SIM karta v autě

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M2M 10. 12. 2009 13:15

Prptpže mám P407, kde se dá strčit SIM karta a používat jako telefon, přemýšlel jsem jak toto vymyslet abych nemusel vytahovat po každém vlezení do auta simku z mobilu a zpět, tak mě o2 doporučil duální kartu. Nicméně u této karty se platí měsíčně 90kč a ještě se prý raději musí mobil vypnout, jinak by to nemuselo správně fungovat. To není to co jsem si představoval, neexistuje nějaká jiná varianta? Třeba jiná karta, která když se zaktivuje, tak se všechny hovory na číslo xxx přesměrují na tuto kartu v autě. Nenapadá Vás něco? Mám O2.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 12. 2009 15:50

1) klonování karty - jde ale jen u starých SIMkaret, nové jsou už proti klonování odolné
2) zaplatit si 90 Kč / měsíčně
3) spárovat mobil s autem přes Bluetooth (např. systém Parrot), telefonovat se pak bude dále z mobilu (který máš třeba v kapse)
4) přesměrování - ano je možné, ale zde zase budeš platit za přesměrované hovory
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 11. 12. 2009 06:09

Přesměrované hovory nevadí, mám mezi sebou volání zdarma. Ale zajímá mě jak to provést aby lidí kteří volají na číslo mobilu který mám v kapse, volali do auta. Chápu jedině tak když přijdu do auta tak v mobilu nastavit přesměrování na číslo do auta, ale potřeboval bych to automaticky.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2009 06:28

Přesměrování by snad mělo být možné nastavit jako podmíněné - tedy např. v případě nedostupnosti. Pak by stačilo mobil v autě vypnout.

Se zapnutým mobilem by asi fakt byl lepší ten Parrot.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 11. 12. 2009 06:41

To by znamenalo zase instalace BT modulu atd. tomu se chci prozatím vyhnout.

Jak myslíš to přesměrování. Jakmile vypnu zapalování, vypne se v autě sim karta a naopak. Jak myslíš udělat to přesměrování. Potřebuji k tomu operátora?
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2009 06:52

Ano, podmíněné přesměrování by se nastavovalo u operátora. Nastaví se na mobilním čísle. Je-li dostupné (mobil zapnutý) volá se na něj. Je-li nedostupné (mobil vypnutý) jsou všechny hovory automaticky přesměrovány na zvolené číslo (auto). Se zapnutým "mobilem" v autě to nemá co do činění.

Ale znamená to vždy nezapomenout vypnout mobil při usednutí do auta a zase ho zapnout při vystoupení. Za chvíli tě to začne otravovat a stejně si ten Parrot pořídíš.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 11. 12. 2009 13:06

To není to co chci, to si v mobilu před usednutím do auta můžu všechny hovory přesměrovat na simku kterou mám autě a nepotřebuji k tomu operátora.

Jde mi o to aby když se zapne simka v autě, aniž bych vypínal mobil tak aby se hovory přesměrovali na simku která je v autě.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2009 13:17

Tak to nejde. Jeden mobil nemůže druhému "ukrást" hovory. Lze je jen předat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 12. 2009 20:46

No sranda by byla, když by se mu někde vybil mobil a pak mu to v autě zvonilo :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 15. 12. 2009 18:49

Jedine snad udelat to opacne. Hlavni kartu nechat v aute a presmerovavat to na mobil. Kdyz vypnes zapalovani (vypnes telefon v aute) vsechny hovory se presmerujou do kapsy. Prijdes do auta, telefon se zapne a hovory pujdou do auta.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 12. 2009 19:04

To by asi nešlo. Předpokládám, že v autě bude mít nějakou předplacenku s drahým hovorným. Kdyby jí dal do mobilu, tak by z něj pak volal dost draho :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J-o-U 15. 12. 2009 19:31

S použitím vestavěného telefonu - pokud budeš mít dvě čísla, je to nereálné, nepraktické. Pokud budeš mít jedno číslo, u O2 zaplatíš, u Vodafonu Dvojsimka tě to nebude stát nic. Opravdu nejlepší řešení je nainstalovat BT Parrot, v konečným výsledku tě to vyjde bez starostí, bez problému se seznamem, a relativně na pár korun.

BT mám momentálně nefunkční, ale jinak ve Volvu pužívám právě tu Dvojsimku se zapnutým pinem, pokud jedu delší vzdálenost hned po startu zadám PIN a řídím. Ale až mi spraví BT ta to nehodlám používat, je potřeba telefon před zapnutím autotelefonu přepnout na "letadlo", jinak to dělá paseku.
J-o-U
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků