Nokia 6090 car kit

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 1patas1 17. 4. 2011 09:55

Ahoj kluci,prosim o radu popr kam se obratit
Jde mi o to ze mam v aute zabudovanou sadu NOKIE 6090.Je to takova predpotopni nokie z let 2003.Nicmene HF sada funguje a nerad bych ji vyhauoval.Jedina vec ktera me stve ze musim do toho tlf prendavat SIMku.
Tak patram po zpusobu jak to vyresit a k cemu by se dala ta sada jeste vyuzit. Treba jestli neni nejakej redukcni kabel kterej by sel pripojit na nokii 2710 a vyuzit pri tom stavajici HF sadu.Vim ze jsou bluetooth sady atp. rad bych tohle nejak vyuzil zpusobem rekneme co nejlevnejsim.
Nemate nekdo zkusenost jak to vyresit?
diky za rady
1patas1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M. 18. 4. 2011 14:00

Nejjednodussi je poridit si durhou SIMku a hovor si vzdy presmerovat. Pak zalezi, jestli potrebujes telefonovat nebo jen prijimat hovory.

Druhou moznosti je nejaka DualSIM, SIM se stejnym cislem. Posledni zapnuty telefon je ten aktivni. Problem je v tom, ze Ti na tu SIM kartu v aute budou i chodit zpravy, takze pak zase nebudou v Tvem hlavnim telefonu.

S predelanim na N2710 by to musel byt nejaky elektromachr, ale je to dost generaci od sebe, tak pochybuji.

Mam v aute take starou HF, k ni i 6210 (takze jsem hovory presmerovaval), ale problem se vyresil tak, ze odeslo radio, tak jsem si jej koupil rovnou s BT.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Expert

Odeslat příspěvekod 1patas1 18. 4. 2011 18:52

diky za odpoved.Vice mene jsem cekal ze bude problem.Presmerovat hovor...tzn ale ze budu platit i za prichozi hovor,je to tak?
Dual sim me napadla taky...jenze tam zas chteji mesicni pausal 100 a vice coz mi prijde jao cira zlodeejina:-(. Uvazoval jsem i o moznosti tu simku nechat zkopirovat na cerno...to zas ale netusim jak by se to chovalo...[quote][/quote],Bylo by to stejny???Tzn. posl. prihlaseni by bylo aktivni a nebo by mi operator zablokoval obe cisla?
diky za odpovedi
1patas1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 4. 2011 19:28

Nesměly by být obě simkarty najednou přihlášený do sítě. Jinak pokud já vím, tak za přesměrování příchozích hovorů nic neplatíš.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Kniter 18. 4. 2011 19:57

ak mne niekto vola na mobil cislo 1 a ja mam nastavene presmerovanie na telefon cislo 2, tak platim ako by som volal z tel. c.1 na c.2.
Osobne som to skusal, ked som volal z tel.c.3 na tel. c1. Tel c.1 sa neozval ale ozval sa tel.c2 a kredit strhlo aj na c.1 aj c.3
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M. 19. 4. 2011 14:39

Jasne, za presmerovani se plati. Neplati se, pokud mas dve cisla na jedne SIM.
Nevim, jak to ted je s klonovanim SIMek, ale proste by nesmely byt aktvni zaraz, pak by na to operator prisel.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Expert