MapFactor konečně i na WP8

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 6. 2015 02:41

Zdravím, po dlouhé době se konečně objevila moje oblíbená navigace z androidu a free off-line alternativa k here mapám (pokud nepočítám Navmii) - MapFactor

Obrázek

Myslím, že by nemuselo být od věci, založit mu vlastní diskuzi. Z toho, co jsem zatím v rychlosti vyzkoušel tak:

- poměrně pomalý, pohyb po mapě (zvlášť při vyšším oddálení) je dost trhavý...ale ani androidí verze v tom nebyla zrovna dobrá.. nápravu nečekám
- umí průjezdní body (hooray! Tohle Here na WP zapomněla a kdo ví, jestli se kdy naučí..)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod hotovyrado 25. 6. 2015 05:23

Jak se říká, "lepší než drátem do oka", aneb "Darovanému koni..."... ale MF je hrozná navigace, graficky jsou OSM mapy na úrovni Smartmaps, které jsem měl ve Windows Mobile 5 před 7mi lety, o logice ovládání se taky bavit nemusíme, protože žádná není. Opravdu člověk, který si kupuje telefon za 10000 a měsíčně platí litr operátorovi (to je průměrný uživatel smartphone) nemá 1200 za celoevropskou a celoživotně aktualizovanou navigaci, např CoPilot?
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod NiceOne 25. 6. 2015 05:31

Platit mesicne litr operatorovi, tak si pripadam jako debil. Jeste ze nejsem prumerny uzivatel smartphone. 1200 za navigaci jsem samozrejme take nedal.

Jinak k te navigaci:
- krkolomne ovladani
- pomale prekreslovani
- divne mapy
- špatná práce s bluetooth (umí vysílát jen přes Audio Streaming Profil, nikoliv přes Telephone profil jako např. Here Drive).
+ každá konkurence je dobrá
+ průjezdní body

Pan Kája, co jsi si na té navigaci vlastně oblíbil?
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 25. 6. 2015 06:03

NiceOne - pokud jde o zákazníky se smlouvou, tak neomezený tarif má 9 z deseti z nich. To jsme na 9000 ročně bez započtení služeb nad rámec tarifu. V každém případě mi připadá pozérské si koupit mobil za pětimístnou cifru a hlídat si každý desetník za služby...

Neznám Tvůj telefonní účet ale myslím si, že si lžeš do kapsy, když tvrdíš že utratíš jen pár grošů....

Ale zpět k tématu. MF jsem nainstaloval už před týdnem a ta grafika a kostrbatost ovládání je opravdu to nejhorší, co jsem kdy na navigaci zažil! Here mapy sice nemají průjezdní body ale z mého pohledu jsou PB zbytečné, stejně je musíš najít a do navigace nacpat všechny. A pak jen Hledat - poslední nalezený - cíl. Já se živím od 2006 jako autodopravce plus jako koníček mám cestování na motorce po zemích SNS a třebaže mám nalídáno v autech a dodávkách hodně přes milion km a na moto přes 100 000, navigaci jsem měl už v 2005 na Pocket PC první verzi iGO, tak průjezdní body jestli jsem použil za celý život do deseti krát, to ještě možná přeháním.... ale každý je zvyklý to dělat jinak, přiznávám....

Pokud jde o navi v mobilu, mimo Here mám koupeného CoPilota (celá Evropa včetně RF dobře pokrytá, logika ovládání super, spousta funkcí), Navitel (západní EU pokulhává, ale je to navigace ruská a na Vostoku najdeš i tu poslední zemljanku pod Uralem) a v akci jsem koupil Navigon (ten není pro EU špatný, ale za každou aktualizaci platit nemíním, on ten CoPilot horší není a těch 1200 byla platba doživotní).... Vyzkoušel jsem Sygic, který pod Androidem neměl chybu, avšak pro WP je zatím nedodělek, jen je škoda, že není iGO pro WP, to bych ještě pár peněz vytáh´..... No a samozřejmě jako Rusofil čekám na Yandex Navigator s možností offline map :-)
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 6. 2015 06:19

No1. - Navigon - v akci za 800,- Kč naprostá spokojenost kdekoliv v Evropě....Za mne jasná volba.
anonymni

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 6. 2015 12:48

No, právě, že je lepší jak drátem do oka :) Rozumějte - navigaci používám tak jednou za uherský rok a tak se mi nevyplatí platit ze lepší produkt.
Líbí se mi, že je tu alternativa k here. Samotný program je skutečně nic moc na ovládání a ani kdovíjak úžasně neběží, ale líbí se mi tyhle vlastnosti:

- cena :)
- OSM mapy - mají dost velké mezery, ale mohou se doplňovat s HERE navigací a především jsem byl před nějakým tím rokem zvyklý tu a tam dodělávat chybějící části v OSM, což společně s častou aktualizací map mělo něco do sebe (když se mi něco nelíbí, nezdá, změním to rovnou, než abych to nahlásil společnosti a doufal, že to vezme v potaz).
- překvapivě dobře v rámci free aplikací uměla (po úpravě parametrů) vyhledávat zajímavé cesty pro cykloturistiku. Ne třeba přímo cyklostezky, ale jako snad jako jediná mi dokázala vymyslet trasu přes kopec do vedlejší vísky lesními cestami namísto frekventovanou hlavní silnicí
- oproti here má lepší možnosti nastavení cesty - mohu si nastavit různou rychlost pro jednotlivé cesty (1-3. třídy apod.) a, co je mi skutečně na této navigaci sympatické - mohu být v bodě A, ale přesto si nastavit trasu z bodu B do bodu C a zobrazit si jí na displeji (vč. libovolných průjezdních bodů). To samozřejmě není nic výjimečného...pouze mezi free offline navigacemi (hodnotím ji jako alternativu k here)

Ale faktem je, že jsem jí používal spíš na cyklovýlety a odhadování možných cest, než jako přímou navigaci při jízdě autem...a to hlavně v době, kdy neměly mapy.cz mobilní aplikaci...takže... ale všeobecně jako starý paranoik vítám každou další alternativu :-)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod hotovyrado 27. 6. 2015 06:18

Jinak nyní (do 22.7.) je akce Sygic full Evropa doživotně za nějakých 750 korun, což je pecka!! Já už tři placené navi mám, ale pokud někdo navigaci používá, tak tohle je jó nabídka :-)
hotovyrado
Uživatel deaktivován