Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 8. 5. 2017 16:40

Ono to zase není tak horké. Teď tu v jiném vlákně řeším outlook a ten MS pro android ořezal a je mi to líto, protože mi na WM fungoval bezvadně a oproti současné verzi pro android má více možností nastavení a (pro mě) krásné černé prostředí).
Nechci dělat flame, ale co teď jedu na androidu, tak mi W10M docela schází. Např. - chceš v jednotné černé (alt. bílé) prostředí? Není problém. U S7 s touchwizem a nugátem toho člověk (alespoň zatím) na 100% nedocílí. Vše je jednoduché a blbuvzdorné...dlaždice jsou mi sympatičtější než "klasické" androidí launchery (vím o W8 launcherech, ale funkčně mi přijdou spíš jako polotovar než plnohodnotná náhrada). Budoucnost W10M je nejistá a tím spíš vyvolává otazníky, když např. u WP8 facebook zařízl messenger, ale dokážu pochopit, když někdo sáhne po novém stroji s W10M (pokud jej sežene).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 5. 2017 16:47

Pokud chce dotyčný mobil na zábavu,. bude těžce zklamán, hry žádná sláva a aplikace na sociální sítě třeba fb jsou odflakle konverze z iOs.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 5. 2017 17:00

aplikace na sociální sítě třeba fb jsou odflakle konverze z iOs.


Facebook je odflaknuty na vsech platformach, i na Androidu, staci se podivat na posledni/cerstva hodnoceni z Google Play a to dlouhodobe.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil uiqjirka dne 8. 5. 2017 17:09, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 5. 2017 17:08

Zvláštní na androidu mi chodí v pohodě.
Appky jsou ale nenažrané bez ohledu na platformu, takže používám jejich lite verze.
Jasně okamžitě oponuješ androidem že tam je to taky špatně.....že nedáš hodnoceni ty sra..y že store, to by no poctenicko.
Naštěstí si to dotyčný dokáže snad najít sám a čemukoliv s tímhle od se tak vyhnout.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 5. 2017 18:05

Je tam stejne smutne pocteni jako u Androidu, to uz je snad jasne z vety, ze nestoji zanic na vsech platformach.Ty jsi daval příkladem špatnost mobilni Windows platformy skrze facebook aplikaci, ale stejne bidne z Facebookem jako u mobilnich Windows je to i u Androidu a Facebooku, dokonce ani iOS zadna slava, takze tva primera co nejvice a za kazdou ocernit a kopnout si do mobilni Windows, ktere nepouzivas proste pokulhavá.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 5. 2017 18:12

Naprostá většina lidí včetně mě, co FB používají (ty ne takže nechápu proč hodnotis, nevíš vůbec nic) potvrdí že verze pro W10M je suverénně nejhorší.....jseš jak kolovrátek.

Pokud někdo kope, jsi to ty do androidu,Apple,Samsungu na jiném webu a to v každé diskuzi u článku..
Naposledy upravil Cheetah007 dne 8. 5. 2017 18:19, celkově upraveno 3
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 5. 2017 18:14

Pro vsechny soucasne platformy/OS na trhu je aplikace facebook bohuzel stejne hrozna a je lepsi tak chodit pres prohlizec.
Facebook rozhodne neni meritkem pro vyber OS. :-)
Naposledy upravil uiqjirka dne 8. 5. 2017 18:15, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 8. 5. 2017 18:14

FB je problematický skoro všude, ale celkově jsou na tom aplikace na androidu znatelně lépe (a to i v rámci FB/messangeru, byť nejde o nic, bez čeho by se nedalo žít). To nemá smysl popírat. Argumentovat tím, že si někdo stěžuje v komentářích ve storu/google play? Nenapadá mě žádná populární aplikace, která by nezískala žádné negativní komentáře a hodnocení.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 5. 2017 18:18

uiqjirka píše:Pro vsechny soucasne platformy/OS na trhu je aplikace facebook bohuzel stejne hrozna a je lepsi tak chodit pres prohlizec.
Facebook rozhodne neni meritkem pro vyber OS. :-)

Pro spoustu lidí jsou sociální aplikace stěžejní, že je vývojáři prp mobilní win ignorují je ani trochu nezajímá.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 8. 5. 2017 18:39

U droidu si na fb můžu vybrat alternativní aplikaci,používám Metal a jsem naprosto spokojený,nevím jak teď,ale před půl rokem jsem žádnou alternativu ve storu nenašel a orig aplikace byla tragická.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 5. 2017 18:48

Tu jsem zkoušel také ale více mi vyhovuje FB Lite.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 5. 2017 20:24

Venku první update po vydání CU, aktualizujte na 10.0.15063.297.
Changelog přidám později. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 11. 5. 2017 20:59

Jinak vysel i update starsi TH2 vetve, ktera je nejlepsi vhodna volba na staré "desitkami" nepodporované zarizeni (Lumia 920, 925, 1020 a pod.), kde to bezi opravdu pekelne dobre.
Nove sestavení je 10.0.10586.916.
Super, ze Microsoft se stará i o starší sestaveni a pravidelne je updatuje.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 5. 2017 15:12

https://smartmania.cz/nove-sestaveni-windows-10-odhaluje-dalsi-novinky-podzimniho-creators-updatu/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 22. 5. 2017 18:12

Zdravím vespolek. Mohu potvrdit, že FB na WM je opravdu nejhorší. Je to v pořadí iOS, Android, dlouho nic a WM. Osobně mám android a WM, žena má iPhone.

Ale jsem zde s jiným dotazem. Po aktualizaci se mi teď stává, že mi, z ničeho nic, vyskočí chyba SIM karty a odpojí se. Musím tel restartnout a jsou vypnutá data, která musím zapnout. Jelikož mám Lumii 950 DS, zkusil jsem oba sloty a dělá to nezávisle na sobě... Má někdo něco podobného? K poškození SIM dojít nemohlo, byla stále v mobilu...
Vaso00
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků