WP8 se nebaví s Macem?

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 8. 2. 2014 17:20

Byl jsem okolnostmi přinucen pořídit nový telefon, z nabídky v dané cenové kategorii to vyhrála Nokia Lumia 520, ale teď mám problém. Nedaří se mi poslat si např. hudbu z počítače (MacBook s OS X Mavericks). Přes kabel to nejde vubec, to akorát, když jsem nainstaloval aplikaci Windows Phone, tak můžu posílat opačným směrem, ale po nějakých těch počátečních pokusech se nebaví ani přes bluetooth. 2 písničky jsem poslal, šlo to teda strašně pomalu oproti HTC s Androidem, co jsem měl předtím, ale třetí zahlásila chybu a od té doby to nejede vubec. Neporadí někdo, co s tím?

EDIT:
Tak to vypadá, že jde o problém konkrétního souboru, ale co s ním může být špatně?
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod X-Brace 8. 2. 2014 18:27

Windows Phone 8 se s Macem baví podobně jako iOS. S tím rozdílem, že nestačí iTunes, ale je nutný ještě prostředník, zmiňovaný program Windows Phone z Mac App Store.

Přes Windows Phone.app lze synchronizovat hudbu s iTunes, obrázky s iPhoto či Aperture, nahrávat vyzváněcí melodie, přetahovat soubory z telefonu do Macu atd.

Tradiční přístup do adresářů není možný. Tedy možná by byl po stažení nějakého programu, který do OS X přidá podporu MTP (Media Transfer Protocolu).
@peroutka
X-Brace
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 8. 2. 2014 18:54

..najít funkční MTP driver pro WP se mi během dvou dnů hledání (cca 4h denně) nepodařilo najít. Jediná cesta je opravdu WP aplikace + iTunes.

Jakou chybu to hlásilo?
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 8. 2. 2014 19:04

Díky, už to jede :)
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod X-Brace 8. 2. 2014 19:15

mimonaut píše:..najít funkční MTP driver pro WP se mi během dvou dnů hledání (cca 4h denně) nepodařilo najít.


Bohužel podobný případ jako s NTFS nebo DLNA.
@peroutka
X-Brace
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků