupuji a hned druhé od koho to kupuji. Mám-li pochybnost pak nekupuji.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Špidla 17. 4. 2014 12:32

Z vlastní zkušenosti: na aukru nejdřív založíš spor, když nic, 30 - 120 dní od koupě otevřeš program na ochranu kupujících (aby jste se nedivili, výhrou aukce automaticky vzniká kupní smlouva, nic jako zprostředkovatel na aukru není), jdeš na policii ČR nahlásit podezření ze spáchání přestupku papír naskenuješ a pošleš na aukro, mimo to ještě chtěli kopii mailu, ve kterém prodejce informuješ o odstoupení kupní smlouvy a taky výpis z bankovního účtu ( neplatil sem přes payu)...asi za týden ti pošlou smlouvu o odkoupení pohledávky zvonu pošleš zpátky a do týdne peníze zpátky....
zhruba pro orientaci podvedenej sem byl 1. července, peníze od aukra dorazili 20. září...
je to hlavně o papírování a nikde neudělat chybu (např to odstoupení od smlouvy), ale měl sem v tom dost peněz, takže sem to nepodcenil a pro mě všechno dopadlo
Špidla
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 17. 4. 2014 13:58

Diky za vsechny srozumitelné poučné takto ma vypadat komentář jeste jednou diky za vysvětlení
Naposledy upravil Fíla dne 17. 4. 2014 20:57, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
popokatepetl1969
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků