Renovace baterie

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kofol 18. 7. 2013 12:16

Vlastním telefon HTC Touch Cruise (Polaroid), který je plně dostačující až na jednu věc - výdrž baterie. Zkoušel jsem koupit pár nových (originálních i neoriginálních), nicméně vždy jsem měl celkem smůlu a nová baterie nevydržela o moc déle než ta stará. Tipuju to na skutečnost, že žádná asi nebyla vyrobena po roce 2009 a od té doby se jen válí na pultech ve skladu. Takže mě napadlo baterii zrenovovat. Otevřít jednu z koupených baterií a vyměnit články za nové. (Není to tak blbý nápad, jak se může na první pohled zdát. U AKU-nářadí je to běžná praxe.) Můj problém ovšem spočívá v tom, kde sehnat nové a hlavně velikostně odpovídající články? Co jsem se zatím díval (třeba na GES), tak jsem nic použitelného moc neviděl.

Budu rád, když se podělíte o své zkušenosti s renovací baterií.

Díky.
Kofol
Junior

Odeslat příspěvekod Hastrman07 18. 7. 2013 12:48

Vy budete asi nějaký šprýmař ... ;-)
Hastrman07
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 7. 2013 16:01

Pro tazatele žádnou radu nemám, ale problematika zajímavá. Já si onehdá koupil do Siemense C75 novou baterii, originální měla 860 miliampér, já si koupil 1020. Žádná shitka, Avacom. Ale pocitově byla výdrž dokonce horší, než s pět let starou originální. Dá se proti tomu nějak bojovat? Jak píše tazatel, co když se nově koupená baterie dva tři roky nekde válí?
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 7. 2013 17:29

Já jsem si takhle složil baterii pro Nokii 1610. Vykuchal jsem baterie za jiných mobilů.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kniter 18. 7. 2013 19:23

Ja som rozobral bateriu do siemens a35 a v nej sa nachadzali 3 mikrotuzkove AAA akumulatory 600mAh. Odpojil som ich a napajkoval tam 900mAh nabijacie mikrotuzky rovnakej velkosti. A telefon funguje vyrazne netypicky dlhsie aj ked sa baterie do siemensu uz nepredava. Najjednoduchsie je rozobrat staru bateriu z mobilu a napajkovat na kontakty na krabicke baterie, 3 tuzkove 2700mAh akumulatory a prilepit ich lepiacou paskou. Sice sa nebude dat zatvorit zadny kryt telefonu, ale telefon vydrzi na jedno nabitie aj mesiac. Treba si predtym overit napatie na baterii aby bolo take ako tie tuzkove.
V akumulatorovom naradi, ked akumulator nevydrzi dlho, tak ho treba rozobrat nabity a premerat. Skusenost mam, ze niektory clanok je uplne odpisany a iny dobry, ktory sam nestaci tocit motorom naradia. Tak som z dvoch akumulatorov zobral dobre clanky a urobil z nich jeden dobry akumulator. U akumulatora mobilu to moze byt podobne.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel