nastavení hlasitosti mikrofonu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fibacek 28. 9. 2011 14:18

Zdravím, hledal jsem dlouho na internetu, ale marně. Mám telefon Gygabite S1205. Má ho i žena. Oba máme problém, že má obecně tišší mikrofon, než jiné mobily. Existuje způsob, jak softwarově zvýšit hlasitost mikrofonu? Našel jsem úpravu registrů pro HTC - zde nefunguje. Našel jsem AudioPara3.csv - zde nefunguje.
Pomůže trochu, když při hovoru zvýším hlasitost sluchátka na maximum, ale při dalším hovoru musím zesilovat opět.
V telefonu jsou WM 6.5
Každému, kdo bude mít dobrou radu předem velice děkuji. Prosím reakcí typu "mám úplně jiný telefon a je v pohodě" jsou plné další internetové diskuse. Sem už to nepište.
fibacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ARS 30. 9. 2011 09:45

Len pre ujasneie, pretoze vela ludi si to pletie, mikrofon je to do coho hovoris a nema hlasitost, ale citlivost. Takze ak je s nim nieco zle, kazdy kto s tebou telefonuje /je jedno ci volas ty, alebo tebe/ ta pocuje slabo, ale ty pocujes dobre.
A teraz ta zla sprava, ak je to tak, tak s tym nic neurobis. Ak mozes, tak to reklamuj.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák

Odeslat příspěvekod fibacek 3. 10. 2011 10:03

Děkuji za nepotěšující info.
Jinak co je mikrofon dokážu poměrně přesně odlišit. Hlasitost jsem napsal zcela úmyslně. Ono, když se použije mikrofon a malou citlivostí a zesílí se, druhá strana mě uslyší dost nahlas, ale bude mi špatně rozumět. Pokud se použije mikrofon s velkou citlivostí, ale hlasitost se stáhne, druhá strana mě taktéž uslyší normálně nahlas, ale buď bude slyšet hodně i okolí nebo to bude bzučet (také jsem takový foun zažil).
Jelikož v tomto případě mě slyší druhá strana potichu, ale jinak mi je rozumět dobře, zřejmě by stačilo zvýšit hlasitost při zachování citlivosti.
fibacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 9. 10. 2011 13:46

Ahoj, zkus se jeste podivat do Nastaveni - System Mikrofon ACG. (nevim jestli to tam mas take - mam jiny telefon s WM6.5)
HTC AudioBooster taky nepomohl?
Jinak jsem mel u jednoho telefonu stejny problem, vyresilo to rozdelani a vycisteni zvukovodu vedouciho k mikrofonu.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fibacek 9. 10. 2011 19:39

Díky za radu,
System Mikrofon ACG mají, pokud vím, jen HTC. Každopádně já ne.
Co se týče HTC AudioBooster, koukal jsem na něj, ale vě všech recenzích mluvili jen o nastavení pro sluchátko (poslech), nikoliv pro mikrofon (jak mě slyší druhá strana). Pokud umí ovlivnit i mikrofon, prosím o info a otestuji jej.
fibacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 9. 10. 2011 20:56

Zkus ještě tento postup: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317857
Akorat si nejsem jisty, jestli po restartu změny v registrech zůstanou? (snad u všech WM 6,5 telefonů jsem s tim měl problém)
Jinak ja mam Sony Ericsson a Mikrofon AGC (mikrofon auto gain control) v nastavení Systemu mám. Poslední příspěvbek - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=975595
Tim audio boosterem si nejsem uplně jistý, jen jsem ho tak tipnul.
(kdyby jsi nebyl registrovaný na XDA a nešlo by ti to stáhnout, tak dej vědět přes SZ)
Samsung Galaxy Note II & Nokia Lumia 520
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fibacek 10. 10. 2011 16:03

Tak tu hodnotu registrů tam uvedenou mám nastavenou normálně. Nicméně, já nepotřebuji nastavovat volume, to je správně.
Nedá se nic, posílám do opravy :(
fibacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2014 13:49

re:Fruitix
na odkazovanej navod pozor,sám jsem ho aplikoval na MTK telefonech mnohokrat,opravdu jde zvyšit hlasitost brutalně a to nejen microfonu.Zakladni systemovy nastavení jde tímto uplně překopat - ale je třeba řict B na každym telefonu,jsou hodnoty trochu jiné ktere bys měl posunovat - neni probolem mikrofon neuvaženym posunutím uplně odrovna,neni problem neuvaženym posunutím hodnot v jednotlivych levlech od 1-7 si pro změnu způsobit že napřiklad okolní šumj ti nasledně bere při zaznamu telefon takovým způsobem že zaznam je nepoužitelnej.Na druhy straně se to použiva i k pravemu opaku..Zvyšení hlasitosti je každopadně stoprocentně nasledně funkční,doporučuji před akcí jednotlive hodnoty s druhym mobilem fotit - navrat na puvodni hodnoty po posunutí hodnoty od loudness,po micph,media atd pokud člověk zapomněl a potvrdil zvyšení jen od oka je potom celkem zajimava akce - konči to většinou navratem do tovarniho nastavení
BTW po třech letech se myslim toho zgarbu ale zbavil...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak