Galerie se zobrazováním polohy

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hotovyrado 2. 9. 2014 09:44

Zdravím, jsem se po letech s Androidem vrátil k Woknům (L620 WP8.1) a jsem nadšen, jen mi ještě chybí pár detailů..

1. vestavěná aplikace na prohlížení fotek neumí ukázat polohu na mapě u fotky vyfocené mobilem i se souřadnicema, existuje nějaká alternativa?

2. V Marketu je bezpočet Picasa galerií, doporučíte mi nějakou? Díky
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Sentry 2. 9. 2014 10:29

Honor 8 Premium - 4GB/64GB
FRD-L19C432B521 (8.0.0.521)
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 2. 9. 2014 12:12

Děkuji :-)

Ještě jedna věc... vestavěný dialer neumí hledat uložené kontakty z číselníku v dialeru? Musím přes "Lidé"? To je vtip???
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod kacenka49 2. 9. 2014 12:43

Bohužel tě asi nepotěším to vytáčení mě taky někdy vytáčí :-D
Jediná použitelná náhrada je http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/rapdialer/40c99615-6a06-4256-a5c0-49c27a3146be
kacenka49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hotovyrado 2. 9. 2014 12:50

kacenka - tohle není náhrada ani omylem, protože v tomhle (jako i v dalších alternativnívh dialerech) zase není online historie volání, která se synchronizije jednou za hodinu, takže pokud přes Rapdialer nevoláš sama, ale někdo volá Tobě, máš hovor jen v nativním protokolu volání. Tohle nechápu, stará Windows Mobile 5 měla dokonalé dialery od třetích stran a upřímně nechápu, jak tohle může někomu nevadit....

Jasně, nejčastější kontakty lze nacpat do rychlých voleb....
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod kacenka49 2. 9. 2014 14:15

Ona ani úplná náhrada s historií atd. asi nebude API to neumí a pochybuju že by někdy uměla. Takže si počkáme dokud někoho u Microsoftu napadne že by to bylo takhle lepší.
kacenka49
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hotovyrado 2. 9. 2014 20:33

ale jak píšu, u prehistorických WM 5/6 byly dialery takové, že se Androidům o nich může dnes zdát.... no, ale jinak WP super :-) člověk si zvykne....

Takže hledám ještě další alternativní Galerie (ten Storyteler je celkem pomalý) - Picasa klienta jsem koupil Picasa HD, je dokonalý ..... :-)

Pokud by někdo věděl o svižném prohlížeči fotek s odkazem na mapy (nechápu, proč telefon umožňuje zaznámenat do EXIFu souřadnice, když prohlížeč fotek s tím neumí dělat...) budu rád... Storyteller je pomalý, ale jako nouzovka zatím ano....
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod hotovyrado 9. 9. 2014 09:07

GeoPhoto samozřejmě znám. Ale tadle appka funguje přesně naopak, tzn na mapě ukáže, kde jsou moje fotky. Pokud ale člověk fotí na cestách (ročně najedu 10 a více tisíc km na motorce po Rusku a zemích bývalého SSSR) tak mimo zrcadlovky dělám momentky z venku mobilem a celkem mi připadně příjemná vychytávka kdy při procházení galerie mohu jedním kliknutím kouknout na mapu.

Když už ty Lumie možnost zapisovat polohu do fotky mají, nechápu proč se to využívá zas jen polovičatě.... a divil bych se, pkud by tahle fce chyběla jen mi :-) U androidu klikneš na "vlastnosti - mapa" a čumíš....
hotovyrado
Uživatel deaktivován