Rozhodování WM vs Symbian

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audis 3. 6. 2010 16:35

hm, mně u Wm stačí na jeden zpusob pomocí programu třetí strany: SPB backup a je to spolehlivé.

takže: vzhledem k tomu, že i Androijdáci musí kdeco dořešit a poladit, aby to spolehlivě a slušně a bezpečně fungovalo, už nechci slyšet, jak je Andr user friendly a jednoduchý spolehlivý intuitivní!!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Tom077 4. 6. 2010 10:14

No vidím,že to pro mě nebude jednoduché rozhodování ....
Symbian/WM/Android .....

Na symbian jsem byl zvyklí,ale Nokia mě v poslední době nepřesvědčuje
O WM se píše .... co se píše .... ale láká mě dost!!!
Android určitě dobrý,rozvíjející se OS - každý sice píše různé názory .... bude to asi o tom ... zvyknout si na něj,přizpůsobit si ho podle sebe ....
Nokia E50
Tom077
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 7. 6. 2010 13:17

Být tebou, tak jestli to vydržíš, počkám na první telefony s WM7. I když u nás by se to mohlo ještě protáhnout. Kdoví, jestli u nás bude něco k dispozici před vánocemi.

Každopádně bych šel do něčeho nového, Android (min verze 2.1) nebo WM. Přizpůsobit si systém jde asi momentálně nejlíp WM 6.5. Na XDA Developers je na každé zařízení tolik nástrojů, ROM verzí, skinů nebo aplikací, že člověk opravdu nemá s personalizací problém.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 7. 6. 2010 13:48

zase s tim prispusobovanim neblaznete. proste koupite pristroj, vypada to v nem nejak a kdyz se vam to nebude libit, predelate nebo doinstalujete, co vam bude chybet. ja do wm doistaloval asi 15 aplikac, vypnul vzhled a ruzne posuvne blbosti, dal na today zatupce jako na pocitaci na plose a konec
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Tom077 7. 6. 2010 18:51

lojza: jasně,výměna mě netlačí,takže je čas si vše pročíst,recenze,názory .... určitě ještě vydržím ....
A jak píšeš,kdyby Android-tak min. 2.1,jestli WM-tak 6.5 ... (nebo počkat na WP7) - nespěchám-uvidím.
O Symbianu^3 co bude mít Nokia N8 píšou,že je to takový předskokan Symbianu^4 - ale jak jsem psal - Nokia mě v poslední době moc neoslovuje (a to jsem Nokiák)

audis:já nejsem žádné "PC eso" takže žádné divoké zásahy bych ani do systému nedělal - jde mi opravdu mít v telefonu pár užitečných aplikací,nějakým způsobem si ho přizpůsobit - aby se mi dobře ovládal a max. spokojenost ;-)
Nokia E50
Tom077
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 7. 6. 2010 21:47

Pokud nespechas a nemas to daleko do Prahy, tak ce4you porada kazdy mesic srazy a na nich si muzes osahat spoustu zarizeni s WM :) Minimalne si udelas predstavu, jak zarizeni s WM funguji, jak se ovladaji...
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 7. 6. 2010 22:32

jezis, to tolik nererste.

chces pocitac do kaspy,, vzdalene jako domaci pc? kup si wm.

chcess jen multifunkcni telefon? kup si neco jineho.

ve fimale zadny rozdil neni. jeden posila maily tahkle a druhy jinak. a jeden ma vetsi jakoby pocitacove prednosti a problemy a druhy je striktni na uzivatele a dovoli mu jen malo. tot vse.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 8. 6. 2010 07:22

Ono je to v podstatě stejné, jako u aut. Tam jsou taky 4kola + volant a nic nového prostě nevymyslíte. A u mobilů je to to samé. Opravdu nemá smysl o tom týdny přemýšlet. Osobně dlouhé rozmýšlení nemám rád. Když jsem se rozhodl koupit si nový mobil, za pár dní jsem ho měl a hotovo.

Jakmile si člověk sepíše a ujasní to, co od mobilu požaduje, musí mít jasno, který mobil si koupí. Jak tak ale koukám, tak u tebe to tak jednoznačné nebude. Být rozhodnutý pro E72, tedy mobil s displayem na šířku a hardware klávesnící a potom uvažovat o dotykovém Garminu s navigací je celkem velký rozptyl ;-) Chtělo by si to ujasnit to, co od mobilu chceš.

To, co jsi napsal v požadavcích má už dnes každý mobil. Jde spíš o to, kolik znaků (tj. SMS, emailů, chat na ICQ apod.) denně napíšeš, jestli chodíš do přírody a potřebuješ mobil, kterej ti chvíli vydrží, jestli ti jde o kvalitu zpracování, cenu atd. atd.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ghostM 22. 7. 2010 14:42

Mohl bych se zeptat proč mají skoro všechny telefony s Windows Mobile displej který zobrazuje pouze 65tis. barev? Děkuju
Nokia 5230
ghostM
Junior

Odeslat příspěvekod audis 22. 7. 2010 15:39

omezeni vlastnich wm. bohuzel.

-- 22 črc 2010 16:40 --

resp. proste nepodpora. nelze asi hw...
audis
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 8. 2010 18:10

ghostM píše:Mohl bych se zeptat proč mají skoro všechny telefony s Windows Mobile displej který zobrazuje pouze 65tis. barev? Děkuju

Na displeji mobilniho telefonu to neni opravdu nijak omezujici,takze napsat pouze 65tis barev je usmevne.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod audis 25. 8. 2010 18:16

ano. nijak to neomezuje.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 3. 9. 2010 06:55

ghostM píše:Mohl bych se zeptat proč mají skoro všechny telefony s Windows Mobile displej který zobrazuje pouze 65tis. barev? Děkuju

Nejlepší asi bude, když si přečteš tenhle článek:

Proč Windows Mobile komunikátory umějí zobrazit pouze 65k barev?

Jinak na samotném mobilu to opravdu není poznat a rozhodně to není nijak omezující. Bál jsem se toho, ale není třeba. Ovšem nesmí se vedle něj položit jiný mobil s větším počtem barev. Resp. nesmí se srovnávat, potom je rozdíl vidět a to celkem hodně.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chenchen21621 9. 10. 2010 10:03

Nakonec nelituji, WM je podle mě mnohem lepší, než Symbian - uživatelsky i programově. Vím, že k němu se už nevrátím. Ano, E72 je skvělý stroj, ale jak se říká, nevstoupíš 2x do stejné řeky, chce to rozšířit si obzory. Navíc borci z XDA developers dokážou neuvěřitelné věci.

Ano, WM 6.5. už nebude dál vyvíjený, ale podpora tu několik dalších let, po kterou plánuji mít tento telefon, bude neustále, takže se není čeho obávat.
Naposledy upravil Kniter dne 9. 10. 2010 14:45, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraneny zbytocny odkaz
chenchen21621
Kolemjdoucí

Předchozí stránka