Endomondo Sports Tracker

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lujetu 29. 7. 2013 18:26

Dobrý den,
vlastním Windows Phone 8X by HTC a jsel zvyklý z předchozího telefonu (Huawei Ascend G300 - Android) používat na statistiky a dobrý pocit ze sportování aplikaci Endomondo.
Mám však drobný problém. Nevím jestli je to telefonem a nebo aplikací, ale vždy, když na internetu kouknu třeba na jízdu na kole, tak statistika kompletní převýšení má naprosto nesmyslná čísla (třeba 85 tisíc metrů). Máte s tímto někdo zkušenosti? Může to být vadný GPS modul? Chová se to tak, že to dobu detekuje správně a najednou třeba propad o 30 metrů a chvíli na to už to zase běží.
Není to pro mě nic zásadního, jen mě to trochu mrzí a chtěl bych vědět, jestli případně má cenu telefon reklamovat nebo ne.

Díky za postřehy a názory :-)
lujetu
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 7. 2013 20:33

Ahoj,pouzivam Endomondo na L920 cca 4 mesice a takove vykyvy nepozoruji zatim ani jednou.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Danda18 29. 7. 2013 23:48

Já používám Endomondo asi teprve 2 týdny na svém HTC 8X a nějak mě ani nenapadlo tohle zkoumat a beru to jako normální.
Všechny parametry asi odpovídají, graf je taky v pořádku, ale nevím co znamená to Total Ascent a Total Descent a ani jsem to nezkoumal.
Pak na mapce jak to zaznamenává trasu to občas udělá takový přerušení a občas jedu trochu mimo cestu, ale to bych za vážné chyby ani nepovažoval.

Obrázek
Audio-Technica ATH-AD700 + FiiO E07K ANDES, AntLion ModMic 3.0
Audio-Technica ATH-CKX9SV
Nexus 6
Danda18
Junior

Odeslat příspěvekod lujetu 30. 7. 2013 10:30

No, přesně takhle se to chová...kouknu na ten graf, jsou tam chvilkové propady aktuální výšky třeba o 20 metrů! Jakoby telefon neměl dostatečně silný GPS modul. Štve mě to, ale teď vím, že to na reklamaci asi není.
lujetu
Junior

Odeslat příspěvekod NiceOne 30. 7. 2013 10:45

Pokud te to uklidni, tak mam Nokii 620 a pouzivam Sports Tracker a chova se to taky blbe. Propady vysky jsou ne o desitky metru, ale o tisice. Graf vysky je uplna sinusoida. Chvily to ukazuje realnou vysku a chvily naproste nesmysly. Nekdy se zmate i ukazatel rychlosti, v grafu je treba rychlost 40km/h pri pesi chuzi,...

Pr. tady: Staci si zoomnout graf
http://www.sports-tracker.com/#/workout ... 87f9jbth38

Zena pouziva Nokii C5.00 se Symbianem a krivka vysky je nadherne plocha a i rychlost se mi zda OK. Ne vzdy novejsi znamena lepsi :(
http://www.sports-tracker.com/#/workout ... il8kuaalp7
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod lujetu 30. 7. 2013 12:28

Tak čím to sakra je? Telefonem nebo systémem? Nebo snad blbě optimalizovaná appka?
lujetu
Junior

Odeslat příspěvekod Danda18 1. 8. 2013 20:27

To netuším, ale kámoš co s námi občas jezdí na kole má nějaký obyčejný telefon s androidem a ukazuje mu to vše správně. Mě už někdy Microsoft sejří. Přijde mě, že toho spoustu nefunguje jak by mělo a půl roku jím trvá udělat blbý GDR2, který přináší minimum nových funkcí a pak navíc ještě obsahuje kritickou chybu pro mobily HTC.
Nexus 6
Danda18
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 1. 8. 2013 21:54

Tu kritickou chybu ma ale nasvedomi HTC,nikoliv Microsoft.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lujetu 1. 8. 2013 23:32

Za to, že mobily přestávají po updatu na GDR2 fungovat, může HTC - chtělo být první ve vydání a jak to dopadlo...
Ale zpět k tomu Endomondu. Myslíte že je to SW chyba (ovladače GPS modulu, neodladěná aplikace) nebo HW chybatwlwfonu a tedy reklamace?
lujetu
Junior

Odeslat příspěvekod Danda18 2. 8. 2013 09:52

Kdyby to byla HW chyba, tak by byly na reklamaci asi všechny mobily s WP :-D , takže si myslím, že to je SW chyba.
Nexus 6
Danda18
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 2. 8. 2013 10:44

lujetu: zkus obdobnou trasu natrekovat jinou app a uvidíš, jestli ti blbne GPS, nebo je to endomondem.
Já tedy s endomondem na 920 výraznější problémy nepozoroval, ale je pravda, že jsem zatím jel asi jen 2x25 km a moc jsem to nezkoumal.

zkus caledos runner http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 0d3e997fd3, nebo sportstracker, runtastic apod. a porovnej.
mimonaut

Odeslat příspěvekod BigT 2. 8. 2013 12:02

lujetu píše:No, přesně takhle se to chová...kouknu na ten graf, jsou tam chvilkové propady aktuální výšky třeba o 20 metrů! Jakoby telefon neměl dostatečně silný GPS modul. Štve mě to, ale teď vím, že to na reklamaci asi není.

To ale v lese dělá každá GPS... Dokonce i outdoorové Garminy v lese blbnou... Znám to z geocachingu
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

SubNTB: Acer 1810TZ+SSD Intel 530 120GB

Mobil: Nokia 6.1
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod Phillaman 2. 8. 2013 12:09

Ja mam Lumii 820 a pouzivam prave caledos runner, ktery propojuje runkeeper.. a zadny vetsi odchylky nepozoruju.. je pravda, ze to nepouzivam na kolo, ale beham.. jedine v lese mi to meri s odchylkou cca 200-300m na jeden 3km okruh..
Phillaman
Junior

Odeslat příspěvekod lujetu 2. 8. 2013 13:52

BigT píše:
lujetu píše:No, přesně takhle se to chová...kouknu na ten graf, jsou tam chvilkové propady aktuální výšky třeba o 20 metrů! Jakoby telefon neměl dostatečně silný GPS modul. Štve mě to, ale teď vím, že to na reklamaci asi není.

To ale v lese dělá každá GPS... Dokonce i outdoorové Garminy v lese blbnou... Znám to z geocachingu

V červnu jsem jel s kámošem na výlet na kolech. Já mám HTC 8X, a kluci Samsung Galaxy Ace a Samsung Galaxy Nexus. Já měl výše zmíněný problém a kluci mají krásný graf bez jakýchkoliv odchylek.
Musím zkusit jiný program.
lujetu
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 8. 2013 17:46

Danda18 píše:Kdyby to byla HW chyba, tak by byly na reklamaci asi všechny mobily s WP :-D , takže si myslím, že to je SW chyba.

Ano sw chyba,kterou vyrobilo HTC spolecne se svou ficurou Beats Audio..Kazdy vyrobce doladuje fw na svuj model.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Další stránka