Jaký je rozdíl mezi Symbianem a Win. Mobile for Smartphone?

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anawarr 3. 5. 2005 06:13

tominek píše:halvni rozdil je v tom ze u WM oproti symbianu si muzes nastvit tmer vse jak potrebujes a ma genialne konfigurovatelnej homescreen. on je ti v mobilu na prd dokonalej kalendar kdyz je zahrabanej buhvikde v menu...
proste WM je pro lidi s mozkem ktery si s tim vyhrajou nebo opravdu pro manazery diky perfektnim casove-organizacnim funkcim.

nezlob se, ale plácáš nesmysly, pro symbian 7 UIQ je např Tracker 4.04, nebo handyday 2005 a ty umožňuji téměř libovolné nastavení displeje v pohotovostním stavu, takže v tomhle určitě WM nevede :pozor2
anawarr
Junior

Odeslat příspěvekod Lord Mystic 3. 5. 2005 06:56

Je pravda, že by to spíše chtělo upravit nadpis na "Jaký je rozdíl mezi Symbian a Windows Mobile for Smartphone systémy?". To jsou ty dva systémy které se dají srovnávat, navíc bych do toho moc nezatahoval UIQ, ale spíše se soustředil na srovantelné, tedy ovladatelné systémy pouze přes malou klávesnici, jako je Symbian Series 60 a Windows Mobile for Smartphone.

PalmOS pro mobily není u nás moc rozšířeno, vlastně to nejsou mobily, ale PDA jak vyšité, protože k mobilnímu malému telefonu to má asi tak daleko, jako čabajka ke zdravé výživě :D
Lord Mystic
Junior

Odeslat příspěvekod DJ Macek 3. 5. 2005 08:16

Taky zastávám ten názor, že mezi Windows Mobile 2003 a Symbianem není žádnej razantní rozdíl. Pro obě platformy se dá sehnat kupa aplikací. Navíc pro WM je potřeba mnohem výkonnější hardware a většinou tyto stroje mají výdrž pouze jeden den. Symbian vydrží v pohotovosti určitě víc (cca 3 dny).
Philips Savvy -> Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6210 -> Siemens S45 -> Nokia 6310i -> SonyEricsson T68i -> Nokia 6610 -> Samsung S500 -> Siemens CX65 -> Nokia 3230
DJ Macek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lord Mystic 3. 5. 2005 08:24

DJ Macek píše:Navíc pro WM je potřeba mnohem výkonnější hardware a většinou tyto stroje mají výdrž pouze jeden den. Symbian vydrží v pohotovosti určitě víc (cca 3 dny).
Lord Mystic
Junior

Odeslat příspěvekod dark 3. 5. 2005 08:50

Tak jo tyhle diskuze miluju protoze vetsina z vas s pouzivala vic jak den max. 1 tenhle system nektery mozna ani to ne.
Vydrz:Pokud si spravne pamatuju tak moje N-gage mela problem vydrzet v provozu 10 hodin,ostatni symbianovy phones jsou na tom lip ale vetsinou to taky neni zadna slava,muj nynejsi Eurotel smartphone II by mel mit opravdovou vydrz kolem 3 dnu,ale ja to ani nepoznam protoze pri pripojeni k PC pres USB se zacne nabijet takze ho mam v podstate porad nabitej(v normalni zasuvce jsem ho opravdu mockrat nenabijet)Mimo to 2 hod film(mimochodem ve 100 horsi kvalite) vybil N-gage ze 100% na nulu,zato ET Sm II tak ze 100 na 80-75.
A hned k tomu zacatku o te zabave:Vetsina s60 phones nema ani mp3
a kdyz ma tak vetsinou stoje za nic(vyjmky N-gage a SX1,mozna jsem jeste na nejakej zapomel),pridavne progremy se pro tohle nedaji vzhledem ke kvalite zvuku pouzit,a jine sluchatka se take vetsinou nedaji pripojit(opet vyjimky).Ale ani na te N-gage nelze pracovat s equalizerem,ani s playlisty dokonce nejde ani skladby pretacet!!!
A filmy bud je to zpusobena hardwarem v s60 i dost mozna sptnou aplikaci(Smartmovie) ale na Et SM II jdou prehravat filmy ve 100x lepsi kvalite-bez nadsazky.
Timhle rozhodne nezavrhuju nebo neutocim proti s60 ale jenom opravuje nejaky veci co tady byly napsany.
Symbian respect
Wm rulezzzzzzzzzz
dark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin K. 3. 5. 2005 08:53

DJ Macek píše:Taky zastávám ten názor, že mezi Windows Mobile 2003 a Symbianem není žádnej razantní rozdíl. Pro obě platformy se dá sehnat kupa aplikací. Navíc pro WM je potřeba mnohem výkonnější hardware a většinou tyto stroje mají výdrž pouze jeden den. Symbian vydrží v pohotovosti určitě víc (cca 3 dny).i/quote]

Ano, baterka se da za den vymlatit z jakyhokoliv mobilu...pri beznem pouzivani(kazdou hodinu synchrnizace pres gprs s exchange, 4x denne synchronizace s 4mi POP3 ucty, 15SMS a 15minut hovoru) mi ale ET SPII vydrzi 3-4dny. Pokud ho moc netrapim, tak i 5dni
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Junior

Odeslat příspěvekod Lord Mystic 3. 5. 2005 09:16

Svatá pravda. Když jsem měl N7650, nebyl problém jí vytřískat za 3-4 hodiny - a to beze srandy! Jinak teť používám SDA a také v průměru tři dny (testováno přes víkend). Před spaním každý den dva díly červeného trpaslíka, o víkendu tři hodinky sekání zahrady s mp3, dvakrát večer v hospodě kamarádům předváděčka nových trailerů, vyřízeno cca. 10 sms, promazáno desítky spamu a mailů z diskuzních fór :). U babky vyfoceno na 30 fotek koťat, na zahradě dalších 20 fotek, v hospodě asi 20 fotek a dvě videa. Vyřízeny nějaké hovory s bráchou v nemocnici (celkem tak 10min). V pátek ráno nabito, v pondělí ráno sice jen 15% kapacity, ale stále držíme. A to jsem na plno věcí určitě ještě zapoměl, třeba že jsem si doma svítil v pátek večer mobilem v ložnici abych mladou nevzbudil když jsem se vracel z hospody :lol:
Lord Mystic
Junior

Odeslat příspěvekod Luke 3. 5. 2005 09:48

jak tak sleduju tuto diskuzi tak nabyvam dojmu ze obe platformy maji o zakazniky postarano :-)
Luke
Junior

Odeslat příspěvekod PD 3. 5. 2005 13:13

Lepší by byl srovnávací článek s většim množstvim fotek.
PD
Junior

Odeslat příspěvekod Lord Mystic 3. 5. 2005 13:18

PD píše:Lepší by byl srovnávací článek s většim množstvim fotek.i/quote]

To je jistě pravda, ale pak by to bylo takové srovnání pouze o displejích či zobrazovacích schopnostech. Na druhou stránku jsi naťukl zajímavé téma, mohl by se z toho na MM zrodit takový velký příběh srovnání - každý týden něco - začalo by se třeba telefonama jaké jsou pro jaké platformy, přes displeje, ovládání, palikace třetích stran, možnosti systému, rozšiřitelnost, zábava, komunikace, atd. Třeba se toho někdo z redaktorů MM ujme. Nemělo by to vyznít jako co je lepší - ale spíš představení a porovnání obou systémů a závěrem by mohlo být pro koho je co vhodnější...
Lord Mystic
Junior

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 5. 2005 14:22

Ja se taky priklanim spise k wokynkum. NIc nemam proti Symbianu, je taky fajn, ale windowsy mi prijdou takovy...lepsi...a kdyby mela MPx200 kalvesnici, klidne bych se k ni radsi vratil....a to ma A925 UIQ...ale moznosti nic moc...a software je sice vic, ale zase evtsinou placeny, pro MPx200 jsme nasel spoustu hezkych veci zadarmo, pro A925 ani filemanager (ktery by fungoval)...to mi pripomina kompatibilitu...zatimco s woknama staci activesync a pripojim okamzite cokoliv a vse 100% funguje, at uz to byla MPx200 nebo ETDP III...a rovnez SW pro wokna vzdy jede OK...tak tady aplikace urcene pro P800/P900 proste nejedou nebo nejdou ani nainstalovat...
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kail 3. 5. 2005 14:58

No já teda nevím,ale připadá mi že tady spousta lidí až moc přehání...Přízpěvky jako že jeden je uplně skvělý a druhý zas uplný propadák nejsou tedy moc objektivní...Tyto systémy sou samozřejmně na stejné úrovni a že by byl jeden mnohem lepší než druhej bych teda netvrdil - konec konců kdyby jeden byl opravdu mnohem lepší tak už toho druhýho dávno vytlačil z trhu...Já osobně se přikláním spíš k symbianu,ani pořádně nevím proč,ale k práci poslouží oba tak stejně dobře a ten symbian mi připadá takovej lepší na normální použití,prostě pohodlnější a možná taky protože mi víc připomíná normální telefon,WIN mi spíš připomínají PC,a tudíž i složitější ovládání atd.....
Ale je to jen můj názor...
..::P900 FOREVER::..
..::BMW FOREVER::..
Kail
Junior

Odeslat příspěvekod PD 3. 5. 2005 15:03

PD
Junior

Odeslat příspěvekod Lord Mystic 3. 5. 2005 15:42

Caddy píše:...to mi pripomina kompatibilitu...zatimco s woknama staci activesync a pripojim okamzite cokoliv a vse 100% funguje, at uz to byla MPx200 nebo ETDP III...

Opět musím použít své oblíbené smajlíky :tleskani :tleskani :tleskani. Vůbec netušíš která bije. Zkus si vzít to cokoliv pro ETDPIII a zkus z toho něco nainstalovat natož pustit na MPx200. Pak se sem vrať a napiš že jsi LAMA a že jen hádáš o něčem čemu nerozumíš.

Lord Mystic
Junior

Odeslat příspěvekod anawarr 3. 5. 2005 17:37

Caddy píše:Ja se taky priklanim spise k wokynkum. NIc nemam proti Symbianu, je taky fajn, ale windowsy mi prijdou takovy...lepsi...a kdyby mela MPx200 kalvesnici, klidne bych se k ni radsi vratil....a to ma A925 UIQ...ale moznosti nic moc...a software je sice vic, ale zase evtsinou placeny, pro MPx200 jsme nasel spoustu hezkych veci zadarmo, pro A925 ani filemanager (ktery by fungoval)...to mi pripomina kompatibilitu...zatimco s woknama staci activesync a pripojim okamzite cokoliv a vse 100% funguje, at uz to byla MPx200 nebo ETDP III...a rovnez SW pro wokna vzdy jede OK...tak tady aplikace urcene pro P800/P900 proste nejedou nebo nejdou ani nainstalovat...

to, že o něčem nevíš, neznamená, že to neexistuje >filemanager pro uiq je například zde > http://renegade.w3xs.com/droll.htm a vím o dalších třech, ale tento je zadarmo :oboze
anawarr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka