Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 4. 2017 09:24

Jinak, ikdyby ti to neslo pres upgrade advisor, nepanikař, aplikace upgrade advisor by mela byt v nejblizsich dnech aktualizovana, je to zpusobene se zmenami na serverech ohledne CU updatu (ktery neobdrzi oficialne vsechny modely).
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 16. 4. 2017 10:29

Jak na L830 nainstaluje WM10 když mi to normálně aktualizace v nastavení nenabízí?

Mám v šuplíku ještě stále Funkční L930 na WP8.1 a také bych jí rád upgradoval, poradíte jak na to??
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 4. 2017 10:37

Stahni si ze Store od Microsoftu oficialni aplikaci "poradce pro upgrade".L830 i 930 patri mezi podporovane.Nelekni se, kdyby ti v techto dnech upgrade advisor nesel nebo nenalezl update, probihaji zmeny na serverech jak kvuli CU update tak kvuli tomu, ze bude upgradovana samotna aplikace.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 16. 4. 2017 14:55

Díky moc
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod marcello 16. 4. 2017 18:00

uiqjirka píše:Provede, zmenis telefon v registrech napr. na 640 ( stejny telefon/procesor atd.) a natahne se a i korektne nainstaluje.. ;-) Nepotrebujes byt ani v insideru nebo telefon nejak odemykat.


Jirka, tak to ma zaujalo.
Vieš prosím dať info alebo link ako na to? A či to už má niekto úspešne za sebou. Dik

PS: Inak ja na 830 W10 celkom v pohode. Len len preblik displeja mám a dosť otravuje a ešte jedna vec ma trápi čudný formát písma vo webovou priehliadači. Neviem či je to chyba priehliadača (na 8,1 mi to nerobilo) alebo chyba stránok? Ak niekto vie poradiť ako to vyriešiť budem rád.
wp_ss_20170416_0002.png
web1




https://1drv.ms/i/s!AofyNRuPV9GrtIRCck9TFTtVRuwByQ
https://1drv.ms/i/s!AofyNRuPV9GrtIRBT9YHtv5-if5Pzg
Přílohy
wp_ss_20170416_0001.png
web2
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 4. 2017 18:30

To mas ti, že máš nastavný nejaky nesmyslne velky mega font (nastaveni - usnadeni pristupu - zmena meritka textu).Jinak je písmo uplně normalni.

Obrázek

Obrázek

Trik s prejmenovanim je znamy uz od prvni verze Windows, zadna novinka.
Dnes tak dostavas updaty AU na stare L925, L920 apod.Neni tak potreba byt zapojen v nejakych insider programech ci telefon nejak odemykat.

CU ještě není venku, až bude venku (25.4 a dále?) změň třeba přes vcreg nebo custompfd registry (který si nainstalujes do telefonu) následující.Uvádím pouze pro příklad.

HKLM-->SYSTEM-->Platform-->DeviceTargetingInfo

a)změň " PhoneManufacturer " = MicrosoftMDG
b)změň " PhoneManufacturerModelName " = RM-1085_12547 (pro Single SIM telefony), pro dual sim telefony = RM-1116_11258
c)změň PhoneModelName = Lumia 950 XL (pro single sim telefon) a Lumia 950 XL Dual SIM (pro dual sim telefon)
d)změň PhoneHardwareVariant = RM-1085

a pak vyhledat aktualizace, ale az bude CU uvolnen.Nyní je to zbytecne.
Nezapomen si pak dat zpet puvodni hodnoty.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 16. 4. 2017 18:58

Jirka Dik.
Tak postup nechám prípadne, ak bude veľký prínos CU, na niekoho skúseného. Na to si sám netrúfnem.

Písmo mám displej 200% (odporúčané) a text na 120%

Edit: Dal som šírku textu zo 120% na 100% potom to je korektný pomer ako na webe (ja na mobile mám vždy PC verziu zobrazenia). Ale dal som na 110% to nie je až tak blchaté a síce sa zmení pomer písiem jednotlivých názvov článkov pod textom hlavného článku, ale už sa riadky textu neprekrývajú. Aspoň že tak.
Vďaka za riešenie. V ostatnom systéme budem trochu trápiť a cvičiť oči.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod marcello 18. 4. 2017 10:16

To: uiqjirka
Ahoj Jirko, prípadne aj niekto iný, prosím ťa vedel by si mi poradiť.
Posledne mi stále emaily neodosiela pod menom ako mám uložené v nastavení konta (robia mi to všetky okrem outlook konta).
Vo všetkých ostatných kontách mám nastavené, aby odosielalo pod menom. (v nastaveniach synchronizácie - odosielať správy s použitím tohto mena) Napr. pri gmail konte tvar: Jozef Mrkvička pri konte jmrvicka@gmail.com.
Správy však prijímateľom prichádzajú v tvare s menom jmrvicka a nie ako je nastavené Jozef Mrkvička. Rovnako to robia ešte ďalšie emailové kontá, pri aliasy xxxx@domena.sk príde email iba pod označením xxxx, hoci v nastavení je napriklad meno ako Xxxx Yyyy / názov organizácie.
Ako píšem vyššie jediný základný a potrebný outlook konto to odosiela korektne a email odoslaný z mojej outlook adresy v tvare xxxx.yyyy@outlook.com doručí ako Xxxx Yyyyy.
Nevieš kde by mohol byť problém. Telefón som reštartol.

PS: vyzerá, že to je záležitosť WM 10, predtým na 8.1 to chodilo korektne
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod Egee 18. 4. 2017 11:29

nepanikař, aplikace upgrade advisor by mela byt v nejblizsich dnech aktualizovana,


Takže si dovolím zopakovat : MS – vytváří tak zvláštní atmosféru plnou svérázného napětí, které je neustále stupňováno pravidelným střídání dvou prvků: prvku očekávání a prvku zklamání. ( Cimrman )

Konec Windows 10 Mobile? Microsoft vymazal ze svého obchodu důležité aplikace
https://smartmania.cz/konec-windows-10-mobile-microsoft-vymazal-ze-sveho-obchodu-dulezite-aplikace/

Největším překvapením však bylo zjištění, že Microsoft odstranil ze svého obchodu aplikaci Upgrade Advisor.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 4. 2017 13:10

Egee Tobě něco na W10M nefunguje či chybí ?
To jsi nám tady něco zatajil ? :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Egee 18. 4. 2017 13:16

Mě ne ale majitelům ubývá ... :-D
Co asi zaříznou příště?
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 18. 4. 2017 13:19

mposvar píše:Egee Tobě něco na W10M nefunguje či chybí ?
To jsi nám tady něco zatajil ? :-)

Mně například Here.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Egee 18. 4. 2017 15:59

mposvar píše:Egee Tobě něco na W10M nefunguje či chybí ?
:-)


Mému kamarádovi:
To že není TV modul aby se mohl dívat na TV v mobilu jako já - ( ne přes data/wifi ) ( blíží se hokejové MS )
Chybí mu že hodinky které mám já a které by si rád koupil nemakají s dlaždicemi a mohl bych pokračovat přes aplikace ale to jistě víš sám - on chce to co ty nepotřebuješ.
Díval se na navigaci Dynavix - líbí a mohl bych pokračovat - ale to ty nechceš číst.
( Mám ale i koupený Sygic, Waze , .... )
Hlasová asistentka Antelli v češtině ....
Líbí se mu jak si můžu měnit ikony - velikost i vzhled a rozložení - libí se mu možnost launcherů atd atd ale to taky nechceš číst.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 18. 4. 2017 18:40

Egee, v poriadku, ale naco to tu stale opakujes? Sam Lumiu nemas. Nejaka uchylka ci co? Moj naramok mi s Lumiou ide. Navigaciu mam zdarma, nemusim kupovat, na moje potreby bohate staci. Aj Waze mi ide. TV na mobile nepozeram, apku mam na PC prepojenom s TV HDMI kablom. Apka banky mi tiez ide. A tak by som mohol pokracovat, lenze to ty nechces vidiet.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků