Windows Phone 8.x - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mimonaut 23. 10. 2014 10:36

ČSN stanovuje normy pro Českou republiku.
Rozložení kláves na české klávesnici je stanoveno ČSN 36 9050:1994 Rozložení znaků na české klávesnici pro textové a kancelářské systémy, která stanovuje rozložení pro 48 kláves. Upraveno je tak umístění znaků abecedy, číslic a dále +, =, ´, ¨, §, ), čárky, -, ., ;, ˇ, %, !, ", (, _, :, ? a některých dalších. Umístění znaků vychází z rozložení QWERTZ.

Rozložení kláves QWERTZ je pro psaní českého textu výhodnější než QWERTY, neboť i v českém textu se častěji vyskytuje Z než Y. Odborníci se ve výskytu v desetinách procent liší, avšak shodují se v tom, že Z je častější. Použijeme-li údaje, které publikoval Dr. J. Králík v The Czech Language zjistíme, že z tisíce písmen (včetně mezer) je v průměru 19 „Y“a 21 „Z“ (po zaokrouhlení na celá čísla). Z pohledu zatížení jednotlivých rukou je vhodnější QWERTZ. Umístění „Z“ na klávese D06 (český standard) zvyšuje její již tak velké zatížení (podle způsobu psaní mezery se zatížení pohybuje od 51,1979 % do 59,3926 %) [1]. Avšak přesun znaku „Z“ na klávesu B01 (americký standard) znamená zvýšení zatížení nejvíce chybujícího prstu, což by pravděpodobně mělo za následek ještě větší nárůst chybovosti. Navíc u žen levý malík v přepočtu na jeho sílu vykazuje největší zatížení ze všech deseti prstů. Proto jeho ještě větší zatížení je opravdu nežádoucí.

Jakékoliv jiné rozložení kláves než QWERTZ je v ČR nestandardní.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 23. 10. 2014 10:47

Fajn, guglit umíš.

Uměl bys taky vyguglit v současnosti platnou ČSN 369812 Informační technologie - uspořádání klávesnic pro textové a kancelářské systémy z roku 1997?
GeneHawkins
Junior

Odeslat příspěvekod S-i-k-i 23. 10. 2014 12:22

Prosím o radu a předem se omlouvám za jakkoliv retardovaný dotaz vám to příjde, ale prostě je to tak: hledám nějakou navigační aplikaci? Mám L1020

Vyzkoušel jsem mapy.cz ale nevím proč neposunovala se mi mapa (nepřišel jsem na to proč) a co chvíli jsem byl stále na jednom místě kde jsem vyjel a trasa se nepohnula čili jsem byl stále nucen prstem hrabat na mobil a to nechce. Další problém, nezjistil jsem jak tam mít hlasovou navigaci.

Dále jsem vyzkoušel navigaci Here+, kde se již dala stáhnout hlasová navigace ale zde mě vytáčelo že po cestě přes dálnici mě navigace neustále táhla z dálnice při každém sjezdu. (v nastavení jsem zkoušel jak nakliknout/odkliknout dálnice a placené úseky, tak i různé další nastavení) Aplikace byla dle mého názoru retardovaná a naváděla mě na cestu o několik desítek minut delší než byla skutečná doba.

Nyní v domnění že jsem přešel z androidu a tak to vyřeším aplikací známou jsem stáhl aplikaci Google Maps. Zde mi to opět hlásí že nemám hlasovou navigaci a mám si opět stáhnout Here mapy (a to nechci). Ale cestu a trasu už mě to navádí takovou kterou jsem si našel i přes strejdu googla na noťasu a to se mi líbí. Nicméně zde je problém že okno navigace je jen přes půl obrazovky a druhou zabírají body trasy a dotaz na hlasovou nebo bodovou navigaci a to nechci, rád bych aby navigace ukazovala jen mapu přes celý display a pokud to pude bez dodatečného instalování i říkala trasu (pokud ne tak nevadí vidím kam mám jet).

Určitě budu rád pokud mi poradíte co jsem v jednotlivých aplikacích dělal špatně a popřípadě nějakou aplikaci kterou vy sami na navigaci považujete za nejlepší. Předem díky.
S-i-k-i
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 23. 10. 2014 13:09

GeneHawkins: A jinak jsi v pořádku? proč mám dělat práci za tebe? nejdřív máš přiblblé dotazy, jak souvisí s ČSN s klávesnicí a teď děláš machry a trénuješ mě z vyhledávání? Polib si dědu..
S-i-k-i:
v here to normálně funguje, pokud sis nastavil rychlou trasu, neměla by tě z dálnice (pokud si extra nezajíždíš) tahat pryč. Určitě bych jí dal šanci, v tomhle si myslím že není špatná.

Můžeš vyzkoušet třeba ještě aponia (be-on-road)

Nebo potom placený, ale špičkový navigon (cena přes 1000,-, většinou 1500-1700 když není v akci)
Naposledy upravil mimonaut dne 23. 10. 2014 13:13, celkově upraveno 1
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 23. 10. 2014 13:11

Jasně, víš o tom prd, ale keců jak palackej...
GeneHawkins
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 23. 10. 2014 19:55

S-i-k-i píše:....Aplikace byla dle mého názoru retardovaná a naváděla mě na cestu o několik desítek minut delší než byla skutečná doba.

Obávám se, že aplikací to opravdu nebude.....používám Here+ několik let a naprosto bez problémů. Úterní trasou Písek - Zlín mě provedla v pohodě až na hotel a to sem byl naposledy ve Zlíně ,když se ještě jmenoval Gottwaldov. Neumí ale např. průjezdní body.
Pokud se nehýbala pozice ani v mapách (mapy.cz aplikace), tak předpokládám, že máš vypnutá data a spoléháš se jen na GPSku...
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod garioncz 27. 10. 2014 07:31

Siki: Ještě pozor na správné rozlišení. Here Maps jsou pouze mapy, které jsou podle mě dobré. Here Drive je navigace. Ta už určitá omezení má a nemusí vyhovovat každému. Já s ní problém nemám, protože se většinou podívám na plán cesty předem a jedu si většinou podle svýho a HD+ slouží jen jako pojistka a ukazatel doby příjezdu.
garioncz
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 27. 10. 2014 19:49

Existuje něco jako profily? Venku, Ticho, Jednání...
GeneHawkins
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 10. 2014 20:08

Ne.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 10. 2014 20:37

A ještě tyto profily s časem co? :-). kde jsou ty časy...super by to bylo ještě svázat se schůzkama - jednáním v pracovním kalendáři po synchronnízaci...
anonymni

Odeslat příspěvekod liposukcer 27. 10. 2014 21:18

Doslova jsem se zasnil, jak to zni pekne. :)
liposukcer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 27. 10. 2014 21:23

Existuje něco, jak zabránit nechtěnému ztlumení vyzvánění bočním tlačítkem?
GeneHawkins
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 27. 10. 2014 21:59

Ano. Futrál nebo vteřinové lepidlo. Možná i trojka vrták by mohl pomoci. :)¨
uzamčený telefon nereaguje na stisk tlačítek hlasitosti pokud se nepřehrávají media. Čili si hlasitost vyzvánění třeba v kapse omylem pravděpodobně neztlumíš.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 27. 10. 2014 22:35

mimonaut píše:uzamčený telefon nereaguje na stisk tlačítek hlasitosti pokud se nepřehrávají media. Čili si hlasitost vyzvánění třeba v kapse omylem pravděpodobně neztlumíš.

Jako prd. Odemykací tlačítko je hned vedle a odemknutí na displeji potvrdit netřeba.
GeneHawkins
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 28. 10. 2014 09:47

V kapse nikoliv, tomu brani proximity sensor, tlacitko odemykani je tak nefunkcni.
uiqjirka
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka