PDA a internet na cestách

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kmoda 5. 3. 2007 21:57

Můžete mi prosím někdo poradit jestli se na PDA dostanu na internet kdekoli?Prostě mimo domov bez připojení k počítači.
Kmoda
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 5. 3. 2007 21:59

Co třeba použít mobil jako modem připojený pomocí Bluetoth?
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kmoda 6. 3. 2007 10:22

Ano tahle možnost mě napadlo,spíš mě zajímalo jestli není jiná možnost bez připojení dalšího přístroje.Ten bluetooth má jaký dosah?Četl jsem někde o nějaké paměťové kartě do které se vloží GSM nebo co.
Kmoda
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 6. 3. 2007 10:56

Bluetoth má dosah přibližně do 8-10metrů. Záleží na přístroji. na volném prostranství bude mít možná i víc. Nezkoušel jsem to.
Další možnost je pořídi si komunikátor (PDA s integrovaným GSM modulem).
Paměťovou kartou zřejmě myslíš SDIO. Slyšel jsem o kartě do SDIO slotu která umí wi-fi. Ale o tom, že by měla integrován GSM ještě ne. Tím ale nevylučuji, že něco takového existuje. Objevíš-li něco takového, dej vědět.

EDIT: Google mi vyhodil TENHLE odkaz. Zřejmě něco takového existovat bude. Bohužel holandsky neumím a nemám čas hledat dál.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kmoda 6. 3. 2007 14:06

Tak tady jsem něco našel ale moc tomu nerozumím. http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=84
Kmoda
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 6. 3. 2007 16:54

Ano to je přesně ono. Konečně někdo, kdo není línej hledat. :-)
Přečetl jsem to jen zběžně. Jedná se o zařízení, které se vloží do CF slotu (místo CompactFlash). Můžeš pak využívat připojení k internetu buď přes wi-fi a nebo přes GPRS. Článek je už poměrně starý (18. únor 2004). Proto ta zastaralá CF karta. Co máš za PDA?
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 6. 3. 2007 17:54

Spectec vyrábí zajímavé karty :wink: A na ebay.com k dostání "za babku" :-)
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 3. 2007 18:40

Ano, bt, w-fi, zapomněli jste na v nouzi IrDA. Nicméně, ta karta GSM/GPRS do pda se nevyplatí. POkud máte už pda, co neumí volat, tak pokud tu katu neuvidíte přímo za hubičku, kupte si telefon s bt, co jde použít jako modem...bude to mnohem výhodnější a praktičtější ;)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 6. 3. 2007 19:20

To IrDA je opravdu spíše nouze. Obě zařízení musí být na stole...
Ta karta má jednu velkou výhodu. Může v ní být jiná SIM karta (s datovým paušálem). A můžete najednou volat i surfovat. I když, zrovna u PDA je to surfování hodně diskutabilní...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kmoda 6. 3. 2007 22:58

[quote="Pan Kája";Ano, bt, w-fi, zapomněli jste na v nouzi IrDA. Nicméně, ta karta GSM/GPRS do pda se nevyplatí. POkud máte už pda, co neumí volat, tak pokud tu katu neuvidíte přímo za hubičku, kupte si telefon s bt, co jde použít jako modem...bude to mnohem výhodnější a praktičtější ;)"/quote] to by mě právě zajímalo na kolik tahle karta vyjde :)
Kmoda
Junior

Odeslat příspěvekod Kmoda 6. 3. 2007 23:02

kodl píše:Ano to je přesně ono. Konečně někdo, kdo není línej hledat. :-)
Přečetl jsem to jen zběžně. Jedná se o zařízení, které se vloží do CF slotu (místo CompactFlash). Můžeš pak využívat připojení k internetu buď přes wi-fi a nebo přes GPRS. Článek je už poměrně starý (18. únor 2004). Proto ta zastaralá CF karta. Co máš za PDA?t/quote]
právě že PDA ještě nemám.Přemýšlel jsem o MDA kde bych měl vše v jednom a nemusel mít dvě zařízení.Ale ty ceny.Jinak koukal jsem na PDA od Asus.Stále ještě hledám informace.
Kmoda
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 3. 2007 23:34

Mno, každý doporučí něco jiného, někdo pda+mob, nekdo MDA. Tak jak se to veme, já preferuji pda+mob..nemusím mít drahé pda všude, mob je přeci jen na volání pohodlnější, rychlejší a stabilnější. No a net přes bt s mobilem v kapse není nejhorší, nijak mne neomezuje.
Co se týče ceny karet GSM/GPRS, už moc dlouho to nesleduji, ale odhadem před necelým rokem, nová do CF slotu vyšla na cca 5500kč (tak dnes v bazaru to bude přeci jen méně), zatu cenu dostanete jen GPRS rychlost a o moc pohodlném volání se nedá moc mluvit, zvlášťe, když obyč wm pro pda k tomu nejsou přílišně uzpůsobeny. Pokud taková karta existuje i v SD a vy si ji koupíte do pda s jedním slotem, tak také přijdete o paměť.

kodl: ale kvůli irda nemusí být na stole, jde to i za chůze:)) Onehdá jsem tím trpěl, když jsem neměl bt phone a měl krizi, že jsem potřeboval připojení, pak člověk může cokoli :D
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goril3 17. 4. 2007 08:04

No pocujte takze mam PDA a chcem mat internet vsade...Mne by asi najviac vyhovoval internet cez mobil...Takze mam Sony ericson k610i ...aktivujem si na mojom pausale v orangy internet orange world dajme tomu miny a surfujem hej? aky PDA k tomu potrebujem? staci bluetooth?
goril3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 4. 2007 08:57

Jo, bluetooth stačí.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 17. 4. 2007 09:22

Ano stačí BT. jaké PDA? To záleží kolik jsi ochoten investovat peněz. teoreticky tě stačí nejobyčejnější PDA za pár tisíc s podporou BT. čím víc si připlatíš, tím bude přístroj lépe vybavený ostatními funkcemi, rychlejší, s lepším displejem...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků