Rozhodování WM vs Symbian

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tom077 20. 5. 2010 12:52

Zdravím na fóru,

časem se chystám vyměnit telefon (nyní Nokia E50) a jelikož mě výměna netlačí,je čas se rozhodnout pro co ... ;)

Téměř na 99,9% jsem byl rozhodnutý pro Nokii E72,než jsem objevil Garmin Asus M10 (OS WM). Očekávám od
telefonu kromě základních a běžných funkcí také:
WiFi + rychlý přenos dat
e-mailový klient
GPS (A-GPS) + navigace
přijatelně velký diplej

To vše by oba telefony splňovaly,každý má se své plusy mínusy,ale o co mi hlavně jde .... pokud bych koupil M10tku .... přechod na jiný OS (WM)
Někde v diskuzích někteří uživatelé (samozřejmě,že to beru s rezervou) píšou,že OS WM je mrtvý systém,že se s ním v nejbližší budoucnosti nepočítá .... co si o tom myslíte vy??? (případně co si myslíte o Symbian vs WM)

A najde se někdo,kdo případně přešel ze Symbianu na WM,jak jste se s novým OS sžili,vše zvládate,atd atd .....

Díky všem za případné postřehy,rady .....

Tom.
Nokia E50
Tom077
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 20. 5. 2010 13:27

Pokud se nic nezmeni, tak WM6.5 budou dozivat (kdovi jak dlouho) a WM7 budou zpetne nekompatibilni. To taky znamena, ze firmy do vyvoje programu pro WM6.5 uz moc neinvestuji :(
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kniter 20. 5. 2010 15:35

K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lojza_ 21. 5. 2010 08:14

Vloni jsem řešil naprosto stejnou situaci. Po třech letech jsem potřeboval vyměnit E50. Nakonec jsem se rozhodl pro HTC Snap. Kromě ceny rozhodlo především to, že jsem chtěl zkusit něco nového a WM se jevil jako dobrá možnost.

Nakonec nelituji, WM je podle mě mnohem lepší, než Symbian - uživatelsky i programově. Vím, že k němu se už nevrátím. Ano, E72 je skvělý stroj, ale jak se říká, nevstoupíš 2x do stejné řeky, chce to rozšířit si obzory. Navíc borci z XDA developers dokážou neuvěřitelné věci.

Ano, WM 6.5. už nebude dál vyvíjený, ale podpora tu několik dalších let, po kterou plánuji mít tento telefon, bude neustále, takže se není čeho obávat.

No a potom se uvidí, jak se uchytí a vyvine Android nebo WM7 ;-)
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda512 30. 5. 2010 22:27

Tou podporou bych si nebyl tak jisty....WM je stale mou nejoblibenejsi platformou(ve verzich 6.x). Ale nejblizsi budoucnost, v radech mesicu nevidim optimisticky....
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 30. 5. 2010 22:30

tom:
když WM, tak nebrat tento garminí přístroj, zbytečně drahé. zbytek souhlas s tebou a zbytek v podpisu mém. ne, opravdu nečekám jako WM user nějakou omezenou podporu svých programů přístí dva roky.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 31. 5. 2010 09:15

Tak to já jsem větší optimista ;-) Věřím, že minimálně setrvačností uživatelů a rozeběhnutých projektů tu bude podpora ještě několik měsíců, možná i několik let. Určitě dojde k útlumu, ale nebojím se toho, že by komunita na XDA developers přestala pro WM 6.x do několika měsíců pracovat a přeorientovala se na WM7 nebo něco jiného.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom077 1. 6. 2010 09:11

Díky všem za komentáře!!!

audis: jedna z priorit používání mobilu bude navigace - proto padla volba na Garmin Asus M10 (v ceně už je i držák do auta + autonabíječka).
Popř - který tel. by jsi doporučil ty??? Jen podotýkám,že hlavní požadavky jsou ta navigace + první příspěvek.

Mimojinné jsem začal trochu uvažovat o Androidu (minimálně android 2.1),modely co jsem si vybral jeden je o chlup lepší než ten Garmin Asus (HTC Desire) a druhý příjde do prodeje a podle parametrů velice dobře vypadá (Samsung i9000 Galaxy) - ale jak jsem psal - Android + navigace = zatím nic moc.

No a teď "babo" raď - co vybrat :-( Dočetl jsem se že WM má lepe vyřešenou synchronizaci .... já vím,že asi těžko někdo tady řekne,co bude za 1/2 roku,za rok .... a já nejsem z těch,co mění tel. co 1/2 roku ....musí vydržet min 3 roky a po tu dobu by bylo fajn,kdyby tady byla podora ....
Nokia E50
Tom077
Junior

Odeslat příspěvekod dalid2 1. 6. 2010 10:00

Tom077 - pozrej si si aj nejake testy?
http://recenzie.sme.sk/test/Mobilne-tel ... 10/detail/

Pises, ze ho chces hlavne na navyigaci, ale ak je pravda spoplatnena aktualizacie map, tak osobne sa mi to nepaci.. Mozno by som pozrel nieco ine s GPS, kde si dam navigacny SW aky chcem... Ale to je iba moj nazor.
dalid2
Junior

Odeslat příspěvekod Tom077 1. 6. 2010 10:12

dalid2 :
Díky za tip .... recenzi si určitě důkladně pročtu.
K těm mapám a zpoplatnění.Původně jsem chtěl zůstat věrný Nokii (nyní s doživotní aktualizací zdrama OVI Maps) .... ale nějak mě Nokia v poslední době nepřesvědčuje .... proto jsem se rozhodl změnit značku i OS.
Je mi jasné,že někdo ty mapy musí udělat a aktualizovat je,tak mi příjde normální,že se za aktualizaci platí .... ale nesmí to být částka jako za samotnou navigaci :-(
A zase si říkám,že nové silnice a dálnice se nestaví každý měsíc,takže by bylo potřeba aktualizovat třeba 1krát za rok.
No a taky si myslím,že i u jiných navigačních SW nebude aktualizace zdarma ...
Výměna telefonu mě netlačí,takže je čas vše pročíst a promyslet ;-)
Díky,T.
Nokia E50
Tom077
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 6. 2010 12:56

Kvůli navigaci se na garnin a android vyser. Wm samozrejme synchr plná ve všech modelech narozdíl od andr. Cenový limit?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Tom077 1. 6. 2010 15:22

audis: 10-12tis ;-) +/- nějaká stovka :-]
Nokia E50
Tom077
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 1. 6. 2010 15:48

audis: Jake jsou rozdily v synchronizaci mezi WM a Androidem? Ja jen, ze mam oba systemy a na kazdem jsem si cestu, jak synchronizovat podle sveho nasel....
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tom077 1. 6. 2010 16:10

Tonda512: Nevím jak to myslel audis,ale někde jsem se dočetl,že třeba Android + synch emailu je dosti kostrbaté (psal to uživatel Androidu),že to WM má vyřešeno lépe ..... teď jen píšu,co jsem se dočetl,nemám samozřejmě nijak osobně ověřeno ...
Nokia E50
Tom077
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 6. 2010 17:36

tak pánové, dnes jsem držel v ruce android a HTC desire mohl by být první android telefon, který mohl za jedno odpoledne 2x letecky hezky šikmým vrhem vzhůru. jednou od majitele a podruhé ode mě. to by bylo na samostatný článek..
heslovitě:
já, to bych fakt nemohl používat. děsně nelogický.
nelze si vybrat zda instalovat na kartu nebo do paměti,
nelze vyjmout pamětovku bez vypnutí,
synchro outlook nevím,

majitel (žádný root nebyl, prostě od O2) měnil vzhled prostředí > cyklický zásek že "htc sense se nedokáže spustit", > hardreset > pak jsme nedokázali nalézt, jak provést obnovu ze zálohy z pamětovky. tak jsme obnovili tovární nastavení přímo z androidu a po dokončení zda chceme obnovit ze zálohy z pamětovky > OK celí štastní > bez jediné hlášky obnova po chvíli neproběhla a zobrazil se uvodní dialog, který následuje klasicky při prvním zapnutí. těch chyb je nějak moc. a přitom ta záloha na pamětovce je, jenom jak ji spustit že? poklepáním na soubory (skrz dodatečně stažený (!) Astromanager) file not suporrt. takže s tímto vším muže jít Andr. do (_!_).

a ted k věci:
tom: ve vyžadována hw qwerty? pokud se píše málo, tak nedoporučuju, pokud středně (20 sms denně nebo ekvivalent v mailech, icq apod. ) a více, tak ano.
audis
Junior

Další stránka