Mají kapesní počítače ve světě smartphonů a notebooků smysl?

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Mají PDA (bez vestavěného mobilu) ještě budoucnost?
Ano 46 %  44%  [ 46 ]
Ne 51 %  49%  [ 51 ]
Netroufnu si odhadnout 6 %  5%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 103

Odeslat příspěvekod Wikis (novy) 20. 5. 2005 07:51

Pane Lutonský, vám samozřejmě projde pod rukama mnoho a mnoho elektronických zařízení všecho druhu, takže jste zvyklý na určitý komfort, ale přecejenom někdy to přeháníte. Že by vám na dovolenou nestačil 4GB disk na ukládání fotek? Nevím na jak dlouho jezdíte na dovolenou, ale myslím že 4GB jsou docela dost. :D To samé s MP3, já osobně mám SX1 s 512MB paměťovou kartou a také se to dá přežít. 8) Jinak s vámi naprosto souhlasím, také používám notebook v kombinaci s SX1 a PDA bych také nevyužil ( ani s tak "malým 4GB diskem" :D :D )
Wikis (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 5. 2005 08:41

V soucasne dobe pouzivam SE P910i.. super vecicka,mam i notebook a nemam stolní PC.Zastavam ten názor ze někdo sbira známky,nekdo dela tunning atd. ..jini radeji chodi do hospody..
Ja se proste zajimám o techniku ,mobily atd..
Porad hledám zarizeni takzvaně vše v jednom.Chystá se MDA IV,cos si myslim ze bude naprosta bomba(VGA display 640x480,GPS,3G,Qerty klavesnice,telefon atd.)Pokud toto bude za rozumnou cenu myslim si ze SE s P910i muze spat dal,jako doposud.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr3650 20. 5. 2005 10:23

Já používám obojí... PDA hlavně proto, že má daleko komfortnější přístup na mail (práce s mailem, přílohy, atd....) .... Je to jenom jedna z více věcí, která mě nutí používat obojí.... ale záleží na potřebách každého uživatele....
Petr3650

Odeslat příspěvekod bukva 20. 5. 2005 10:27

Hlavne nezapominajte na to, ze jeste dlouho tu budou zarizeni typu MDA (za deset let tak MDA XIV). A je snad MDA potomkem telefonu? Tezko, je to primej potomek PDA - uz jen proto, ze ma proste 90% funkci z nej. A vlastne ... mezi PDA a MDA (nebo i Treem) neni temer zadnej rozdil, krome takove male soucastky, zabezpecujici pristup do GSM site (EDGE atd.) => nema se ptat, jestli tu PDA budou za 5 let nebo ne. Urcite tu budou, mozna jen vsechny budou mit tu jednu malou soucastku navic, ale porad to budou PDA a nikdy telefony!
bukva
Junior

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 5. 2005 10:38

Používám stolní PC, notebook, PDA (Hp hx4700) i smartphone (SE P910i). Pro práci - převáženě Autocad - mohu stejně použít jen PC a NTB. Pro 90% zbývajících potřeb mi stačí smartphone - PDA mám jen pro GPS + pohodlnější prohlížení internetu, příjemnější je na něm snad ještě plánování... takže jen kvůli velikosti displeje. PDA by asi bylo lepší i na filmy - ale na to nemívám čas. Mám ho obvykle v autě (kde mě jeho velikost moc netrápí), zatímco cihličku SE mám u sebe pořád. Osobně se domnívám, že dokud nebudou použitelné nějaké dělené(skládací) nebo rozvinutelné (fóliové) displeje, budeme se vždy muset smířit s nedokonalým kompromisem v té či oné podobě.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ipetr (novy) 20. 5. 2005 10:56

No já jsem postupem času, přes různé PDA a diáře došel ke kombinaci smartphone & NTB.
Ono jde také o to co jak který uživatel potřebuje. Já třaba nepotřebuji na cestách v mobilu exel a psát nějaké delší texty. Potřebuji navigaci, diář, email, web, někdy si přečtu nějakou tu knížku, podívám se na film a nebo poslouchám mp3. Na to mi smartphone naprosto stačí. Hlavně co potřenuji je dokonalá synchronizace s počítačem.

Má kombinace je tedy: T-Mobile SDA smartphone s Windows mobile 2003SE + NTB Prestigio Visconte 120, obojí dostatečně mobilní a pro mou práci dostačující...
ipetr (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido+ 20. 5. 2005 11:14

Musim trosku polemizovat s prvnim prispevkem. A to bod cteni elektronickych knih. Me se to na telefonu cte dobre a myslim, ze rozdil ve velikosti displeje mezi mobilem a pda je minimalni pokud neuvazujete pda s vga rozlisenim. Tech ale moc na trhu neni. Samozrejme to je tak v mem pripade a SE peckove rady. V pripade pididispleju series 60 vam davam plne zapravdu i v tomto bode. V ostatnich bodech s vami plne souhlasim.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod aress 20. 5. 2005 11:19

Ja dost fandim smartphone,ale ted potrebuji sehnat navigaci do auta a rozhoduju se mezi smartphone a PDA/Palm.Muzete mi poradit co je lepsi?Stejne asi pudu do smart.,ale ta GPS se mi bude moc hodit,tak prosim o radu,jestli se to vyplati,nebo radsi koupit samostatnej navigator...Dik
aress
Junior

Odeslat příspěvekod rk747 20. 5. 2005 12:46

Fido+ píše:Musim trosku polemizovat s prvnim prispevkem. A to bod cteni elektronickych knih. Me se to na telefonu cte dobre a myslim, ze rozdil ve velikosti displeje mezi mobilem a pda je minimalni pokud neuvazujete pda s vga rozlisenim. Tech ale moc na trhu neni. Samozrejme to je tak v mem pripade a SE peckove rady. V pripade pididispleju series 60 vam davam plne zapravdu i v tomto bode. V ostatnich bodech s vami plne souhlasim.

Možná jsou displeje Series 60 "pidi", přesto např. displej na mé N7610 to v přímém porovnání s P900i Sony Ericssonu pěkně natřela, vyšší jas a kontrast, bílá barva na P900i je oproti N7610 šedě zašmudlaná, zkrátka velký displej, to ano, ale to je bohužel vše, ... :lol:
SONY CMDX-1000/SONY CMD Z-5/N7650/N7610/N70/N73/N95/iPhone 3G 16 GB/Samsung I8910HD/iPhone 3GS 32 GB Black/iPhone4/SONY Xperia S/SONY Xperia T/SONY Xperia Z/SONY Xperia Z Ultra
rk747
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 5. 2005 13:09

Pan administrátor je asi velky pííííííp keď sa stále snaží dokázať že pda sú out a najlepšie sú smarty

Chápem ťa lebo možno si sa tak narodil možno je to černobil :-)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 5. 2005 13:14

mají !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to musíte mít dobré PDA nebo MDA a srovnat to !!!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Asspenn 20. 5. 2005 13:24

Nevím, jestli nejde o dva dotazy v jednom.

Mezi Smart MT a NB skutečně místo pro PDA není, ale celé toto tvrzení podle mne vychází z premisy, kterou v úvodu zmínil Marek: totiž že jak MT, tak NB tahá stále s sebou. Předpokládám že proto, že musí, neb na NB opravdu potřebuje dělat hafo věcí, na které PDA nestačí. Pro takové uživatele skutečně PDA ztrácí smysl.
Pak jsou tu ale ti, a nebude jich málo, kteří nepotřebují "v terénu" používat "velké" aplikace nebo je pro ně prostě NB nepraktickou zátěží. Před nimi pak stojí otázka zda MT + PDA, nebo smartphone.

Za následující asi budu kamenován coby kacíř, ale v tom, čím se smart liší od obyčejného MT, na PDA nikdy nedosáhne. Kdyby nic jiného, tak nebude mít úhlopříčku 9 cm a VGA rozlišení. Spousta lidí bude namítat, že i na MT lze provozovat GPS, video, filmy, e-books, editovat ve wordu či excellu. Některým i uvěřím, ale nikdo mi nevyvrátí, že podstatná část těchto zastánců smartů to prostě jen odmítá připustit. Říkám, že buď nevědí, nebo nechtějí vědět, jaký je to rozdíl. Na dokumenty a tabulky je i PDA dost nouzové řešení, na GPS, video či e-books jakž takž vyhoující.
Pracovat na MT s excellem je šílené, o ovládání bez dotykového displeje nemluvě, čtení textů delších než SMS a sledování videa totéž.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby do budoucnosti vyhynuly MT a zůstaly PDA s vestavěným mobilem a BT peckou do ucha se skutečně DOKONALÝM hlasovým ovládáním. A psaní? Před rokem jsem stylusem nenapsal ani tečku. Dnes je to rychlejší než SMS i s T9. Tak tady vidím místo pro PDA.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior

Odeslat příspěvekod Fisco 20. 5. 2005 17:56

Nekdy si rikam, ze Vy, pane Lutonsky asi nevite k cemu bylo PDA vyvinuto - výhradně pro práci (z nazvu Pocket Digital Asistent to lze take usuzovat). Pokud Vas obtezuje to, ze se Vam do PDAcka, ktere ma nadprumernou kapacitu nevleze par fotek z dovole ( nevim proc na dovolene fotit fotky ve 4 a vice megapixelovem rozliseni, pokud se pouzije normalni velikost snimku, tak potom 4 GB je malo jo? :!: - trochu uchylna vec) tak to vsechno nesvadejte na nej protoze to PDA na to proste urcene neni. To same plati pro MP3, video atd.....pro tyhle ucely existuji jina zarizeni, ktera jsou pro to presne urcena (napr. iPod Photo). Pokud Vám v PDA nestaci 4 GB kapacita + pripadna pridavna karta (napr. 2GB), tak uz zacinam uvazovat o Vasi inteligenci (bez urážky). Tahle otazka ve foru se mi zda mirne ujeta, protoze PDA si vzdy najde sve zastupce.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis obsahující nepovolenou reklamu.
Fisco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 5. 2005 18:26

Tak teď jste odsoudil všechny funkce, kvůli kterým bych o PDA ještě uvažoval. V takovém případě mi ale nenabídne už vůbec nic, co nedokáže smartphone.

O mé inteligenci nepochybujte, vím, o čem mluvím. Pokud někam jedu na měsíční expedici, věřte, že by mi ta čtyři giga na fotky nestačila. Konkrétně loňský západ USA mi i po opravdu zásadním protřídění na disku zabírá 3,377 GB.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 5. 2005 18:27

A jinak PalmOne svůj nový LifeDrive propaguje právě skvělou spoluprací s digitálními fotoaparáty, přehráváním MP3 a videa. Že by sám výrobce nevěděl, k čemu jeho zařízení slouží?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka