Bluetooth zpomaluje Wifi

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xeony 4. 9. 2019 09:39

Dobrý den,

v mobilu mám 24h denně zapnutý bluetooth z důvodu propojení s hodinkami.

Před rokem mi vypověděl službu mobil LG G4, tak jsem jej nahradila Honorem 6x. Po pár dnech užívání Honoru jsem si všimla pomalé Wifi v telefonu.

Zjistila jsem, že když mám zapnutý Bluetooth, tak mám třetinovou rychlost Wifi oproti vypnutému Bluetoothu (toto se mi u LG G4 nestalo, rychlost Wifi byla stále stejná).

Naivně jsem zkusila tovární restart (samozřejmě nepomohl). Volala jsem na infolinku Honoru, kde jsem se dozvěděla, že je to HW záležitost a není důvod k reklamaci a dostala jsem doporučení vypínat Bluetooth.

Tak už skoro rok se rozčiluji, začíná mi docházet trpělivost a zvažuji nákup nového telefonu.

A teď k mému dotazu - na jaký údaj/specifikaci/technickou vlastnost se mám při výběru telefonu zaměřit, aby se toto neopakovalo (kromě toho, že se vyhnu značce Huawei a Honor)? A můžu to vůbec z běžně uváděných údajů u telefonu poznat anebo to poznat nejde a zjistím to až při vyzkoušení telefonu?

Předem děkuji za radu.
xeony
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 9. 2019 09:56

tato informace nikde není, jedině osobní zkušenost a používání
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 4. 9. 2019 10:50

Ale kdeže. Jedná se o běžný jev který se více či méně projevuje v závislosti na HW návrhu řešení umístění antén, ovlivňují se ale vždy, míra ovlivnění je přímo úměrná tomu, jak výrobce odflakl návrh founu. Jediné řešení je používat pásmo 5Ghz, což je uvedené ve specifikacích mobilů zda ho podporují, samozřejmě ho v první řadě musí umět router.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xeony 4. 9. 2019 14:33

Děkuji za odpovědi.

Jsem z toho Honoru 6x opravdu vytočená. Předtím jsem měla to LG G4 a G3 a vyhovovaly mi, ovšem oba mi vydržely cca 2 roky a pak konec, tak jsem si říkala, že dám šanci Honoru. Ale teď vím, že ne.

Ovšem do čeho jít, abych byla spokojená nedala za to víc jak 7-8 tis. Kč ... no, musím pohledat a vyzkoušet.

Ještě jednou díky.
xeony
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod proch 7. 11. 2019 09:34

Mám přesně ten samý problém s tabletem. WiFi změřená bez bluetooth je rychlost přes 30 Mbit. Jakmile připojím BT sluchátka nebo myš tak jsem okamžitě na 8 Mbit a méně. Přestane jít streamování, IPTV, Youtube sotva leze, někdy se to sekne že je to na restart. Nepoznal jsem to, dokud jsem nepořídil BT sluchátka a IPTV. Nevím co s tím, je to na reklamaci? Mám to ještě v záruce...
proch
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 7. 11. 2019 14:17

A četl si posty nad Tebou? roy1 to tu popsal.
šulda
Pokročilý