Windows Phone 8 přehrávání hudebních složek

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mmtom 13. 6. 2013 16:25

Abychom si rozuměli tagy mi vůbec nevadí, co mi vadí je to ze wp8 nepřehrává hudební soubory po složkách.
mmtom
Junior

Odeslat příspěvekod jakub.karasek 13. 6. 2013 16:26

Clovek, kterej nema vyplneny tagy je podle me bordelar, kterej nema poneti, kde se co v pocitaci nachazi, plochu ma plnou zbytecnych souboru a slozek a hudbu aspon na peti ruznych mistech. Tagy jsou absolutni zaklad, clovek, ktery je nema vyplnene, si podle me nezaslouzi poslouchat hudbu. Je tolik aplikaci, ktere je vyplni na par kliku, ja mam v oblibe program mp3tag.
jakub.karasek
Junior

Odeslat příspěvekod mmtom 13. 6. 2013 16:31

Ze jsem u tebe bordelář Jakube je mi úplně u prd*le
mmtom
Junior

Odeslat příspěvekod jakub.karasek 13. 6. 2013 16:37

Tak se pak nediv, ze mas v telefonu tricetkrat song s nazvem Track01
jakub.karasek
Junior

Odeslat příspěvekod mmtom 14. 6. 2013 18:30

Čeče já se nedivím já slyším.
mmtom
Junior

Odeslat příspěvekod jaroslavii 23. 6. 2013 22:45

Já se snažím co nejvíce mít tagy doplněné, vždy to ale není možné, mám cca skoro 100GB muziky v pc a starat se a doplňovat ručně po albech, i to je časově náročné, stahuji občas z ruských stránek a občas tam tagy chybí. Ve WP8 mám na kartě asi 25GB muziky. Jinak myslím, že player ve WP8 by měli celý přepracovat. Nejen, že mnohdy mám několik stejných skladeb pod sebou, ale zbytečně to žere i paměť. A microsd karta za to nemůže, to je věc systému a jeho možností. WP má moc strohý player pro nás audiofily. :-)
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod otilrak 5. 8. 2013 10:54

S těmi tagy to není tak jednoduché. Pokud se vezme normální hudba po albech, tak to prosím, tam mám vše v pořádku. Pokud ale zabrousím do soundtracků, které poslouchám nejvíc, tak co mi poradíte za přehrávač? Složky prostě v tomto případě potřebuji, protože u soundtracků má každá písnička jiného interpreta, tedy většinou.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>N 6300>Sa E1120>N 6300>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>UlefoneU008>XiaomiRedmi6
otilrak
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 5. 8. 2013 11:01

Tak snad má každý soundtrack nějaký název - ten doplníš do alba, trackname normálně název skladby a do interpreta se většinou vypisuje VA (various artist)
Naposledy upravil mimonaut dne 5. 8. 2013 11:27, celkově upraveno 2
mimonaut

Odeslat příspěvekod lubosek824 5. 8. 2013 11:06

WP nemá žádný přehrávač který by uměl přehrávat podle složek. Je to nedostatek.
lubosek824
Junior

Odeslat příspěvekod garioncz 14. 8. 2013 14:03

Dotaz k pokročilým uživatelům wmp na WP8: téměř vždy používám u svých přehrávačů přehrávání podle intepreta a alba. V tom mi defaultní přehrávač vyhovuje, že i kdybych nasypal muziku na jednu hromadu (nedělám to), tak jí budu mít v přehrávači pěkně roztřízenou podle interpreta a alba, jak jsem zvyklý. Ale chtěl bych si teď vytvořit svůj playlist třeba i u jedný kapely ale vybrat songy z desek a tady jsem narazil.

Když to zkouším v telefonu, tak přes songy jde jen "přidat do přehrávání", ale to se mi přidá k naposled poslouchané desce. Pokud nerestartuju telefon, nemám šanci přehrát si jen jednu písničku například. A i pak, když si nasypu songy do přehrávání a uložím, tak je mám uložené v pořadí, jak jsem je tam dával pozpátku. A když dám přehrát seznam stop, rozhází se mi a ani nevím podle jakého klíče a nijak posouvat nejdou.

Když jsem zkusil uložit seznam stop ve WMP v XP (verze WMP 11), tak ten formát (ani m3u, ani wpl) telefon nezná. Kopíruju ho do sekce Phone/Music/playlists, stejně to hlásí, že ho jen ukládá pro přenos a že nejde používat, takže jsem touto cestou neuložil do telefonu nic.

Pak mi to ještě radí, abych se připojil do služby Xbox Music, kteroužto zřízenou nemám. Musím ji mít k tomuto účelu?

Poradí mi nějaký zkušený uživatel WP8, jak s playlisty pracovat? Není o pro mě tedy úplně stěžejní, důležité, teď už mě to ale zajímá spíš z principu, jak to ten MS vymyslel, než abych to musel používat :-)
garioncz
Junior

Odeslat příspěvekod elastopete 15. 9. 2013 22:24

Nemyslel, právě jsem strávil večer nad lumií 920 s přidáváním playlistů, mazáním, synchronizací a mazáním s několika chybami 8003... a 8007... atd.
Složky neumí, playlisty jmeno.pla vytvořené ve W7 neumí, pomalu se začínám poohlížet po Xperii Z1.
Jak N900 tak N8 tohle zvládala, poraďte mi teda návod jak si vytvořit svůj playlist z několika složek ve W7 a ten přehrát nějak do L920.
Díky, Elasto
elastopete
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elastopete 16. 9. 2013 19:52

Vyřešeno!
Nahraj všechny soubory rovnou do složky Music v Lumii (ve Windows). Odpoj, vytvoř ve WP8 kolik playlistů chceš, pojmenuj jak chceš. Potom připoj k PC a postupuj stejně jako v případě N8 - otevřít Playlist, přeházet songy a přerávat.... viz následující video http://www.youtube.com/watch?v=qQDVIP8nKzE
PS.: Tagy jsou nutné (řeší mp3tagger).
Z1 ještě počká (než mě zas něco vytočí, co se musí takhle krkolomně matlat).
elastopete
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viiska 16. 9. 2013 20:49

Naposledy upravil Viiska dne 17. 9. 2013 09:12, celkově upraveno 1
Viiska
Junior

Odeslat příspěvekod ladin2 16. 9. 2013 21:16

jaroslavii píše:Já se snažím co nejvíce mít tagy doplněné, vždy to ale není možné, mám cca skoro 100GB muziky v pc a starat se a doplňovat ručně po albech, i to je časově náročné, stahuji občas z ruských stránek a občas tam tagy chybí. Ve WP8 mám na kartě asi 25GB muziky. Jinak myslím, že player ve WP8 by měli celý přepracovat. Nejen, že mnohdy mám několik stejných skladeb pod sebou, ale zbytečně to žere i paměť. A microsd karta za to nemůže, to je věc systému a jeho možností. WP má moc strohý player pro nás audiofily. :-)
no instaluj si flacplayer do wp mobilu a nějake tagy nemusíš řešit ,mám je tam pěkně jadna skladba za druhou pojmenovaná :D a žadné double.takovou aplikaci android nemá ani ,omylem a iphone má podobnou aplikaci ,řešené naprosto fenomenálně -JBL ,tuto aplikaci mít na lumii 900 tak si blahem chrochtám :-)
ladin2
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 16. 9. 2013 21:37

@ladin: Ano, máš pravdu takto strašnou aplikaci android skutečně nemá.
Hudební přehrávač jak integrovaný tak i z marketu (buď jsou vývojáři neschopní, nebo microsoft má moc velké restrikce - tipuju spíše to druhé) je jedna velká katastrofa, to by měli komplet předělat. UI příšerné, ovládání a přehlednost strašné a o přetáčení hudby a videa radši mlčet. U androidu jsem měl Poweramp a to je funkčně někde úplně jinde. Kdybych si nezvykl poslouchat různá online rádia tak by to už dávno celý letělo do koše...
Z3C
Zdenecek5
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka