PDA primarne pro cteni dokumentu a slovnik

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kojot 20. 6. 2006 08:14

Ja bych se asi rozhodoval mezi co mozna nejlevnejsim VGA a HiRes+, pokud bych miril jeste nize, tak QVGA, asi iPaq.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 20. 6. 2006 13:10

xm.petr píše:2 Mouse: když už o něčem píšeš bylo by fajn to trochu znát. Na TX nemusíš nic v Launcher hledat, stačí podržet buď hw nebo sw tlačítko s domečkem a objeví se ti naposled spuštěné aplikace do kterých se snadno přepneš a které většinou jsou přesně v tom stavu jak si je opustil (platí 100% pro CardTXT, Memos, Documents etc.).r/quote]

No zitra to vyzkousim, na T|E2...

Kojot: VGA PocketPC s VGA hackem je pouzitelny, ze to nekteri nemuzou precist neni chyba zarizeni ani pouziteho OS : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod xm.petr 21. 6. 2006 07:59

No zitra to vyzkousim, na T|E2...

2 Mouse : zkoušet budeš zbytečně, psal jsem na TX :!:
tuhle funkci mají standardně pouze Palm PDA s HiRes+ tedy TX, T5, T3, LifeDrive etc.
PDA > T|X
xm.petr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kojot 21. 6. 2006 09:15

Aby byl nejaky vysledek, ja si myslim, ze pro ebook, k tomu si pustit mp3 a byt v pohode, je Palm TX naprosto vhodne PDA.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 21. 6. 2006 17:32

Takze vlastne jenom 2 PDA od Palmu : ) (T5 a T3 uz se nevyrabi, LD se mi taky moc nechce pocitat, protoze ten ulet je diky HDD nepouzitelnej). Jestli jde jenom o eBooks a podobne, tak by to TXko mohlo stacit, to uznavam : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod xm.petr 21. 6. 2006 18:14

Takze vlastne jenom 2 PDA od Palmu : ) (T5 a T3 uz se nevyrabi, LD se mi taky moc nechce pocitat, protoze ten ulet je diky HDD nepouzitelnej). Jestli jde jenom o eBooks a podobne, tak by to TXko mohlo stacit, to uznavam : )

Jo celkem Palm Inc. vyrábí 4 PDA - Z22, TE2, TX a LD takže 50% to má v základu :)
Jinak stejná funkce pro TE2 se samozřejmě nechá doplnit přes programy třetích stran (jeden se tuším jmenuje OneKey a je jich víc )
Můj závěr
- pro ebooks, emaily, mp3, pdf, doc a xls je Palm TX dobrá volba
(takže souhlas s Kojotem).
- pokud chci víc (VGA, dokoupit super web browser, videostreaming etc.) tak se pod 10 tis. Kč stejně nedostanu a pak bych volil FS Loox C550 (Acer n311 ale NE)

btw prohlásit o rok starém LD že je to nepoužitelný protože HDD :lol: se bavím docela, za prvé to není pravda a za druhé u LD jde spíš o to jak použili HDD a že v LD je pouze PalmOS Garnet ve verzi 5.4.9.
Použití HDD je dobrý nápad (viz iPod) a mít LD "MegaRes+" (720x480) a jako OS Cobalt nebo PalmLinux není lepšího PDA :!:
Naposledy upravil xm.petr dne 2. 7. 2006 12:32, celkově upraveno 1
PDA > T|X
xm.petr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 21. 6. 2006 18:30

50% samozrejme vypada lip nez 2 kusy, to uznavam :lol:

LD: Je nepouzitelny, protoze ten harddisk se v tom v jednom kuse sere... Navic staci, aby to jednou spadlo na zem za chodu a je po ptakach : ). O zvysene spotrebe a pomalosti ani nemluvim... Navic v dobe, kdy 4GB SD karta stoji 3500 korun...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Kojot 22. 6. 2006 12:58

Ano, TED je LD s 4GB HDD jiz zrejme nezajimavy, ale pred vice jak rokem sis koupil 4GB SD za cca 8-10k? Ja ne. Nicmene, nyni nez LD asi urcite TX + 4GB SD. Jako PPC alternativu je C550 dobra, jenze to uz bych radsi chtel n560 a to uz jsme zase nekde jinde, a ne na 8k pro cteni ebooku, ze :)
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 22. 6. 2006 14:38

Kojot píše:Ano, TED je LD s 4GB HDD jiz zrejme nezajimavy, ale pred vice jak rokem sis koupil 4GB SD za cca 8-10k? Ja ne. Nicmene, nyni nez LD asi urcite TX + 4GB SD. Jako PPC alternativu je C550 dobra, jenze to uz bych radsi chtel n560 a to uz jsme zase nekde jinde, a ne na 8k pro cteni ebooku, ze :)

Vsak ja uplne puvodne doporucoval VGA PDA Acer, kterej se da za 8 tisic koupit bezproblemu : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Kojot 23. 6. 2006 08:27

No chtelo by to projet testy, co vydrzi Acer a co TX.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod xm.petr 24. 6. 2006 15:03

Vsak ja uplne puvodne doporucoval VGA PDA Acer, kterej se da za 8 tisic koupit bezproblemu : )

2 Mouse: tvá rada by měla větší váhu pokud by si dané PDA vlastnil a používal ...
Budiž jako měřítko pro základní srovnání bráno přehrávání divx videí v TCPMP a tam mají Acery n3xx opravdu špatné výsledky a tento nízký výkon se pak promítá i do práce s dokumenty specialně s .doc a hlavně pro práci s trochu složitejšími pdf dokumenty je výkon cpu potřeba :!:
Důvod špatného výkonu je v kombinaci procesoru Samsung, "jen" 64 MB RAM a VGA LCD.

můj závěr
- Acer n311 je zaznamenatelně pomalejší než ostatní non-samsung cpu PDA s WM5 ale tak nějak použitelný.

- Acer n310 je dle mé zkušenosti prostě šnek a o to větší pokud ho používáte spolu s PalmTX který je o proti Aceru učiněný rychlík.

Pokud se za daných podmínek rozhoduje mezi >
Acer n310 x Palm TX -> volil bych Palm TX
Acer n311 x Palm TX x FS C550 volil bych -> FS C550
PDA > T|X
xm.petr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 24. 6. 2006 15:10

Co pokud vim, slo o eBooks a dokumenty. Kdyby autor chtel prehravat filmy na PDA, tak bych N310 urcite nedoporucil. Co se tyce pomalosti prace s dokumenty, zatim si nikdo nestezoval, navic se to da osetrit tim, ze se v urcitych aplikacich (automaticky, pomoci SW pretaktuje CPU) : ) RAM: u WM5 je 64 MB docela dost, protoze slouzi jenom pro beh aplikaci. VGA PPC doporucuju celou dobu hlavne kvuli displeji a moznosti oz_VGA nebo SE_VGA hacku. Tam podle me TX ztraci.
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Pan Kája 24. 6. 2006 20:33

Já bych neodepisoval rychlost n310 v dokumentech, když jen tipujete. Slyšel jsem názory uživatelů..s dokumenty nemá n310 problém, ba v lecčem u dokumentů dokáže zatopit i x51v, japato? Není to jen v procáku, pokud jde o knihy a ne sledování filmů a hraní náročných her, tak mi nepřijde n310 handicapovaný, navíc má i příjemné rozměry:)
Pokud jde o taktování, tak u 300Mhz samsungu si o moc nepolepšíte :wink:
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xm.petr 25. 6. 2006 08:37

mousefromhouse píše: Kdyby autor chtel prehravat filmy na PDA, tak bych N310 urcite nedoporucil. Co se tyce pomalosti prace s dokumenty, zatim si nikdo nestezoval
Napsal jsem že beru přehrávání filmu jen jako docela dobré porovnání výkonu PDA.
Rychlost odezvy Aceru n310 je obecně nížší a u složitějších .doc a .pdf je nižší výkon znát, doba otevírání dokumentů byla většinou o dost horší než u TX+DTG a Mobile Word dokonce ani neotevře všechny doc dokumenty co DTG (Documents To Go).
btw: Acer n310 jsem měl v ruce a na pár dní jsem ho zkoušel :wink: a byl pro mne zklamáním a jako alternativu k TX bych ho nebral.

quote="Pan Kája";Já bych neodepisoval rychlost n310 v dokumentech, když jen tipujete. Slyšel jsem názory uživatelů..s dokumenty nemá n310 problém, ba v lecčem u dokumentů dokáže zatopit i x51v, japato?5/quote] Netipuji, píšu z vlastní zkušenosti s n310 toť vše.

edit: Nikdo neříká že Acer n310 nemůže dobře sloužit, samozřejmě že může, jen mi prostě nesedl. Jinak řečeno ač mi u Palm TX pár věcí vadí, tak bych TX za n310/311 nevyměnil (ale za FS C550 možná ano ale to jen proto že pro WM existuje Skype a web browser Opera a Netfront 3.3 :wink:).

edit2: ještě jedna věc, dost mi u aceru n310 vadila absence infraportu, který občas používám i pro ovládání TV+DVD z Palmu což je docela dobrá věc :wink:
Naposledy upravil xm.petr dne 2. 7. 2006 12:36, celkově upraveno 2
PDA > T|X
xm.petr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AmPedro 27. 6. 2006 21:13

Není co řešit ano Palm TX je prima PDA pro ebooks etc.

btw Acery n3xx jsou spíš jen pokus o PDA 8) a zbytek WM PDA je buď předraženej, o C550 ani nemluvě, nebo výkonem nedostatečná komedie .... viz hp 1950 atd.
"They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety," observed Benjamin Franklin, "deserve neither liberty nor safety."
AmPedro
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků