Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod MrFail 2. 2. 2019 09:12

Bol to fajn systém len dostal príliš veľa faciek či už od Googlu či samotného MS.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 2. 2019 09:25

Je to ještě stále fajn systém. Ač mám i Android, víceméně z 90% používám mobilní Windows.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 2. 2. 2019 10:49

Chapu, ze uiq Jirka jede treba v praci sam na sebe a přizpůsobí si sluzby podle toho, jake mu nabízí telefon. Nedokážu ai ale predstavit, ze potrebuju pouzuvat služby, ktere moje firma využívá a mobil mi to nepodporuje... Takze otazka je, jestli se da s WM dnes v nejae firmě normálně fungovat, nebo je to system jen na hraní :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 2. 2019 11:03

Mobilni Windows nijak neomezuji, omezuje napr. iOS. Android do firmy urcite ne, bezpecnost je mu cizi.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 2. 2. 2019 11:13

Ja ti neviem. Mám najnovší pure Android 9 a že by som sa cítil v nejakom nebezpečenstve... Napr. Teraz ma Chrome upozorňuje na starý protokol http tu na fóre.
Na W10M som mal zase Bug (z času na čas sa stával), že som lockscreen mohol zatvoriť ako aplikáciu (šípka späť a ťah hore) a dostal som sa na štart screen :D - po tovarku to však zmizlo.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 2. 2019 11:23

Mam take A9, takze to jak se citis neni podstatne, postatne je co je Android zac.
U Android a nasledne u iOS je takovych bugu..
Naposledy upravil uiqjirka dne 2. 2. 2019 11:25, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 2. 2. 2019 11:24

Uiq: bezpečnost je ti na nic, kdyz ani nemuzes otevřít a vyplnit Doodle tabulku :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 2. 2. 2019 12:05

Takže aj keď dostáva mesačné security updaty (rovnako ako W10M) tak aj tak nie je bezpečný... Ok...
To, že je niekto neschopný blb, ktorý si zaprasí systém sám a potom sa bude vyhovárať na to aký je systém nebezpečný je jeho ho***o.
Nevidím ani jediný dôvod prečo by mal byť Android nebezpečný. Pretože Google Ads? Dá sa nastaviť. Poloha? Taktiež sa dá nastaviť.
iOS je kapitola sama o sebe. Tak obmedzený systém až mi je zle...
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 2. 2019 12:09

Bezpecnostni updaty u Androidu jsou jen pro kllid duse, tim to konci, to nema nic s bezpecnostni a kor, kdyz se i vi, ze kolikat je to jen o zmene cisla. Bezpecny Andoid neexistuje, je to pro nej sproste slovo. Uz cela filozofie systemu to zcela vylucuje a praxe ostatne take.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 2. 2. 2019 13:42

Já myslím, že WP je opravdu o mnoho bezpečnější. A ještě bude...
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 2. 2. 2019 14:33

W10M je mrtvý systém. V korporátní sféře jedině iOS a AOS, u AOS se bezpečnost řeší aplikacemi typu MobileIron atd.

Dále se u AOS řeší vyloučení, resp. zákaz používání zařízení typu Xiaomi, Huawei/Honor..

melipa píše:Nedokážu si ale představit, ze potřebuju používat služby, které moje firma využívá a mobil mi to nepodporuje


Kriticky důležité.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubicek 2. 2. 2019 14:59

"Loader" - to jsi přehnal :-) Napsat do tématu o W10M že "W10M je mrtvý systém"
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 2. 2. 2019 15:25

Pravda, mohl napsat že postupně umírá, ale už dlouho :twisted:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 2. 2. 2019 16:31

Nepřehnal, má pravdu. To co Jirka píše o W10M, je samozřejmě ovlivněno jeho "fanatismem" pro daný systém. A co píše o AOS, zejména o jeho současné bezpečnosti, také není zcela pravda. Ano, jsou zde větší rizika než například u iOS, ale celý systém se posunul, A9 už z hlediska bezpečnosti dávno není to, co býval A4, atp.
opasino
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků