Používáte PIN? Proc Ano X Ne?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Používáte PIN?
Ano 129 %  74%  [ 129 ]
Ne 44 %  25%  [ 44 ]
Celkem hlasů : 173

Odeslat příspěvekod Bungo 6. 2. 2006 15:42

Amadeus123 píše:Tie kecy, ze "jste ho našli a nevědeli komu vrátit neobstojí!" su somarina. Hadam to vies aj sam.s/quote]

Prepac, zabudol som, ze aj Slovaci su medzi nami. Citujem teda § 135 zakona 40/1964 Z.z. - Obcianskeho zakonniku v platnom zneni

§ 135

(1) Kto nájde stratenú vec, je povinný ju vydať vlastníkovi. Ak vlastník nie je známy, je nálezca povinný odovzdať ju príslušnému štátnemu orgánu. Ak sa o ňu vlastník neprihlási do jedného roka od jej odovzdania, pripadá vec do vlastníctva štátu.

(2) Nálezca má právo na náhradu potrebných výdavkov a na nálezné, ktoré tvorí desať percent ceny nálezu. Osobitný právny predpis môže inak upraviť oprávnenie toho, kto vec našiel alebo ohlásil.

(3) Ustanovenia odsekov 1 a 2 platia primerane aj na skryté veci, ktorých vlastník nie je známy, a na opustené veci.

Bungo

BTW. Ja nechci moralizovat, a nerad bych, aby to tak vyznelo. To je vec kazdeho jak se k dane situaci stavi. Jen poukazuju na platne predpisy...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod Bungo 6. 2. 2006 18:11

Mike-biker píše:Pin sice používám, ale jen proto že mám paušál. Jinak je to pochopitelně "ochrana" skoro nanic. :lol: Jen tiše čekám, až se výrobci domluví na inteligentním řešení a zloděje přestanou podporovat. :pozor2 /quote]

treba blacklist... Kdyby byl ten tak je PIN opravdu jen ochrana pred detmi...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod honzapm 8. 2. 2006 22:22

hlasoval jsem ANO... a proč ho používám? prostě proto, že když ho třeba v práci nechám ležet na stole na nabíječce vypnutý, tak vím, že mi z toho nikdo nebude volat a nebude se mi v něm hrabat...
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein)
honzapm
Junior

Odeslat příspěvekod BLOODEYE 9. 2. 2006 02:46

Ludia a vy tie telefony tesne pred stratou vypinate alebo co?!:-) Ked uz fon stratite,alebo ho ukradnu,bude pravdepodobny zapnuty,takze to je uplne jedno,ci blokujete alebo nie
BLOODEYE
Junior

Odeslat příspěvekod Já Osobně 9. 2. 2006 03:32

to Amadeus123: Aby ses nedivil! Ono to jde i opačně. Někdo foun ztratí, nahlásí ho jako ukradený a policie ho najde. Teda pokud ho používáš. Pokud ne, klidně ho nech děcku, v jiném případě foun zanes na cajty nebo na úřad. Ale on si vlastně původní majitel zaslouží trest, že? Měl si ho líp hlídat :mrgreen:

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maco8 9. 2. 2006 07:45

Zasadne na pausalnom cisle pouzivam bo nahodou ho stratim a nejaky dobrak pretelefonuje cely majland ale na preplatenke nemam zbytocne
maco8
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 9. 2. 2006 09:10

A myslíš, že ztrátu toho telefonu zjistíš až po tom, co tomu ztracenému mobilu dojde baterka? Pokud ho ztratíš zapnutý, tak je úplně jedno, jestli tam je PIN nebo ne.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maco8 9. 2. 2006 09:27

Ja ho nosim stale u seba tak budem asi vediet ze som ho stratil a baterka moc nevydrzi ked vyjdem zo skoly mam tak 2 ciarky tak aj tak by moc dotycny nepotelefonoval:-))
maco8
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondřej Čada 9. 2. 2006 22:59

PIN nepoužívám proto, abych při zapínání nemusel telefon vytahovat z pouzdra.
"I carried a torch for you through the wind and rain,
I'll never forget you, but I won't see you again." - PHIL COLLINS
Ondřej Čada
Junior

Odeslat příspěvekod Riddick 10. 2. 2006 06:40

PIN nepoužívám, nevidím žádnej důvod. Na simce nemám žádný tajný kontaky, žádný důležitý zprávy ani nic podobnýho. Když mi někdo lohne founa, tak jsem nas*anej kvůli telefonu a ne kvůli pošahaný simce.
"I tučňák je jenom člověk"
Riddick
Junior

Odeslat příspěvekod Stripped 10. 2. 2006 08:00

PIN používám. Nemám v mobilu nic extra ale je to moje soukromí a případný zloděj nebo nálezce mi může projet dost peněz u paušálu a tak mu to nebudu usnadňovat.
Stripped
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 10. 2. 2006 10:05

Zjistil jsem že podle naší podnikové směrnice je používání PINu u služebních mobilů povinné.
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CJMonty 10. 2. 2006 12:06

PIN sice mam ale mobil nevypinam takze ho nezadavam... Mam to spis pro pripad ze by ho nekdo nekde sebral...
CJMonty
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfov 10. 2. 2006 12:15

PIN mam jen proto,aby potencionalni zlodej(nalezce) mel stizenou situaci...
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 10. 2. 2006 12:19

Zahodi simku a je to..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9 ...?
š.ť.á.p.i
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka