Zkušenosti s levnými displeji pro mobily z aukčních portálů

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 11. 2010 19:52

Jde mi tu o praktické zkušenosti těch, kterým se nechtělo do nového displeje pro mobil investovat čtyřcifernou částku a zkusili třikrát levnější variantu např. z eBay, Aukra apod. Je v těchto displejích nějaký kvalitativní rozdíl? Např. kdybych pro svou N82 (stejné pro N78/N79/E66/E52) chtěl nový displej, je nějaký rozdíl mezi tím za tisícovku z autorizovaného servisu a za tři stovky odjinud?
Deleted user

Odeslat příspěvekod Moucha 8. 11. 2010 20:17

já si myslím, že rozdíl nebude patrný, ale můj názor je pouze můj který se nezakládá na žádne podložené pravdě a nic jsem o tom nikdy neslyšel, určitě bych se toho nebál a rozhodně do toho šel bez přemýšlení a pohlavě pohlavně
Moucha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 8. 11. 2010 20:37

Já myslím, že jsem takhle kupoval jenom na 2630, a rozdíl jsem teda absolutně nepoznal. :-)
A drží už asi 2roky, vadný pixely na něm nejsou viditelný, jenom mapa od kafe do kterýho ta Nokča spadla. 8-D
Ale směle vše šlape nadále. :-)

Taky bych do toho šel...kdykoli...zrovna teď mám v plánu k 2330 a N95 8GB.
TomeekHoleek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 11. 2010 21:01

To slyším tuze rád, Tomino. :-) Přece jenom N82 už není nejmladší model, a i když bych ji rád udržel při životě co nejdéle, výměna displeje např. v MobilAsku vychází v podstatě na třetinu běžné pořizovací ceny toho mobilu, což jako moc výhodný byznys nevidím. A navíc mám takový vnitřní pocit, že to stejně všechno vyjíždí ze stejných fabrik... :-)

-- 8. 11. 2010 21:42:16 --

Mimochodem - kamarád teď povídal, že Nokia prý je už dlouho známá tím, že neumí vyrábět displeje. Sice jsem o tom sám nikdy neslyšel, ale ze své zkušenosti s tím bohužel nemám moc důvodů nesouhlasit. Z 10 Nokií, co jsem zatím měl, mělo 5 displeje s mrtvými pixely. :-))
Deleted user

Odeslat příspěvekod ARS 9. 11. 2010 09:51

Tak bud som slepy, alebo co, ale ja som tych pokazenych displejov vydel naozaj malo, mozno tak 20-30 a to som tych mobilov videl naozaj vela.
Boli modely zname vadnymi LCD ako napriklad Pannasonic GD67, ci LG B2050.

A k tym neoriginal LCD...je to loteria. Niektore su na nerozoznanie od originalu podanim farieb, jasom, pozorovacim uhlom...proste su super. Ale su aj totalne nanic ako samotnym prevedenim, tak aj funkcnostou /prilis tmave, na slnku neviditelne, pozorovaci uhol tak 5 stupnov/ a hlavne vydrzou, su proste schopne po mesiaci sa odporucat. Viz aj niekde na tomto fore skusenost s LCD do K850.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 9. 11. 2010 12:26

ja koupil displej na S500i z ebaye a fungoval asi tejden navic sem musel dat podsviceni naplno aby tam vubec neco bylo videt a pri pohledu ze stran nebylo videt vubec nic tak sem koupil jeste jeden, rikam si chybicka se vloudila a druhej displej fungoval asi tri tejdny a mel stejny problemy jako ten prvni takze tak :)
seek discomfort
powerball
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 11. 2010 13:17

ARS píše:Tak bud som slepy, alebo co, ale ja som tych pokazenych displejov vydel naozaj malo, mozno tak 20-30 a to som tych mobilov videl naozaj vela.

Ono když např. na QVGA zobrazovači jsou 2 nebo 3 mrtvé pixely na různých místech, tak si toho běžně vůbec nevšimneš jinak než na celočerné ploše. Co se týče mé zkušenosti s Nokií, v jednom případě šlo zřejmě o prokletí konkrétního typu displeje, jelikož jsem vystřídal dvě 6500c a jednu 6300 z různých zdrojů a všechny tři pár takových mrtvých pixelů měly.

Jinak jste mě moc nepotěšili, pánové. :-] I když to zatím vypadá, že špatné zkušenosti jsou hlavně s obrazovkami pro Sony Ericssony, stejně jsem se začal bát. Otázkou je, jestli to za tu cenu risknout nebo ne; původní displej bych pro jistotu nevyhazoval...
Deleted user

Odeslat příspěvekod Fido+ 9. 11. 2010 19:11

Majkl píše:Ono když např. na QVGA zobrazovači jsou 2 nebo 3 mrtvé pixely na různých místech, tak si toho běžně vůbec nevšimneš jinak než na celočerné ploše. ...

No zalezi na tom, jak je vadny. Nekdy je cerny a na cerne plose ho nevidis, jindy je barevny a vidis ho na vsech barvach plochy mimo te, kterou sviti. Ja mel u jednoho telefonu vadny pixel, nastesti u kraje. Svitil trvale cervene.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 11. 2010 19:52

Spíš jsem měl na mysli, že na opravdu jemném rozlišení musí být člověk pozornější, aby ho spatřil. Na dvoupalcových QVGA displejích Nokií 6X00 byly vidět opravdu jen při bližším pohledu, byť svítily červeně, modře nebo zeleně...
Deleted user

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 11. 2010 20:15

Zkušenosti s tím nemám, ale neriskoval bych koupi neoriginálního. Stojí sice pár korun, ale i ta výměna za další v případě poruchy by mně nepotěšila. A pokud jsou peníze, není co řešit.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 11. 2010 22:07

Že by peněz přebývalo, se taky říct nedá. Ale jak jsem psal - ten mobil není nový, jeho hodnota je dnes celkem nízká a investice do výměny displeje v autorizovaném servisu tomu neúměrně vysoká. Navíc budu muset řešit i překrytování, což taky něco stojí.

Myslel jsem, že se tu třeba najde někdo, kdo má zkušenost s konkrétním zmíněným typem displeje... Že bych aspoň trochu tušil, jak se nasměrovat ve výběru.

-- 9. 11. 2010 23:00:37 --

Případně jsem teď narazil na toto: http://dilyamobily.cz/index.php?page=sh ... &Itemid=19 Žádné konkréní zkušenosti s tímto obchodem jsem ale neobjevil.
Deleted user

Odeslat příspěvekod ARS 10. 11. 2010 09:42

Nemozes sa spoliehat na nic. Poviem ti, ze si ho objednaj odtialto, maju dobre LCD, tak dnes to uz nemusi byt pravda. Kvalita moze kolisat od zasielky k zasielke.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bb5unlock 10. 11. 2010 10:08

tak z dilynamobily by somo osobne nekupoval nic
nizka cena, kvalita mizerna, na reklamacie neodpovedaju, to uz si radsej objednaj z ebay-u
tak ako pisal ARS, lacne LCD = cina LCD, pokial si je toho clovek vedomy tak ho nemoze prekvapit ze LCD prestane casem fungovat, ale klidne moze byt OK aj x rokov (samozrejme plati to o jase, kontrasne, rozliseni atd)
bb5unlock
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferokulda 10. 11. 2010 11:15

Tak já přidám své zkušenosti, obě jsou špatné.
V jednom internetovém obchodě jsem objednal LCD na K850i, prý originál. Po asi týdnu přestalo jít osvětlení, reklamaci samozřejmě neuznali.
Pak jsem na Aukru objednal LCD na Nokii 5310 XM. Po namontování, takový hrozný displej jsem ještě neviděl. Má hrozný pozorovací úhly, to se ani nedá popsat. Ale funguje pořád.

Jo a z dilynamobily nic nekupujte, kvalitou zboží horší obchod jsem ještě neviděl.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 10. 11. 2010 11:30

Pozor, pánové - toto jsou dilyamobily.cz, ne dilynamobily.cz - i když nemůžu samozřejmě tvrdit, že nejde jen o náhodou shodu a že ty dva shopy možná mají něco společného...
Deleted user

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků