Flashdisk s micro usb

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod metalbreath 8. 8. 2017 17:46

Zdravím,potreboval by som k mobilu čo najmenšie usbčko,ktoré by malo iba micro usb konektor,nie usb/microusb,existuje vôbec také? Redukciu na prenos dát z pc či notebooku by som si doobjednal,ide mi o to,aby čo najmenej trčal z micro usb konektora v mobile.Kapacita aspoň 32gb. Diky :)


Upraven nadpis, aby to dávalo smysl (Pan Kája)
metalbreath
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 8. 8. 2017 21:17

mam toto ale ve 16Gb verzi na kličich. trči to do centimetru. pak mam to same větší a ten je jak tento 128Gb verze cca 2 cm.
výhoda že máš hned i USB do PC a je to 3.0. žádnej šnek ani pro mobil ;-)

https://www.czc.cz/samsung-otg-muf-128c ... 32/produkt
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 8. 2017 17:31

Podobně velké (byť s ne tak dobrými parametry) jsou ještě nějaké levnější disky od sandisku (viz alza, czc...). Kingston Digital 32GB Data Traveler Micro Duo je maličký, ještě menší je špatně sehnatelný Strontium nitro a pak jsou možná trochu prasárny v podobě čtečky, ale svým způsobem zajímavé.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metalbreath 16. 8. 2017 20:07

freddy158158: aký máš konkrétne ten malý?

Pan Kája: pozeral som jeden sandisk,alternatívu ku Kingstonu,ale vôbec nevyzeral nejaký malý,zbytočne ho dali do púzdra a podobné blbovinky...Najviac sa mi pozdáva ten Kingston je fakt najmenší podľa všetkého. Tá čítačka tiež nie je zlá vec,tá mi tiež vŕta hlavou :)

To All: mám mobil LG G2 D802 16 GB,čítal som,že niekto pripojil flashdisk do microusb a šiel v pohode,má s týmto konkrétnym mobilom niekto skúsenosť? Šlo by to podľa Vás v pohode bez problémov?

Diky ;)
metalbreath
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 16. 8. 2017 22:06

https://www.czc.cz/transcend-jetflash-8 ... 18/produkt
ten ma celkovou delku 2 cm. po zastrčeni kouká 1 až 1,5 cm
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 17. 8. 2017 10:12

Zajimalo by me, proc ma co nejmene trcet? Aby se tam mohl nechat na stalo, protoze telefon nema slot na microSD kartu? Pak bych se obaval, ze pri prvnim padu bude po USB.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RoSch 17. 8. 2017 11:30

K Z1C používám SONY SA3 DUO Micro Vault ... cena je sice oproti jiným výrobcům trochu vyšší, ale je to malé, v konektoru to drží fest a nijak extra do prostoru to netrčí. Mám to už přes 2 roky a v poho :D
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metalbreath 20. 8. 2017 11:18

freddy158158: diky,tiež nevyzerá zle ;-)

zivan: tak na stálo nie,ale tak aspoň by som ho nemusel stále vyberať odtiaľ ,ale až taký mini som nenašiel,takže aj tak ho bude treba vyberať či už kvôli tomu,alebo kvôli nabíjaniu a predpokladám,že ani Tebe by sa nepáčilo kebyže Ti z mobilu trčí dajme tomu 6 cm kľúč :roll:

RoSch: diky ;)

Pozeral som poriadnejšie ten Kingston,ale zistil som,že tá krytka je presne naopak a telefón my bude akurát tak podopierať :lol:
metalbreath
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 20. 8. 2017 14:30

Myslím, že flešky pouze s microUSB konektorem se snad ani nedělají, aspoň já jsem takovou zatím neviděl, ale vždycky jen duál se standardním USB konektorem.
Možná než se zaměřovat na velikost flešky bude lepší se zaměřit na její hmotnost, poněvadž microUSB konektor není moc samonosný a na zařízení vychozeným konektorem od častého nabíjení už může i při menším pohybu docházet k odpojování flešky (vlastní zkušenost). Tedy pro mobil/tablet bych se zaměřil spíše na lehčí plastové modely, než na ty celokovové.
Já mám mimochodem tuto https://usb-flash-disky.heureka.cz/sand ... 6/#section na kterou jsem narazil náhodou v Tescu, když ji měly v akci. Má poutko na zavěšení třeba na klíče, oba konektory jsou během nošení kryté a nemá žádnou sundavací krytku, která by se mohla ztratit, takže já jsem s ni zatím spokojený.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 8. 2017 15:17

Nevim nevim, kratkej otg kabl je urcie lepsi volba.Driv nebo pozdej se ti povede naborit si usb v mobilu pri uvazovanem stylu pouzivani.Kablik nema tak blbou paku kdyz se ti stane to co mne se stalo uz nekolikrat, pád telefonu z pracovniho chaosu na stole :-) Pri padu na hranu kde je to zasunuty a to i ze sikma, sbohem.U kabliku ti tu paku zmirni pravne ta pruznost kablu ale i tak, staci si mirne na nej zatlacit a vidis co se deje.Ted si prestav kdyz ti z toho trci fleska a shuci ti to.Navic celkove, vyviklani konektoru je riziko.Pritlac na cene, kup si flesku s wifi, prenos řes bezdratove.Pochopitelne to neni o tom ze musis byt pripojenek k naky wifine.Pouziva se wifi direct.Blbnout s kravinama co tam clovek strka kdyz to de bezdratove je pase a hlavne uplne nesmyslny.
Jako bonus pak mas v domaci lance ve spravci souboru v mobilu u bezdratovou flesku dostupnou pernamentne pomud chces, takze kopirovani , zalohovani jako by byla dalsi sd karta nebo jiny zarizeni v domaci siti.Jediny co musim udelat obcas ji nechat na chvili v pc kvuli dobiti.
Obrázek
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků