Windows Phone 8.x - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 17. 11. 2013 10:05

Já když jsem přecházel z Androidu, tak jsem s WP8 zažil takový ten první týden kdy jsem to viděl vše růžovými brýlemi. Potom jsem si uvědomil pár věcí co mi chybí. Hlavně přehrávač, ten je fakt slabší. Používal jsem PowerAMP a to byla jiná liga. Pak jsem si zvykal na způsob jak běží aplikace na pozadí, tedy neběží, ale jsou zmražené. Teď možná čekáte, že napíšu, že mi vadí sjednocená hlasitost, ale nevadí, protože já už pár let funguji jen na vibracích. ;)
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RussellCZ 17. 11. 2013 11:15

Přešel jsem z Androidu 2.3.5 a teď mám asi měsíc L620 s WP8. Krom pár věcí, na který jsem byl zvyklej, je to pro mě mnohem lepší a každá drobnost potěší. Například Glance Screen, kdy nespouštím celej displej a hned všechno vidím.
Nebo právě přehrávač... na Androidu jsem musel odemčít telefon, stáhnout roletku a tam přepínat písničky. Teď jen rozsvítím displej a přepínám.
Možná ti bude chybět stahovací roletka s nastavením, ale vše se dá udělat přes dláždice...

Já jsem zatím spokojenej, ale mám to chvilku, no...
RussellCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 17. 11. 2013 11:39

Tak s tim přehrávačem je to jen neschopnost.. Poweramp, povolit ovladani na zamcene obrazovce a uz nic neodemykas..
Přílohy
Screenshot_2013-11-17-11-38-04.png
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 11. 2013 12:39

RusselCZ píše:Nebo právě přehrávač... na Androidu jsem musel odemčít telefon, stáhnout roletku a tam přepínat písničky. Teď jen rozsvítím displej a přepínám.

Mam čim dal silnější pocit že wp ma jasnou cilovou skupinu,lidi kteři zaměnují neumi s nejde.

re-tom420

Doporučuji si ještě jednou přečist muj přispěvek a ještě jednou pro jistotu si ujasnit jestli opravdu to cos řikal takže foto ,youtube,kontakt,udělaš rychlej než já -ani nahodou.Přiklad tam maš ten puvodní- a k te navigaci žes neuměl řict naviguj praha černokostelacka čislo popisne si dopln misto magořiny cos pravě předvedl,tak fakt neplet si věci neznam neumim s ale myslel jsem si že znam a umím, s nejde,nevěřil bys ale jde to udělat aniž bys pustil navigaci - prostě to řekneš a navi se nasledně spusti s navigovaním na danou adresu .Pochop že WP je uzavřenej system,lidi co nezvladaji zakladni ukony - třeba ty,pro ty je wp možná vhodnější, neumožnuje jim rozvrtat system k nepoužitelnosti a ten je diky tomu neustale stejnej jak na začatku - pokud pochopitelně nedojde k fatalce,potom jsou svižny jenom vstupy jak uživatele WP moc dobře ví...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Refael 17. 11. 2013 13:54

A jak je to prosím s odesláním e-mailu?

Prý na WP8 nejdou posílat přílohy k emailu přímo z email.klienta, ale jinak, prý dost nelogicky, je to pravda?
Jde o Hotmail či Gmail na WP8, které má tento nelogický postup?

Dlouho jsem používal Chrome na PC, ale k poslední době žere hodně místa na PC. Proto bych chtěl přejít na Hotmail a Chrome kompletně zrušit, když už tedy přejdu na WP8.

Který email.klient(Gmail- Hotmail) z těchto dvou je lepší na provozu WP8?
Chápu, že Hotmail je asi integrován do WP8 daleko lépe, ale nepostrádá příliš funkcí oproti Gmailu?

Má WP8 celkově více nelogického ovládání v celém svém systému na co bych si měl dávat pozor než definitivně přejdu?

Pro vás jsou to asi zbytečné otázky, ale než definitivně přejdu, nerad bych byl nemile překvapen.

Opět DĚKUJI PŘEDEM za vaší odpověď.
Refael
Junior

Odeslat příspěvekod tom420 17. 11. 2013 15:00

oooooooooo píše:
RusselCZ píše:Nebo právě přehrávač... na Androidu jsem musel odemčít telefon, stáhnout roletku a tam přepínat písničky. Teď jen rozsvítím displej a přepínám.

Mam čim dal silnější pocit že wp ma jasnou cilovou skupinu,lidi kteři zaměnují neumi s nejde.

re-tom420

Doporučuji si ještě jednou přečist muj přispěvek a ještě jednou pro jistotu si ujasnit jestli opravdu to cos řikal takže foto ,youtube,kontakt,udělaš rychlej než já -ani nahodou.Přiklad tam maš ten puvodní- a k te navigaci žes neuměl řict naviguj praha černokostelacka čislo popisne si dopln misto magořiny cos pravě předvedl,tak fakt neplet si věci neznam neumim s ale myslel jsem si že znam a umím, s nejde,nevěřil bys ale jde to udělat aniž bys pustil navigaci - prostě to řekneš a navi se nasledně spusti s navigovaním na danou adresu .Pochop že WP je uzavřenej system,lidi co nezvladaji zakladni ukony - třeba ty,pro ty je wp možná vhodnější, neumožnuje jim rozvrtat system k nepoužitelnosti a ten je diky tomu neustale stejnej jak na začatku - pokud pochopitelně nedojde k fatalce,potom jsou svižny jenom vstupy jak uživatele WP moc dobře ví...


Nepochopil si to. Tam prave islo presne o to nevediet tu adresu a vracat sa z navigacie do browseru...ale to je jedno. Ak chces, tak ponuka na onscreen video stale plati...

Ake telefony s WP, iOS a Androidom si pouzival (dlhsie ako 2tyzdne) ?
tom420
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RussellCZ 17. 11. 2013 15:40

Mrak: Já porovnávám základní přehrávače :-) Neříkám, že nejdou stáhnout jiný a celkově systém víc a víc upravit. Možná jsem to tam měl napsat :-) Ale s tím, že se na tom telefonu (Samsung Galaxy Mini) sekalo vše (ím, slabší telefon), tak dávat tam další a další věci by ho změnilo na nepoužitelnej... Ale za to už nemůže systém.

oooooooooo: Říkal jsem své zkušenosti se základem, nikde jsem nepsal, že by to jinak nešlo :-)
RussellCZ
Junior

Odeslat příspěvekod globalplayer 17. 11. 2013 17:49

Sice sa nerad zapajam do debat kto ma vacieho ale pripojim sa.
Ruseel, uvedomujes si ktoru verziu androidu porovnavas s ktorou verziou windowsu ?
skus porovnavat rovnako stare verzie.

co sa tyka toho prehravaca,schvalne som vytiahol htc one x, pustil aplikaciu z nazvom hudba, takze nic extra doinstalovane, pustil pesnicku a zamkol telefon... na zamknutej obrazovke krasne velke ovladacie prvky.... takze sklamem ta, aj default prehravac u htc hudbu ovlada pri zakmnutom telefone.

a pre toho co tu pise co vsetko spravi na wp rychlejsie... ono myslim si ze mojmu htc prejst zo zamknuteho stavu do stavu zapnuteho fotaku trva pod dve sekundy. (klik na zamykacie tlacitko, polozenie prsta na ikonu fotaku a potiahnutie hore+zapnutie fotaku) ale beriem ,ak to tvojmu windows phonu trva 1,79 sekundy je to omnoho lepsie... netusim sice k comu ale je....

Co sa tyka kontaktov, to iste, bud zo zamknutej obrazovky potiahnem hore telefon, a som okamztie (tym myslim naozaj okamzite cca 0,1-0,2 sekundy...) v menu zadavania cisla a pochybujem ze ich dokazes zadavat 2x rychlejsie ako iny clovek, a v pripade nastavenia roznych skratiek a rychlych volieb to iste ....

pisem o stave kedy je telefon zakmnuty, vypnuty display. to znamena je nutne prebudit display. v pripade odomknuteho telefonu su dane casy este rychlejsie.... (a beriem ze je to aj tym ze thc nema pamatove karty...)
Naposledy upravil globalplayer dne 17. 11. 2013 18:35, celkově upraveno 1
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 17. 11. 2013 18:39

RussellCZ: Právě o tom to je, když android, tak miliony možností a nemusí se pro aplikace chodit "daleko". A jak psal globalplayer, tak každá značka má jiný přehrávač s jinými možnostmi. Já mám starou Xperii Neo, ale už si nepamatuju, jestli Sony přehrávač hudby zapíná ovládání na zamčené obrazovce. Jsem totiž hned v zápětí koupil Poweramp :)
WP je prostě "mladý" systém, bude trvat déle, než na něj budou kvalitní aplikace.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RussellCZ 17. 11. 2013 21:36

Globalplayer: Jistě, to vím. Proto to taky píšu, abych nekritizoval novej Android :-) Ptal se na dojmy atd., tak jsem mu je napsal :-)
A že mám starou verzi... To by mohl být problém v tom, že výrobci na levnější zařízení kašlou a odmítají je aktualizovat :-)

Mrak: Jo, je to možný :-) Vím, že je tam přehrávačů spousta :-)
RussellCZ
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 20. 11. 2013 10:01

zdar chuapi, chcu vás požádat o radu, dá sa udělat nová dlaždička na wifi, bt či na data? lebo sa mosím k temu dobelhat přes nastavení fóna? mám zatáď eště 620 ale do svátků kůpím 920, negde na nejakém obrázku sem to viděl u 925, je to neco podného jak u droida notif. lišta, dík Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 20. 11. 2013 10:42

je na to asi milion aplikací ve strore..
conectilles apod..
mimonaut

Odeslat příspěvekod metyn 20. 11. 2013 11:05

už sem cosi našel, menuje sa to ízy konekt, ď, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 20. 11. 2013 11:45

Alespoň název aplikace bys mohl napsat normálně, neboť ne všichni jsou anglicky vzdělaní.. Už vidím, jak někdo zkopíruje název a hledá ve win store. :D
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 20. 11. 2013 12:22

Aplikaci ízy konekt to nenašlo, na co mám přepnout region telefonu? Mongolsko? :-) dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků